Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #40553216

    törölt tag

    válasz fornettisuti #5 üzenetére

    Ha esetleg egy ténylegesen nyílt és rendesen dokumentált formátumot használnátok (mondjuk az ODF-et), akkor lehet, más lenne az eredmény. Talán éppen fordított. Bár feltételezem, inkább MS/Windows/MSO párti vagy, így ha ez a kombó nem jeleníti meg, kezeli jól az ODF-et, az számodra nem az MS, hanem az ODF hibája lesz.

    Az Office 365 pedig nyilván azért ingyenes, mert az MS-nél sem hülyék dolgoznak, nagyon jól tudják, nekik ez még így is megéri, hiszen ha az emberek ezen tanulnak, akkor ha lesz pénzük, akkor ezt veszik meg, mert leginkább a gondolkodásra lusták.

  • #40553216

    törölt tag

    válasz szabonagyur #37 üzenetére

    „mivel valami csak hiányzik belőle”
    Az emberek 99%-nak otthonra, de a cégek, hivatalok nem kis részének is semmi nem hiányzik a programból. Amiből hiányzik valami, az az agyizom a fejükből. Ezért lusták gondolkozni. Igenis lusták. Mert azon problémáznak ugyan, hogy „milyen sz.r a ribbon”, de addig nem jut el, hogy nem kell, hogy lopjon, és akkor ráadásul ribbon sem lesz.

    „de mégsem használta otthon senki a linuxot”
    Azt sem kell leírni millió plusz egyedszer, hogy miért és hogy alakította úgy az MS a történetet, hogy sok szoftver csak Windowsra készüljön el. És ebbe aztán menet közben persze csúsztak hibák a másik oldalon is, ahogy a Wordperfect esetében is. De nem véletlenül voltak a gigaperek és büntetések az MS-sel szemben.

    „És ha megveszik miért baj?”
    De nem nagyon veszik meg. Emiatt adja most már(persze, csak a diákoknak és a tanároknak) ingyen a netes Office-t.

    @(#38) King Unique
    Igen, pontosan leírom. Látom, először jött át. Vagyis utóbbit kétlem. Ugyanis azt írtam (amit már szintén korábban sokszor), hogy ez az MS részéről beetetés. Ugyanúgy, ahogy korábban a „ha már lopják, lopják a miénket” hozzáállás is beetetés volt. Csak a formát cserélték, mert a mai technológia lehetővé teszi, veszteségük(vagyis igazából nyereségkiesésük) úgysem nagyobb rajta, miért ne tűnhetnének legalább jó fejnek.

    És igen, leírom, mindig. Mert ez (is) van mögötte. Mert az MS egy szemét dinoszaurusz, amelyik ahol lehet, visszaél a monopóliumával, és minden lehető eszközt felhasználva eltapos minden alternatívát. Ezen eszközök egyike az alternatívát nyújtók lehetőségeihez képest messze nagyobb marketingre fordítható összegei.

    „Többi versenytárs, ha ilyeneket nem lép meg, vagy nem tud, akkor mért csodálkozol a kialakult helyzeten?”
    Honnan veszed, hogy csodálkozom? Neked úgy tűnt? Azt ‒ úgy látszik, akármennyiszer írom vagy írja le akárki ‒ nem értetted meg még, hogy az ok-okozati sorrend fordított. Nem azért alakult így a helyzet, mert a (mostani) versenytársak nem lépnek hasonlókat, hanem azért nem lépnek hasonlókat, mert már ilyen a helyzet. Vagy szerinted egy versenytárs most csak úgy bármit léphet, és monopóliuma lesz? Vagy az MS azért léphet bármit, mert monopóliuma van?

    Amúgy külön érdekes, hogy a kettős mércét sosem kifogásolod, csak azt, hogy ha én a kettős mérce alkalmazására felhívom az azt alkalmazó figyelmét. Vagy még ezt sem vetted eddig észre?

    EO Pro:
    Itt fel van sorolva, hogy a modulok a Pro részei.

