Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VIC20

    őstag

    válasz Vincent_ #66 üzenetére

    ,,A beszedett jogdíj újraosztásának listája pl. 2012-ben (számomra 90+%-ban érdektelen és/vagy ismeretlen előadókkal):

    [díjazottak]."

    Ez teljesen más, ez egy alapítvány által támogatásban részesítettek listája, nincs köze a reprográfiai díj felosztásához:

    ,,Pénzbeli támogatás

    Az Alkotói Támogatási Alapból minden évben ígéretes tehetségű pályakezdő zeneszerzőket, dalszerzőket, szövegírókat támogat az Alapítvány, akiknek kétharmada főleg a komolyzene, egyharmada főleg a könnyűzene területén alkot. A támogatás a szerzőknek legfeljebb hat évig adható. A Premizálási Alapból a Kuratórium a saját maga által megállapított szempontokat alkalmazva évente arányos prémiumban részesíti azokat a folyamatosan és színvonalasan alkotó zeneszerzőket és szövegírókat, akiknek műveit bemutatják, illetve gyakran játsszák, továbbá a szakma és a műfajuk iránt érdeklődők körében széles körű elismerést váltottak ki.

    A Kuratórium döntéseit zárt ülésen hozza, majd közli az érintett szerzőkkel a személyüket érintő döntést."

    [ Szerkesztve ]

  • VIC20

    őstag

    válasz Vincent_ #76 üzenetére

    Azért ott vannak azok is,akik ,,folyamatosan és színvonalasan alkotó zeneszerzők és szövegírók, akiknek műveit bemutatják, illetve gyakran játsszák, továbbá a szakma és a műfajuk iránt érdeklődők körében széles körű elismerést váltottak ki", nemcsak a pályakezdők.

    De a lényeg az, hogy ez egy alapítvány, nem az Artisjus Egyesület, tehát nem a befolyt jogdíjat osztja. Erről én is szívesen megnéztem volna egy tételes listát, de azt én sem találtam, csak a beszámolójukat és a jogdíj megosztásának (nekem eléggé bonyolult) szabályait. :( Gondolom, ez a már személyes adatnak minősülhet.

Új hozzászólás Aktív témák