Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz #04824576 #3 üzenetére

    "Vagy tanuljanak belőle, és szálljanak le a magas lóról, vagy csússzanak szépen még lejjebb, és adják át a stafétát az AMD-nek."
    Nos én ezzel nem értek egyet. Ugyanis ameddig két cég van, addig van verseny. Ha egy cég lesz, akkor monopólium lesz, ami neked meg nekem, azaz a
    vásárlóknak a legrosszabb. Gondolj csak bele, ha egy I3/Ryzen 3 proci is 100 ezer ft-nál kezdődne, mert megtehetik, hogy ennyiért adják. Ráadásul
    versenytárs híjján a fejlesztésekkel sem kell sietni, így lelassuló fejlődéssel is szembe kellene nézni... aminek mondjuk az egyetlen előnye az lenne,
    hogy elég lenne 8-10 évente új gépet venni, mert az ember pár átnevezésen kívül nemigazán maradna le semmiről.
    VAGY : mint amiről az Intelnél volt szó, hogy ha földbe áll az AMD akkor a gazdasági versenyhivatal feldarabolja a győztest 3 részre, hogy ne legyen
    monopólium. Akkor mindhárom cég a jelenleg nyertes (példádban az AMD) fejlesztő részlegének 1/3-ával rendelkezne, vagyis megint lelassulna a
    fejlesztés, aminek az egyetlen előnyéről az előbb írtam. Esetleg teljesen szerteágazó irányvonalak jönnének létre, és egyre nehezebb lenen a
    szoftverkompatibilitást megoldani.
    Szerintem egyik megoldás sem (különösen az első) lenne jó nekünk.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák