Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vicze

    félisten

    Tök jó nézni, ahogy 1-1 oldal a adott márkához való "kötödés" alapján milyen következtetést von le az adott számokból. :D
    Azért enyhe túlzásokba esik a cikk írója itt úgy érzem: "a Nokia masszívan nyereséges"
    Egyéb:
    "hagyományos okostelefon" ??? ez a Symbian akar lenni? Csak mert azt már nem árul a Nokia, tehát az Asha az okostelefon?
    "nemrég felvásárolt Nokia Siemens Network" - kivásárolták nem fel, ahogy a linken is van.
    Mondjuk pont vicces hogy ez volt eddig "masszívan" nyerseséges ezért is lett visszavéve, erre köv negyedévben veszteséges lesz megint, és csatlakozik a térképes üzletághoz.. :D

    Vicc az hogy a legerősebb érv egy Lumia mellett az a ingyen navi, persze azt már senki se nézni, hogy ez az ingyen navi a Nokiának évi 1milliárdos veszteséget termel, tiszta nyereség...

    [ Szerkesztve ]

  • vicze

    félisten

    válasz berVi #9 üzenetére

    Veled ellentétben én épp most végeztem a teljes riporttal, és jelentéssel.
    Eléggé kiábrándító...
    A csodás Lumiák (Devices & services) és a térkép (Here) együtt 120millió veszteséget termeltek(gyakoratilag a teljesen mert a NSN közel nullás), ezt is úgy hogy a device-nál felére csökkentették a marketing költséget. A telefonos részleg olyan mértékben zsugorodik, hogy köv. negyedévben már a NSN lesz a legnagyobb üzletág, persze elég könnyen veszteségbe csúszhat.
    Ugyebár a Devices-t tovább leépítik, így az még tovább fog zsugorodni...

    Arról nem is beszélve, hogy átlagosan 25% piacvesztése van régiónként, Kínában ami messze a legfontosabb lenne egyáltalán nem versenyképes és -44%. Egyedül a számukra legkisebb piacon az US-ben tudtak +10-et elérni a nagyon erős marketingnek köszönhetően.

    Az offline navi más WP-re fizetős, mint ahogy minden más platformon, csak a Lumiára van ingyen.
    Nem tudom mi neked a kellő szám, de ha a 24%-os piacvesztést nézem, akkor inkább "egyre kevesebben", a helytálló kijelentés.

    "Jo lenne az osszkepet nezni, nem csak kiragadni 1-1 szamot"
    Jó lenne kinyitni a szemedet és megnézni a jelentést, nem csak ész nélkül védeni valamit. Pont hogy te ragadsz ki 1 számot, csak éppen azt nem veszitek észre, hogy az olcsó készülékekből adnak el többet, amin szinte semmi haszon, ezért is esik az átlagos készülék ár. Szépen mutat az a kevéske 10milla Lumia is, csak éppen nem segíti a céget semennyire, mert túl sok sebből vérzik. Ha csak a Lumiák lennének, elég masszív veszteségeket látnál, a hozzáadott érték pénzt visz nem pedig hoz.

  • vicze

    félisten

    válasz Penge_4 #17 üzenetére

    US-ben az Apple az isten, a WP-nek talán ott a legkisebb a részesedése, és EU-ban a legmagasabb.
    US-ben kettős marketing van Nokia/MS, és rettentő erős, ezért nő ott, meg ott a 0-ról növekszik.
    Kínát úgy néz ki teljesen elvesztették, ázsia (főleg Indian/Indonézia) meg főleg az olcsó Asha-kat veszi fel, nem a WP-ket. Érzésre, pedig az EU mint legnagyobb piacuk le van szarva és ez egyre erősebben foga a hatását éreztetni, azaz zsugorodni fog még jobban a cég.

  • vicze

    félisten

    válasz capulet75 #25 üzenetére

    Én megnéztem a számokat és leírtam a véleményem lehet hülyeség, de legalább a sajátom...
    Semmi rosszat nem írtam se a készülékekről, sőt még a cégről se, csupán a cég stratégiájáról és a negyedéves riportról írtam le a véleményemet. Azt is elfogadom, hogy nem értetek vele, egyet, csak akkor riportra hivatkozva, amiről írtam ugye, tényekkel támaszd alá.

    lorinser is portfóliót vette alapul, ahova a non-IFRS eredményeket rakták, mert az jobban mutatnak... Persze a Nokia is ezeket hangsúlyozza. Különbség az, hogy a IFRS-ben beszámítják az egyszeri kiadásokat/bevételeket (Special items), a másikba nem.
    Tessék innen letölteni, nem kell hozzá nyelvtudás.

  • vicze

    félisten

    válasz Penge_4 #54 üzenetére

    Mobilról beszélgetünk, nem desktopról, a kettőnek semmi köze egymáshoz.
    Bármennyire akarja összemosni az MS (Ballmer), nem sikerül sehogyse...

  • vicze

    félisten

    válasz Glenda #57 üzenetére

    Az egymilliárdos RT fiaskóra gondolsz? Igen az valóban = SIKER!!!!

  • vicze

    félisten

    válasz Glenda #59 üzenetére

    Jó akkor ezt magyarázd már meg nekem egy kicsit:
    "A Windows-részleg üzemi profitja a 900 milliós leírásnak is köszönhetően viszont kevesebb mint felére zuhant, de még így is több mint 1 milliárd dollárt tett ki."
    Meg azt is, hogy az összes többi részleg miért ért el, 10+%-os növekedést? Értem én, hogy riportban fényezni kell a Win8-at, csak éppen az a gond, hogy a legsikertelenebb termék épp, amit jelentősen az RT húzott vissza. Persze értem én a körülményhez képest végtelenül jól teljesít...

    Ettől a berögződéstől jó lenne már megszabadulni, hogy Apple funboy mintájára védjük a rajongásunk tárgyát ha kell ha nem, kezd egy kicsit ellenérzéseket kiváltani...

    Nem írtam sehol hogy szar a Windows (saját véleményem, egyéni szoc. problémám), annyit írtam, hogy a mobil és a desktop összeolvadása kudarcba fulladt jelenleg, aminek ékes bizonyítéka, az RT sikertelensége és közel 1 milliárdos vesztesége.

Új hozzászólás Aktív témák