    [ Szerkesztve ]

  • #40553216

    törölt tag

    válasz Воланд #41 üzenetére

    Hát persze! Ha már a milliókkal dobálózol… Mennyi Windows júzer is van? 1,5 milliárd? Mennyi Office 365? 80 millió. Ebből mennyi fizetett elő eddig? Az a 46 millió mondjuk 3%, és ebben benne vannak a vállalati, állami felhasználók is? Értem én, hogy ez lenne a trend. De még mindig karcsú, és majdnem annyi kapta (beetetésként) ingyen, mint amennyi előfizetett.

    @(#40) karak_22
    Hiányozna? Nekem az MSO 100%-os kompatibilitása hiányzik az ODF-fel. Ne kelljen már újra ‒ csak itt másodszor ‒ elmagyarázni, hogy ennek mi vagy ki is az oka! De amit írtam, az nem a kompatibilitásra, hanem a funkciókra vonatkozik. Az emberek 99%-nak nincs szüksége a csak az MSO által biztosított funkciók messze többségére.

    @(#42) King Unique
    Miért teszel fel kérdéseket, vagy miért fogalmazol meg kritikát, ha még azt a mondatot sem értetted meg, amivel kapcsolatban ezeket tetted?

    „Home usereknél pont fontos tényező a megszokás”
    Pont ez a „ha már lopják…” és az ingyenes beetetés célja. És te ennek tapsikolsz nagy boldogan…

    „Mivel is él vissza?”
    Mindig az első mondatod azt megemlíteni, hogy mindig ugyanazt hozom fel. Ezek szerint az US Dep. of Justice által az MS ellen indított per dokumentumait ‒ bár sokszor belinkeltem már ‒ még egyszer sem olvastad el, nagy eséllyel még a címeket sem nézted meg. Ezek után mit vársz tőlem? Miért akarnék veled kommunikálni, mikor teljesen fogalmatlanul szajkózod mindig ugyanazt?

    „Meg erről a ribbon témáról is lassan már le lehetne szakadni...”
    Ezt esetleg annak említsd, aki felhozta!

    „És mért ilyen a helyzet? ”
    Lásd két bekezdéssel feljebb!

  • #40553216

    törölt tag

    válasz King Unique #42 üzenetére

    Azt kéne felfognod végre, hogy az MS nem versenyez. Ő az OS piacon a kezdetektől meglévő erőfölényükkel élnek vissza, és ennek kihasználásával nyomják el a versenytársaikat más piacokon. Így történt a böngészőknél, így történt az irodai szoftvereknél, így történt volna a webstreaming piacon. Ahol nem ők vannak erőpozícióban (mobilkütyük), ott nem is nagyon rúgnak labdába minden erőlködésük és minden tőkéjük ellenére sem. Mert persze velük szemben is erősek állnak.

    @(#44) woland_y2k
    Szerinted szerintem? Nyilván én írogatok Tony Redmond (vicces, nem?) álnéven cikkeket…
    Negyedévről negyedévre növekvő, ja. Olyan ez, mint korábban az egyik negyedévről a másikra az Windows Phone 200%-os növekedést ért el, mert világszinten 10 helyett eladtak 30-at.

    [ Szerkesztve ]

  • #40553216

    törölt tag

    válasz #58000384 #48 üzenetére

    20-25 évvel ezelőtti? A legutóbbi bírságot két évvel ezelőtt kapta.

    „Ettől lenne jobb a másik?”
    Ki írta, hogy jobb, főleg, hogy ettől? Gondolkodni nehéz? Fel sem merül, hogy ha nem kell több, akkor miért fizetnél? Ja, nem te fizetsz, hanem a céged. Otthonra megvetted? Nyilván…

    „elmismásolni”
    Újra csak: gondolkodni nehéz? Ha neked mismásolás leírni ennek okát, hogy az MS szándékosan keresztbe tesz még az ú.n. nyílt szabványával, ennek létrehozásával is, akkor tök mindegy. Egyenlő vagy a kollégáddal. Gondolom, akkor is fújtál az alternatívákra, amikor az IE6 volt az uralkodó, még mindig azt használod, mert nincs jobb annál. Szerinted hol tartana a net, ha nem lesz Firefox és Chrome? Neked az is megfelelne, ha a boltban mindenből csak egyfélét kaphatnál. Még ha sz.r is.

    „kompatibilitás…az egyik legfontosabb szempont”
    Felfogtad, hogy ennek pont az MS tesz keresztbe pont azért, hogy az ilyenek, mint te, bőszen háboroghassanak az alternatívák inkompatibilitásán, ezzel is segítve az MS aljas stratégiáját?

  • #40553216

    törölt tag

    válasz King Unique #50 üzenetére

    A gondolatmeneted minősít.

    „némileg felróható az MS-nek, hogy mért ilyen formában valósította meg az OOXML-t”
    Némileg? Mi az a némileg? Nem az egész az MS terméke? Nem nekik köszönhetjük a formátumot?

    „hol van az előírva, hogy egy gyártónak feltétlenül ki kell adnia a saját tulajdonú, zárt szabványát?”
    Ha k.ra nem tudsz semmit, akkor miért szólsz bele? Az OOXML története úgy indult, hogy a NYÍLT SZABVÁNY (ÉRTED? NEM A ZÁRT, HANEM A NYÍLT!) tele volt a saját zárt formátumukra való hivatkozással. Ezt vagy azért csinálta így az MS, mert nem értenek hozzá (szerinted értenek?), vagy azért, hogy mindenki mást akadályozzon (mert persze a zárt formátumaikat nem adták ki, mert „hol van az előírva, hogy egy gyártónak feltétlenül ki kell adnia a saját tulajdonú, zárt szabványát?”). Úgy, hogy ezt a sz.r formátumot a nagy gazdasági erejükkel való visszaéléssel végül keresztülverték az ISO testületen is. A formátum annyira jó, hogy a létrehozásáról szóló 2005-ös(nyilván nem akkor kezdték el gyúrni, hanem évek óta dolgoztak rajta) bejelentéstől számítva alig kellett 8!!! évet várni, amíg a saját maguk által fejlesztett szabvány előírásainak meg tudtak felelni. És ez a folyamat szerinted normális. Olvasd el itt az első mondatomat.

    „a mindenért csak az MS a hibás 100 %-osan, a másik félnek semmit sem kellett volna lépnie, máshogy csinálnia.”
    Olvasni tudsz? Vagy csak írni?

    „Mert azt megint nem sikerült elérni sok év alatt, hogy pusztán önmagáért, sajátos előnyeiért használják a formátumot széles körben.”
    Tévedésben vagy. A brit állam éppen tavaly kukázta az MS formátumokat, függetlenül attól, hogy zárt-e vagy „nyílt”. Mivel az implementáció során az MS-nek a jövőben is számtalan lehetősége lesz arra, hogy olyan megoldást alkalmazzon, amely a versenytársak sw-iben a felhasználók szemében hibás fájlkezelést okoz, így a britek részéről értető a döntés. Mert az MSO-ban ugyanúgy a docx, xlsx vagy a többi lesz a fájlformátum jelölése, ahogy egy LO-ban, AO-ban vagy más alternatívákban, emiatt a mezei júzer csak azt fogja érzékelni, hogy egyes dokumentumok csak az MSO-ban jelennek meg helyesen. Kvázi csak az MSO működik jól, a többi meg sz.r, inkompatibilis. És ti az egész agyament logikátokkal visszaigazoljátok az MS felé, hogy jól értenek az emberek manipulálásához, ezt erősítitek.
    Ez a folyamat egy az egyben ugyanaz, amit az MS a webböngészőknél csinált. Saját megoldásokat erőltetett, mert monopóliuma volt. Aztán ezeket a saját megoldásokat alig lehetett kiirtani a netről. Az ilyenek, mint ti, meg azóta sem értik, miért kellett szegény MS-t bántani, mikor olyan cukik.

    @(#52) karak_22
    Tudsz olvasni, így nem kellene felhívnom a figyelmedet, hogy az MS MINDIG ezt csinálja. Az általad írt „annak idején” nem a múltra, hanem MINDIG az aktuális jelenre is vonatkozik.

    „Egyébként ezzel mi a célod?”
    Folyton felháborodtok, hogy minek írom, ez nem érdekli az átlagjúzert. Azért írom, hogy hátha egyszer mégis. Mert arra ‒ már bocs, de ‒ magasról teszek, hogy BENNETEKET érdekel-e. Már bizonyítottatok.

    „esetleg összemosod a desktop és a mobilpiacot”
    Összemosom? Én? Mintha nem az MS akarta volna a mobilra való szemetét az asztali gépekre…

    „Ettől mindenki megtér”
    Kit érdekel? Szerinted engem zavar, hogy ki mivel szív? Ha alkalom van, akkor mutatok alternatívát. A döntés nem az enyém. Nem győzködök. Annyira szűken gondolkoztok, hogy az alternatívák mutatását is betámadásnak veszitek.

    „Meg fogsz lepődni”
    Nem fogok. Te viszont meg fogsz, ha leírom, hogy én minden ismerősömet az általuk használt szoftverek megvásárlására buzdítottam.

    „Aztán 15-16 évvel később lehet morfondírozni, hogy az MS milyen ronda vállalat”
    Azért az feltűnt, hogy mire te ’98-’99-ben Linuxot használtál, addigra az MS 17-18 éve volt a piacon, ebből nagyobbrészt monopóliumban. Éppen akkor indították az első nagy pert ellenük. Amúgy a fene morfondírozik ezen. Az MS-t minden adódó alkalommal pofán kell vágni, ahol rajtakapják az erőfölényével való visszaélésen. Ahogy a Google vagy bármilyen más céget is.
    Ott van ugyebár a (szara)csempe. Itt is próbált erőlködni az MS, csak itt egyik oldalon sem jött be a számítása, mert a még élő OS-ei kellő alternatívát nyújtottak desktopon, mobilon meg a kutyának sem kellettek, kellenek a WP-k.

    Látom, a valódi kiindulási pont még neked sem tűnik fel. Ha tipikus felhasználó fornettisuti kollégád nem hozza fel az MSO alternatívák inkompatibilitását, eszembe sem jut ideírni ennek az okát. Bár a ti fejetekbe légkalapáccsal sem lehetne ezeket beleverni.

    „A fájlrendszere miatt nem lehetett Windowsos gépekkel párhuzamosan használni.”
    Neked mi a párhuzamos használat? És az vajon eszedbe jutott bármikor is, hogy az MS miért nem a sokkal régebbi unixos fájlrendszerekre hajazó rendszert kezdett használni, mikor abban már tapasztalata is volt?

  • #40553216

    törölt tag

    válasz King Unique #54 üzenetére

    „Bezzeg másik OS-ek”
    Ha mutatsz egy másik OS-t, amelyik szintén monopólium asztali rendszer, akkor azonnal felszólalok az ellen is, ha a gyártója ezzel a pozíciójával visszaél. Spec. a Google-t sem dicsőítem, ha nemszeretem dolgot csinál.

    „Ezért felesleges ezt folyton firtatni”
    Írtam már, nagyon B+, hogy ha mindenki ilyen pazarul gondolkozna, mint te, akkor még az IE6-tal vagy azzal azonos jelenkori böngészővel szopnál. Persze,neked mindegy.

    @karak_22
    „mert úgy tűnik, hogy elég ideges vagy”
    Rossz a szemüveged.

    „Vagy az a gond, hogy úgy reklámozod ezeket”
    Hol reklámoztam mit? Neked hányszor kell leírni, hogy megértsd, hogy ha nem írnak olyan butaságokat, hogy az inkompatibilitásért az alternatívák a felelősek, akkor én nem írok ide. Nem neked és másik egyenirányított kollégádnak írtam.

    „minden előnyét figyelmen kívül hagyva”
    Az általuk generált és szándékosan fenntartott inkompatibilitási szitun kívül minden előnyének igen nagy része otthoni célra és rengeteg kisvállalatnak is felesleges. Ha megfeszültök, akkor is.

    „Ezt kéne észrevenned, ezt írjuk többen is”
    Spec. én ilyet itt nem láttam. Amúgy fordítsuk meg: ki a fenét érdekel, hogy milyen hibái voltak 15-16 évvel ezelőtt a Linux disztróknak, ha az MS már akkor alattomos, szemét cég volt.

    Üzletpolitikai célokban és eszközökben meg ne hasonlítsd már a Linuxot (vagy mit is?; mert milyen cég is áll a Linux mögött?) egy akármilyen profitorientált cégéhez. Kicsit el vagy tévedve.

    „De nem tűnt fel, hogy ez senkit sem érdekel?”
    De nem tűnt fel, hogy engem sem érdekel a te véleményed? Te szólítottál meg. Ignorálsz, oszt’ annyi. Én is így teszek. Amúgy meg a véleményemet arról, akkor, ott és olyan formában írom meg, ahogy jónak látom. Főleg, ha az ilyen butaságokkal szemben kell leírni. Aligha hiszem, hogy neked közöd van ehhez.

    „Rakás kutyaszar volt az egész.”
    Hát persze. Nyilván ezért lett a supercomputerek 10%-án Linux. (Tudom, nem a desktop világ. De a „rakás kutyaszar” minősítésre elég erős cáfolat.)

    @(#57) King Unique
    „Ő ezt nem állította” vs „A Linux meg... hát legalább már van szép felület,”
    Tehát: DE, utóbbival ezt állította. Csak ezt sem érted.

  • #40553216

    törölt tag

    válasz King Unique #60 üzenetére

    Te beszélsz csúsztatásról és terelésről, amikor a lényeget sem érted? Lószart sem érdekel, hogy az MS mit rak a rendszerébe, sőt, még az sem érdekelne senkit, hogy monopóliuma van, ha ezt a helyzetét nem akarná folyton arra felhasználni, hogy valamilyen szinten megszüntesse a versenyt, akár azzal, hogy a versenytársait eltapossa, akár azzal, hogy más nem megengedett piaci manővereket (pl. a piacot akarja felosztani) csináljon. Mivel az előző dolgok az alapok (hiába van leírva milliomodszor, milliomodszor bizonyítod, hogy nem fogtad fel), így teljesen lényegtelen, hogy te mit vetsz fel, melyik másik OS-be milyen sw-ek vannak alapértelmezetten telepítve. De külön neked kiemelem:

    „Nem a másik hátán kéne megpróbálni felkapaszkodni, hanem önállóan elérni a kívánt eredményt.”
    Ez különösen vicces mondat az MS védelmében. Gyakorlatilag az OS-Word-Excel kombóból melyik is eredetileg saját fejlesztés?

    „a szoftveres ráépülést, platform támogatottságát”
    1. otthoni júzereknek k.va nagy előny;
    2. éppen a „szoftveres ráépülés” is az a csúszós pálya, aminél az MS simán meglépi a terhére róttakat.

    „Ja és azért fontos, hogy mi volt 15-16 évvel ezelőtt”
    Ezt egyrészt karaknak írd, ő áll amolyan „a múltat végképp eltörölni” alapokon. A piacot az MS-sel szemben akárki más nem 15-16, hanem majdnem 30 évvel ezelőtt vesztette el. Mindig ott a jó és friss példa a jelenleg is dinamikusan bővülő vadiúj, hisz’ alig 8 éves piacról, a tapis mobilkütyükéről. Az MS a hírhedt Ballmer-röhögéssel egy mozdulattal le is maradt róla. Itt a lehetőség pár éve, hogy az óriási tőkével, a névvel, a marketinggépezettel előretörjön az MS. Mégis a béka segge alatt vannak, milliárdos veszteségeket szenvednek el. (Mert megtehetik, van miből. Igaz, Ballmer ment a lecsóba.) Pedig a kutya nem nyomja el őket, hisz’ a Google az Androidért még pénzt sem kér. (Nem úgy, mint az MS, ugyebár, aminek nagyságrendileg összevetető vagy nagyobb a bevétele van az Androidon használt kamu szabadalmaiból.) Ha bármikor bármelyik céggel szemben a szokásos blőd érvedet hozod fel az „üzletpolitika, marketing, erőforrások tekintetében”, akkor ez mindig jusson eszedbe. (Persze az MS itt is megpróbálkozott a szokásos „trükkel”, hogy erőből szerezzen piacot, csak ez nem jött be, sőt, óriási bukta lett. De neked ez sem számít. Szerinted zöld kis manók piszkálták éjszakánként az emberek orrát metro dizájnos orrszőrtépkedővel, hogy tudat alatt szembeállítsák őket az MS-sel és a csodás, a világ összes baját megoldó panáceával, a start screen-nel.)

    „egy Apple se vitte volna sokra”
    Az Apple-t ironikus módon éppen az MS csöcsére kötve tartották életben egy darabig.

