Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ringman

    nagyúr

    válasz Raucher #22 üzenetére

    Ügyvédi iroda, 20 - 50 fős, részmunkaidős alkalmazottal. Az alkalmazottak, az előre meghatározott tartalmat megpróbálják megosztani. Amint egy csomagot seedelnek egy új IP-re, rögzítik a tranzakciót. Meghatározzák a szolgáltatót, és kikérik az IP előfizetőjét.
    Utána már mehet a formalevél. A gépezet bizonyosan kifacsar némi pénzt, gazdaságos a vállalkozás.

    hát ez kb még a kintfelejtett 30-astáblánál trafizásnál is gusztustalanabb :(((

  • [O]-[C]-[B]

    tag

    válasz Raucher #22 üzenetére

    A legtöbb elite proxyt és VPN-t üzemeltető népség az orosz. Nyilván érdekelni fogja Boris-t néhány német ügyvéd jajveszékelése, mikor ezrek fizetnek elő vastag €20-30-kat havonta a torrentért vagy seedboxért... Sőt Boris annyira nem hülye, hogy még az esélyt sem adja meg, hogy az ügyfelei lebukjanak ezért a socks, http és vpnszolgáltatások a /dev/null-ba logolnak....
    Ez az egész addig működik, amíg bedőlnek az emberek. Volt ilyen itthon a BKV-val is. Kiküldtek puszira több százezer büntetést akár százezer ft-ot meghaladó büntetésekkel olyanoknak akik voltak már megbüntetve és rendelkeztek az adataikkal. Kaptam én is. A 12 tételből 3 biztosan nem lehetett valós, mivel egynél az útlevelemben kanadai pecsét volt 2-nél meg már egy régi személyi igazolvány szám szerepelt... :) Elmentem a BKV képviselőjéhez és kiadta a bírságaimat, amiről kiderült, hogy 2-n nem is az én aláírásom van, sőt a "nevemet sem tudom leírni" :C
    Az ügyvéd törölte az 5 tételt majd felajánlotta, hogy ha a felét kifizetem leüti a többit. Javasoltam, hogy találkozzunk a bíróságon és nézzük meg, hogy mit sikerült bizonyítani. Azóta 1x kaptam még fenyegető levelet, majd egy olyat, hogy a BKV lezártnak tekinti a bírságaimat.
    A németek is egységként kellene azt mondják, hogy kell a pénzem: perelj be. Akkor az ilyen ügyvédi irodák mit tennének? Több százezres számban indítanának pereket? Az emberórában évekre, euróban százmilliókra, esetleg milliárdokra és tárgyalási időben évtizedekre rúgna. A jogvédők meg nem hülyék és a legkisebb ellenállás fele folynak, azaz nem fognak tonnaszám perekbe fektetni, hogy néhány tizenévestől elvegyék 2 havi zsebpénzét...

    [ Szerkesztve ]

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Raucher #22 üzenetére

    ahogy már írták is: rengeteg külföldi proxy és vpn van, nem muszáj helyit használni. a másik pedig, hogy torrenteknél is a normálisabb kliensekben lehet blokkolni bizonyos IP tartományokat, hogy az onnan seed-elt dolgokat ne használja a kliens, így mondjuk kitiltani a teljes német IP tartományt, aztán mehet a tovább a töltés.
    tudom, hogy átlagemberek nem fognak ilyet csinálni, mert nem is tudnak róla, hogy van, de a lehetőség adott.

    egyébként itthon is működik olyan jogszabály, hogy tilos titkosítatlan hotspot üzemeltetése (és nem is túl célszerű, mert mindenki azon fog lógni). ha valaki ezt figyelmen kívül hagyja, az felelősségre vonható. és ez így van szerintem akkor is, ha három betűs WEP jelszóval van titkosítva, és 2 perc alatt feltörik.

    Jim Tonic: mondjuk az, aki nem 320x240-es videókat akar nézegetni...

Új hozzászólás Aktív témák