Új hozzászólás Aktív témák

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz dabadab #16 üzenetére

    ""de ez az USA szemszögéből nézve hazaárulás"
    Miért lenne az? Snowden továbbra is az ott lakók érdekében tette azt, amit."

    NEM!
    Egy amerikai amerikai átlagpolgár számára nincs jelentősége, hogy őt lehallgatják vagy sem. Azt, hogy Amerikában élő külföldieket vagy nem Amerikában embereket lehallgat a legrosszabb esetben is érdektelen számára. Sőt nagyobb biztonságban érzi magát. Egy időben felszámolt terrorista csoport nagyobb előnyt jelent, mint egy felesleges adatgyűjtés hátránya.
    Hátrány akkor keletkezik, ha gazdasági vagy politikai előnyt eredményező megfigyeléseket végeznek. De a nyilvánosságra hozott információknak nem volt Watergate jellegű vonatkozása.

    Személyesen nekem sincs hátrányom az amerikai adatgyűjtésből.
    Ha holnap elmegyek sörözni, nem (vállalható mértékig) kell félnem hogy valaki az én felrobbantásommal akar a paradicsomba jutni.
    Volt olyan év, amikor a söröző előtt olyan akadályrendszer volt, amit teherautóval nem lehet áttörni. Még a befelel haladó rendérautókat is ellenőrizték az ott lévő rendőrök.
    Amikor a terror hullám elérte az országot, a rendőri akciókat megalapozó információkat, baráti szolgálatok biztosították.

    Nyilvánvalóan a véleményemmel kisebbségben maradok. De gondold át a történetet az én nézőpontomból is. Nem leszel vele kevesebb, sőt...

    Snowden nem hazaáruló volt, de hős sem. Abba a tányérba nem sz@runk, amiből addig ettünk.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Új hozzászólás Aktív témák