Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rt06

    veterán

    válasz freeknight #37 üzenetére

    1: ha jol tudom, a szoban forgo torveny regebbi, mint az artisjus

    2: nem tudom, hogy a tyuk vagy a tojas volt elobb ebben az esetben, de igen, az artisjus altal beszedett/szetasztott jogdijnak koszonheto az, hogy ilyen megengedo a szabalyozas, e nelkul az atalanydij nelkul nalunk is lehetne cserebe harom huzas torveny (talan a franciaknal volt), vagy jonne a csekk 1-2 mp3 letoltese utan (mint a nemeteknel)
    es mint irtam, ujabban a megosztas (feltoltes) eseteben is enyhult a szabalyozas (pontosan nem emlekszem, azt hiszem mennyisegi korlathoz van kotve, hogy mi alatt nem buntetheto a megosztas sem)

    3: (illetve a 2. vegehez) en egeszen maskent latom, ugyanis szerintem pontosan azon van a hangsuly, hogy bar buntethetnek, nem teszik, megengedoek, elnezoek, sot, enyhitik a szabalyozast
    es mint irtam, ezzel mi, felhasznalok kiemelkedoen jol jarunk europa, de talan a vilag osszesseget is nezve, meg igy, ures adathordozo dij mellett is

    4: nem, minden audiovizualis mure vonatkozoan kapsz mentesseget (polgari peres uton talan lehet esely, de arra sem igazan volt pelda tudomasom szerint, es nalunk nehez is lenne elkepzelni olyan pereket, mint amikrol idonkent az usa-bol olvasni)

    5: valoban vannak (nagy) hibai a dijak visszaosztasanak, de szerintem haverok kozti penzosztasnak nevezni tulzas

    "A legfőbb elv viszont még így is hibás lenne, mégpedig: minden embert potenciális bűnözőnek néznek, és akkor is fizettetnek velük büntetést, ha nem követtek el semmit. Lásd pl. fényképezőbe tett sd-kártya esete."
    ezert irtam, hogy atalanydij - s nem buntetes, mert ez a kollektiv bunosseg rendszeresen fel szokott merulni

    [ Szerkesztve ]

    Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

Új hozzászólás Aktív témák