Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Felesbandi

    senior tag

    válasz totron #38 üzenetére

    Nem tudom, hogy ezt hogy szurted le belole, egyaltalan nem ezt irta.

    Nyilvan a munkaltatonak az az erdeke, hogy a dolgozo a leheto legkevesebb penzert vegezze el a munkat. A munkavallalonak meg az, hogy a leheto legtobbert. Ha az adott dolgozo nem all ki magaert es ker/kovetel tobbet, a munkaltato nem fog tobbet kinalni magatol.

    Erdekes, haverom fizuja/rangja ugyanannal a cegnel maradva szepen tudott emelkedni, mert mindig tobb penzt kovetelt, hogy maradjon. A cegnek megerte megadni neki a fizu emelest, hogy maradjon, igy megkapta. Ha csak kussban ult volna es megelegedett volna a szep szoval, valoszinuleg a mostani fizujanak a kozeleben se lenne.

    Engem meg nyilvan mindig pont akkor akartak eloleptetni, amikor felmondtam. Tetszik vagy sem, itt is piaci viszonyok vannak, ahol a munkavallalo a kinalat. Ha az adott munkateruleten keves a kompetens munkavallalo, akkor inkabb megadjak a jobb fizut, hogy az ember ne menjen el. Viszont egy munkavallalo se fog az inflacio kovetesen tul jelentos fizuemelest adni olyanoknak, akiknek latvanyosan eszuk agaban nincs valtani.

  • Lenry

    félisten

    válasz totron #38 üzenetére

    nem tudom hogy sikerült ezt levonni, de akkor átfogalmazom egyszerűbbre: ha te, mint munkavállaló elégedetlen vagy a fizetéseddel, akkor nyisd ki a pici szádat és ezt mondd el a főnöködnek, mert ő magától nem fog több pénzt adni, mert nem szeretetszolgálat.

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Új hozzászólás Aktív témák