Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz aAron_ #28 üzenetére

    "irigyellek, ha te tényleg nem tudsz semmit sem mondani amin változtatva jobb lenne ez az ország, maximálisan meg lehetsz elégedve mindennel"

    Dehogynem. Venus Project. De sajnos érdeklődés hiányában elmarad...

    "hint: korrupció/hatalom vs közjó"

    Á, szóval komcsi vagy. A benchmarkok és a trend említésénél szocira tippeltem volna (bár az angoloskodás a liberósokra jellemző), viszont az "agymosás" említésekor erősen kiérződött egy kis fasiszta szélsőjobboldali visszhang.

    ps: A fenti mondatom pusztán egy pejoratív demonstráció arra vonatkozóan, hogy milyen is ma az átlagos magyar hozzáállás a politikához. Szóval újra kérdezem: Mégis mit akarsz te ebben az országban?

    Egyébként úgy gondoltam, hogy a záró sorommal: "sajnálhatom magamat és azokat, akik ebben az országban rekedtek." utalok rá, hogy nekem sem tetszik az, ami az országban zajlik.

    Pusztán levezettem, hogy a csodára várni felesleges, mert bármikor lehetne tenni, de nem tesznek, aminek három logikus magyarázata van:
    1. Hülyén
    2. Kevesen vannak, akiknek rossz, a többiek meg vannak elégedve, vagy annyira nem elégedetlenek, hogy tegyenek.
    3. Sokan vannak, akik elégedetlenek, de megosztottak.

    Egy diktatúrában viszont megosztottságról nem lehet beszélni, mivel ott egység van és maximum két oldal jöhet létre: Rendszerpártiak és rendszerellenesek. Ezért dőlt meg eddig az összes olyan diktatúra, ami az adott népnek rossz volt.

    Ami pedig jó, az a külső felek áskálódásának köszönhetően, ami vagy megosztottságot okozott a népen belül (pl. a nyugati országokban jólét van és mindenki BMW-vel jár, nekünk pedig csak szar zsigulink van), vagy gazdaságilag kényszerítették térdre (a kenyér ára felment 3.60-ról), ezáltal a romló jólét miatt (is) alakultak ki belviszályok.

    (#30) rt06: "viszont en ugy veszem eszre, hogy amig eszak-korea nem rendelkezett nuklearis fegyverrel, addig sokkal kevesbe volt erzekeny a vilag arra, ha alkalomadtan elkezdtek loni del-koreat"

    Miért játszod a tudatlant? Az egész divatrettegést az USA és Nyugat-Európa robbantotta ki, mert így már ők is fosnak. Dél-Koreát magasról leszarja mindenki (ahogy Palesztinát is, pedig Izraelnek is van ám atomfegyvere, csak ők készségesek az ENSZ-ben és emberjogi élharcosok mellette), csak a saját bőrüket féltik. Az nem érdekli őket, hogy egy távoli országban kiket lőnek halomra, amíg kis halak, addig az USA vagy valamelyik nagyhatalom röhögve lezúzza, ha éppen valami nem tetszik neki. De ha már atomfegyverük van, akkor vitaképes ellenpólussá növi ki magát.

    (#32) sh4d0w: védelmi célból =/= védelmi fegyver.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák