Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szupermacs

    veterán

    válasz tDr1v3r #12 üzenetére

    XP-t szerencsére csak pár évig kellett használnom. 98-at használtam kb 2004-ig, amikor ismerős felrakta nekem az XP-t, mert az szerinte mennyire jó és milyen elavult a 98. Egyáltalán nem jött be. 2008 körül tettem fel a Vistat, de SP1-ig sok kékhalálom volt. Utána már semmi baj nem volt vele. Gyönyörű volt, jól működött. Aztán kb. 3 évvel később próbáltam ki a 7-et és maradt a gépen, pedig nagyon nem tetszett. Most sem tetszik a külseje, de az újabbaknak még ennyire sem.
    Amire én használtam, arra bőven elég volt az is.

  • hunluki

    senior tag

    válasz tDr1v3r #12 üzenetére

    Egy apró észrevétel XP kapcsán. Csak akkor halott ha netre kötöd, egyébként offline köszöni szépen remekül elvan. Unokaöcsémnek szereztem valami kuka gépet, Athlon 1 magos proci, 1 giga ram, 80 gigás HDD meg valami 256 megás videókártya.

    Legutolsó patchel integrált XP fut rajta évek óta stabilan, igaz netet sem látott soha.
    Próbáljátok ki egy XP-vel, konkrétan ha beledugsz egy UTP kábelt amin van net akkor meghal, egyébként hibátlan még papír HW-n is.

    Vista... Használtam talán 2-3 hónapig és kb abban az időszakban jött hogy átváltottam ubuntura, amit tartottam is egyetlen OS-ként a gépemen amíg megjött a 7, amivel viszont nagyon elégedett voltam.
    Hallottam hírét hogy így a végére egészen kikalapálták és SP2-vel már egészen jó rendszer lett, de személy szerint én ebben az állapotában már nem használtam.
    Béke poraira, egyelőre XP-ből is több van mint belőle. Elvitte a negatív marketing meg hogy relatíve erős gép kellett alá (2 magos proci meg legalább 2 giga ram ami akkoriban azért nem volt standard).

  • Frawly

    veterán

    válasz tDr1v3r #12 üzenetére

    Nálam kimaradt, saját gépemen sose volt fent, csak rendbetenni való gépeken, meg virtuális gépen, de nekem sem volt bajom vele. Egyáltalán nem tűnt olyan rossznak, mint amennyire szidták. Annyi, hogy a maga idejében erőforrásigényes volt az akkori átlagos hardverkiépítéshez mérten, meg kezdetben a driverek nem voltak kiforrottak. Persze kiforrotta magát, meg a hardverek is sokat fejlődtek azóta.

    Mondjuk hiányozni sem fog. A részesedése csak azért kevés, mert míg nem volt muszáj használni, addig az emberek az XP-nél maradtak, mire meg az komolyan elavult, addigra jött a Win7. Pedig igazából tényleg nem volt baj a Vistával, csak egyszerűen semmi nem szól mellette, ami miatt érdemes lenne kitartania egy felhasználónak. Felületre a Win7 sem annyira más, hardverigénye a 7-8-10-nek sem annyira magasabb, a driverek sem akadályai a frissítésnek, szóval szinte minden Vista-user váltott már Win7-re legalább, vagy későbbi verzióra.

    Igazából annak idején is főleg csak gamerek váltottak Vistára, akik DX10-es játékokkal akartak játszani, vagy esetleg volt 4 giga RAM-juk és kellett hozzá a 64 bites rendszer. Így is túl sokáig támogatták, béke poraira.

    Többféle gépem volt, volt, amelyiken XP-ről Win7-re váltottam, majd onnan Linuxra, volt gépem, amelyiken XP-ről (a támogatás lejártának végét be sem várva) egyből Linuxra váltottam. Már évek óta elvagyok Linuxon, újabb játékokkal nem játszok, Adobe szoftvert nem használok, nem CAD-ezek, nem csak hogy a Windows nem hiányzik, de az egész windowsos platform/ökoszisztéma sem. A Linux sokkal simábban fut, nem kell licenckérdések, kártevők miatt aggódni és vírusirtózni. Ráadásul egy ideje rolling disztrót használok, abból nincsenek főverziók, nem kell újratelepíteni, a rendszer apránként, csomagonként frissül a normál frissítések alkalmával, mindig a legfrissebb állapotban van minden része, az összes progival együtt, ennél fogva a támogatása SOHA nem jár le. Már semmi pénzért nem váltanék vissza Winre. A Linux technikailag fejlettebb, újabb technológiákat hamarabb támogat (új procik, új utasításkészletek, de pl. a kernel is hamarabb volt tickless Linuxon, a linuxos fájlrendszerek is fejlettebbek az NTFS-nél), ráadásul a KDE felület is jobban néz ki, mint akármelyik Windows valaha (a Win8.x/10 puritánságáról meg nem is beszélve).

    Igazából legjobban azokat nem értem, akik kitartanak az XP mellett. Újabb Windows alá való gép nem drága, főleg, ha használt is szóba jön, a felülete pedig elavult és ronda. Semmi nem szól mellette, de legalább a támogatása is 3 éve teljesen lejárt, az új hardverekhez XP driver sem jön ki, meg a modern böngészők sem támogatják, csak a szenvedés van vele már. Igaz a részesedése visszaszorult globálisan 8,5% környékére (és főleg ázsiai és afrikai országok warezelt gépei adják ennek is a javát), de még így is elég sok.

Új hozzászólás Aktív témák