    „Na meg, mintha nem írnál butaságokat”
    A megelőző, irdatlan logikai bakugrásoktól hemzsegő életműved alapján el sem várom, hogy példát hozz.

    @(#61) karak_22
    Nos, rosszul látod. A (szerintem) szándékos értetlenségen húzom fel magam.

    „amíg nem jöttek elő a driver-gondok.”
    Akkor ezt is megfordítom: amikor a Windowson jönnek elő driver gondok, hányszor szidod a Windowst? Érdekes módon a Vista idején elég nagy menet volt a driver probléma, de az ilyenek, mint te és K.U. azóta is bőszen véditek (megjegyzem, ebből a szempontból jogosan) az MS-t és a Vistát, hogy hisz’ a hw-gyártók hibája volt, hogy nem írtak időben megfelelő drivereket. Linux esetében pedig automatikusan a Linux a szar. :C

    „A másik oldal is? Az is.”
    OK. Írd le, légy olyan kedves, hogy egy zárt formátum esetében mennyiben tehet egy külső gyártó arról, ha a zárt formátumban előírtaknak nem tud megfelelni a saját szoftverével! (Mert megfelelni, ugyerbár, kell, hiszen adott egy óriási piac, amit egy monopolhelyzetben lévő gyártó ural, így a körülményekhez alkalmazkodni kell.) Azt is írd le, légy szíves, hogy ha egy, az előző zárt formátumot tulajdonló gyártó a zárt formátumára építő nyílt formátumnak saját maga sem tud megfelelni, akkor az előbbi külső gyártónak mennyiben róható fel, ha ő maga sem tud ennek megfelelni! Ha ezt leírod kikezdhetetlen logikával alátámasztott érveléssel, megígérem, hogy onnantól kezdve egy karakternyi kritikai megjelenésem nem lesz kizárólag MS témájú cikkeknél.

    [ Szerkesztve ]

  • #40553216

    törölt tag

    Az érvelésetekben pedig különösen nevetséges az a kettős mércés eszmefuttatás, mikor teljesen természetesnek veszitek az MS minden versenyelnyomó, piactorzító lépését, mintegy a lehetséges versenytársaknak felróva, miért nem csinálnak ők is hasonlókat, ugyanakkor amikor ezek a cégek a törvények betartatása végett az EU-hoz vagy az amerikai államhoz fordulnak, vagy csak utóbbi két egység önmaga fellép az MS fenti tevékenysége ellen, akkor meg fel vagytok háborodva, miért bántják az MS-t. Ahelyett, hogy örvendeznétek, hogy a versenytársak is (szerintetek nyilván) tisztességtelen eszközökkel lépnek fel.

    @(#60) King Unique Találd ki, ki volt az első, aki ebben az MSO-val egyáltalán nem foglalkozó cikkhez írt első hozzászólásában azzal kezdett trollkodni, hogy „ott…a fullos MSO 365”!
    Ráadásul egy későbbi hsz-edben feltételezel olyan általad vélt hiányosságot, amelynek létét egy egyszerű kereséssel tisztázhattad volna, ha az EO oldalára mész, és végig is olvasod az ott írtakat. De nem, könnyebb volt egyből negatív dolgot feltételezni.

    [ Szerkesztve ]

  • #40553216

    törölt tag

    válasz #58000384 #66 üzenetére

    „Talán emlékszel, mikor mentek a hitviták”
    A hitvitákat fanatikusok folytatják. Ezek semmit nem mondanak a vitatott sw-k minőségéről.

    „Végezetül pedig azt szoktam mondani neked”
    Én meg pont azért szoktam leírni, ha valaki elsőként felveti, hátha olyan olvassa, aki utána gondolkodik is, nem csak elfogadja az adott helyzetet. Ha mindenki így gondolkodna, teljesen megszűnne a verseny minden területen, lehetne drágán venni szart.

    „Az sem lenne rossz, ha nem fordulnának elő olyanok, hogy a saját formátumában mentve két betöltés között elcsúszik a formázás”
    Ahogy ez az MSO esetében szintén előfordul, csak azért még egy halom pénzt is kiadtál.

    „Talán amúgy az iWork egészen jól kezelte az MSO fájljait, legalábbis úgy tudom. Abban sem nagyon segített a Microsoft.”
    Utóbbit nem tudhatod, már csak azért sem, mert a Windowson kívül csak az OS X-re telepíthetsz MSO.

    De újra csak a fordított helyzetet hoznám fel: az MSO miért is bukik el hasonló esetben, azaz amikor az ODF-et kell(ene) támogatni? Ebben semmi trükk nincs, nincsenek benne kis titkos hátsó kapuk, amiket csak bennfentesek ismernek, és mégsem megy. De a legnagyobb röhej, hogy az utolsó bitig ismert saját formátum kezelése sem.

    Periférikusnak minősíted a brit államigazgatást (és nyilván Münchent is). De nem gondolod, hogy periférikus léte ellenére éppen az ellenpéldát szolgáltatja?

    „az IE Windowsba történő integrálása, és a Netscape kiütése egyrészt azért nem volt aljas dolog, mert az IE és a Windows is MS-termék”
    Csak nem ez a kezdőpont. Az aljas (és amire az US DoJ ugrott) az a piacfelosztási ajánlat volt, és az, hogy mikor a Netscape ezt elutasította, akkor tette az OS szerves és eltávolíthatatlan részévé az MS az IE-t. A júzerek nem keresnek. Amit az orruk elé teszel, azt használják. Szerinted ebben kinek van előnye? Az IE emiatt automatikusan nőtt, mert egy dinamikusan fejlődő piacon a piaccal egyenlő mértékben nőtt a Windowsok száma is. Az IE túlereje meg éppen azért okozta a vesztét is, mert az MS magasról tett a fejlesztésére, mert nem volt verseny.

    „Ma ez a helyzet, ez van, ebből kéne valamit alkotni”
    Látom, még mindig nem értetted meg, hogy ez a mindenkori helyzetnek csak az egyik összetevője. Ha csak ez lenne (tehát az állapot), akkor a feltörekvő versenytársak tudnának mit csinálni. Csakhogy az MS még vissza is él ezzel a helyzettel, és tisztességtelen, versenytorzító magatartással is akadályozza a versenytársakat. Hányszor kell még ezt leírni, hogy ne írjátok le újra és újra, hogy de hát ez a helyzet, ezzel kezdjenek valamit?

    @(#69) King Unique
    „Nagyon nem vagy tisztában a paci verseny, üzleti lépések mivoltával...”
    Nyilván a US Dep of Justice meg az EU versenyjogi hivatala sincs, ezért támadták be az MS-t. Szerintem ezt gondold át! Aztán még egyszer.

    „Megint csúsztatás ez a saját fejlesztés dolog...”
    Ezen te csúsztattad el magad.
    „Nem a másik hátán kéne megpróbálni felkapaszkodni, hanem önállóan elérni a kívánt eredményt.”
    De ezt sem veszed észre.

    „Szoftveres ráépülés...komolyan firtatod???”
    Ja, értem. Tehát most azt kéred számon, ami a már kiépült monopolhelyzet miatt „természetes” „fejlődés”? Nevetséges vagy.

    „AZ a 3 szó nagyon számított régen és manapság is.”
    Melyik három? :DDD

    Ki beszél azonos funkcionalitásról? TE kezdhetsz egy másik sw-t emlegetve trollkodni, mást meg leoltanál?

    „jobb híján szövegkiemeléssel”
    Kénytelen vagyok, mert láthatóan nem érted. Ahogy a kiemelés ellenére sem érted. És még te emlegetsz paci versenyt, üzleti lépéseket?

    „már az elején elúszott a dolog, amit mára már nem tudnak megfordítani”
    Csak egy kicsit kéne felébredni és észrevenni, hogy a világ fordult ki, és ez nagyon beb.szott az MS-nek. Mára több tapikütyü van használatban, mint az MS klasszikus terepe az asztali/notebook világ. Szóval a kijelentésednél nagyobb hülyeséget ritkán olvasni IT oldalakon.

    „Ezért totál felesleges…”
    És te ennek örülsz? Ez sokat elárul rólad. Amúgy bambano erre írt válasza tökéletes. Nincs mit hozzátenni.

  • #40553216

    törölt tag

    válasz King Unique #80 üzenetére

    Azt látom, hogy nem érted. A többi csak felesleges billentyűzet koptatás.

Új hozzászólás Aktív témák