Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peter13

    senior tag

    válasz cskamacska #15 üzenetére

    Én még úgy tanultam, hogy (nagyon leegyszerűsítve) az aranyfedezet elhagyása óta a pénz értékét a mögötte álló gazdaság adja (pontosabban a szóban forgó gazdaságba vetett hit, de ebbe most ne menjünk bele). Nekem ott nem áll ösze a kép, hogy a Bitcoin mögött mi van? Ahogy én látom, semmi, illetve (megintcsak nagyon leegyszerűsítve) egy megegyezés (de egész pontosan kik között is?), hogy "mi itt és most eldöntjük hogy egy bitcoin xxx-et ér". Amiért nekem ez ingatag, hogy egy ilyen "egyezsség" könnyen és gyorsan módosítható (ugrált is a bitcoin rendesen az elmúlt években), addig mondjuk az Egyesült Államok gazdaságát kicsit nehezebb rángatni (persze, lehet, de sokkal lassabban, és sokkal nehezebben). A mai napig nem értem hogy a spekulánsok kivétel hogy gondolhatja valaki hogy ez egy ténylegesen használható "pénz", és hogy lehet egy ennyire "súlytalan" valamit fizetőeszközként kezelni. Most komolyan, te el tudod képzelni, hogy a fizetésed ennyit ugráljon le-fel egyik hónapról a másikra? Vagy a boltban az árak? Az albérlet? Vagy bármi más amiért pénzzel fizetünk?

    Értem én hogy most szárnyal, de pontosan ugyanilyen gyorsan a földbe is állhat...Most majd megint jó sokan beleugranak, mert "némmá' mennyit ment fel, énisakarom" (tehát NEM azért mert mint fizetőeszközt akarja használni, vagy mert jobbnak gondolja a most használt pénzeknél, hanem azért mert keresni akar rajta - ennyit arról hogy mi hajtja a "forradalmat" meg az "innovációt"), de mivel valós (vagy akárcsak vélt) érték mögötte nincs, erre egyszercsak rájönnek, és akkor vagy lesz nemulass, vagy megmentik. Valaki írta hogy tőzsdei kockázata van...szerintem ez konkrétan annál is sokkal rosszabb (és sokkal károsabb is, pedig már a tőzsde sem egy "ártatlan kisbárány", igen régóta)

    [ Szerkesztve ]

    "No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

Új hozzászólás Aktív témák