Új hozzászólás Aktív témák

  • wec0

    csendes tag

    Ez egy újabb nagyszerű példája a közpénzek magánzsebbe vándoroltatásának. 34000 licencet vettek, mikor a LibreOffice ingyen elérhető. Noormáális?

    Ez a hír nem az "Ingyenes szoftvert vettek drága pénzen svájci támogatásból" cikkhez tartozik véletlenül?

  • togvau

    senior tag

    Hát igen ez megint mutyi. Milyen meglepő...

    hitler, sztálin, micro usb

  • King Unique

    titán

    válasz wec0 #1 üzenetére

    Én használgattam rövid ideig ezt az EO-t, de lényegében uaz, mint az OO/ LO, néhol ugyanazokkal a kisebb-nagyobb hiányosságokkal. A pro verzió nem tudom mivel tud többet, lehet csak a supporttal?
    Ezért, ilyen formában pénzt kiadni, mikor egyszer valóban ott az ingyenes LO, másrészt oktatási intézmények, dolgozók és hallgatók számára, újabban globálisan ingyenesen elérhető a fullos MSO 365 (nem közpénzből), hát nem tudom... mutyi. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • fornettisuti

    veterán

    melohelyen egyik gepen van libreoffice, mso-ban letrehozott fuggvenyezett xls-t ugy, ahogy lekezeli, de xlsx-be mar beletorik a bicskaja.

    iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

  • lev258

    veterán

    válasz #47324928 #4 üzenetére

    Te meg ezért regisztráltál? :F
    Amúgy a kolléga védelmében. Valóban ingyenes a diákoknak, ott dolgozóknak, viszont ehhez az is kell, hogy az intézmény megfelelő license-szel rendelkezzen, nálunk ez a Tisztaszoftver program. Utóbbiban az állam köt bér-license megállapodást x évre x összegben. Legalábbis én így tudom.
    A cikkhez visszatérve, én is kíváncsi lennék, az extra funkciókkal és támogatással mennyire túlárazott az egész ügylet.

    [ Szerkesztve ]

    Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

  • togvau

    senior tag

    válasz lev258 #7 üzenetére

    "ingyenes" mindössze csak pár milliárd forintot kell fizetni érte az államnak hogy "ingyenes" legyen.

    hitler, sztálin, micro usb

  • Воланд

    titán

    válasz togvau #10 üzenetére

    tevedsz, nem kell erte fizetni.

    "Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

  • camillus

    tag

    Az Open Office-t már nem nagyon fejlesztik (a commit arány durván a fordítások felé dőlt) már évek óta és a kettőt nem lehet egybe forkolni. Amennyire tudom a Libre meg van Java nélkül is és gyorsan fejlődik, szóval abból lehet következtetni hogy mi is valójában, persze aztán kiderül hogy az egész "csak" bináris kiegfest. (nem ösmerem az EO-t) :D

    #5 Megostorozhatnál egy ilyen xlsx-el. A google apps csodákra képes. :K

    [ Szerkesztve ]

    http://i.imgur.com/Ea58ASu.jpg

  • spammer

    veterán

    Tehát fogták az ingyenes programcsomagokat, kicsit maszatoltak rajta valamit (?), aztán mutyiztak zsebbe egy rahedli pénzt. :U 34 ezer lincenc baszki... Ez is a vezír sógorának a cége? ;]

    [ Szerkesztve ]

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

  • camillus

    tag

    válasz spammer #20 üzenetére

    Ha tényleg volt mutyi, akkor sanszos, hogy az ítéletet és az indoklást a Fővárosi bíróságon LO-ban fogják megírni. ;]
    Persze (sajnos) nem minden korrupció, ami erkölcstelen és nyakkendő kell hozzá.

    http://i.imgur.com/Ea58ASu.jpg

  • kakuk.tamas

    addikt

    Olyanról, hogy support, nem hallottatok még?
    Hiába ingyenes a program, ha bármi bibi van, minden esetben a gyártót kell hívni. És innentől kezdve már nincs ingyen.
    Az MS féle office pedig tényleg INGYENES, de ott is vannak dolgok, amik már nem azok.

    Szóval a fikázás miatt oltári nagy baromság volt regelni, és írkálni/sértegetni a másik(ak)at.

    Jöhet egy mod gyomlálni, és bannolgatni pár órára/napra embereket...

    Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

  • dajkopali

    addikt

    válasz kakuk.tamas #28 üzenetére

    nem kívánnám védeni az állammal szerződött céget, de minimális melóval kideríthető a weboldalukról, hogy miért kérnek pénzt: egyrészt a supportért, ami a nyílt forrásnál is elkerülhetetlen, másrészt a csomag jó néhány extra, általuk fejlesztett funkciót tartalmaz - naná, hogy ezt nem akarják ingyen adni
    egy doksit persze bárki megszerkeszthet ingyen is - de azért ennél bonyolultabb egy ilyen rendszer felhasználása

    [ Szerkesztve ]

    "fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

  • spammer

    veterán

    válasz dajkopali #29 üzenetére

    Azt gondolom azért te is sejted, hogy mennyire komoly munkát raktak bele, és hogy főleg cserébe mennyire arányosan részesültek anyagi juttatásban. :) Ahogyan az lenni szokott az állami buliknál.

    [ Szerkesztve ]

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

  • Tapsi

    addikt

    válasz spammer #30 üzenetére

    Ha tudsz valami konkrétumot, akkor én kíváncsi lennék rá, mert egyelőre csak vagdalkozást láttam. Tényleg érdekelne.

  • dajkopali

    addikt

    válasz spammer #30 üzenetére

    ebbe nem mennék bele, mivel nincsenek infóim a részletekről :)
    csak arra akartam utalni - ezredszer -, hogy a nyílt forrás és az ingyenes alapszolgáltatás egy bizonyos szint - mondjuk intézményi felhasználás esetén - már szükségszerűen nincs ingyen

    "fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

  • spammer

    veterán

    Igen, az lenne a normális, hogy ha lennének konkrét, részletes, és hiteles pénzügyi adatok, de gyanítom erősen, hogy ilyet nem fogtok találni. ;] No de oké, legyen, tételezzük fel, hogy ezúttal minden tiszta volt és minden rendben ment, és hogy mindenki csak a tanulók javát akarta szolgálni. :))

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

  • fornettisuti

    veterán

    válasz camillus #16 üzenetére

    szerzodesemben tiltva van, hogy barmi dokumentaciot/hardvert kiadjak harmadik felnek, ha kihoznam a cegtol a fajlt, kimeritene az ipari kemkedes fogalmat.
    attol fuggetlenul, hogy laikusnak semmitmondo adatokkal van teli.

    iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

  • #40553216

    törölt tag

    válasz fornettisuti #5 üzenetére

    Ha esetleg egy ténylegesen nyílt és rendesen dokumentált formátumot használnátok (mondjuk az ODF-et), akkor lehet, más lenne az eredmény. Talán éppen fordított. Bár feltételezem, inkább MS/Windows/MSO párti vagy, így ha ez a kombó nem jeleníti meg, kezeli jól az ODF-et, az számodra nem az MS, hanem az ODF hibája lesz.

    Az Office 365 pedig nyilván azért ingyenes, mert az MS-nél sem hülyék dolgoznak, nagyon jól tudják, nekik ez még így is megéri, hiszen ha az emberek ezen tanulnak, akkor ha lesz pénzük, akkor ezt veszik meg, mert leginkább a gondolkodásra lusták.

  • szabonagyur

    félisten

    Egy kérdést teszek csak fel: miért baj az ha mondjuk az emberek az MS Office-t használják, és akár 1-2 még fizet is érte (otthoni usereknek szerintem minimális része ad érte pénzt)? MIért kell ennyire gyűlölni? Szíve joga mindenkinek azt használni amit csak akar, ha valaki fizet érte miért olyan nagy baj ez? Most az esik rosszul egyeseknek, hogy nem az ingyenest használják? Én sem nézek le senkit azért amiért linuxon netezik, dolgozik, ő dolga.

    @(#36) tomtyi : Érdekes módon általános iskolában mi linuxon tanultunk mindent, mivel olyan csóró volt az iskola, hogy csak így tudta megoldani, hogy az akkori 486/P1 gépeken egy központi gép segítségével vékonykliens formában menjen a linux azon a 15 gépen, de mégsem használta otthon senki a linuxot hiába tanultuk azt.
    hiszen ha az emberek ezen tanulnak, akkor ha lesz pénzük, akkor ezt veszik meg, mert leginkább a gondolkodásra lusták. És ha megveszik miért baj? Érdekes módon ha nincs pénzük akkor is megoldják, nem rohannak az ingyenes megoldás után, mivel valami csak hiányzik belőle, valami csak nem olyan amit könnyen tudnak használni. És ne mond azt, hogy lusták megtanulni mivel hány meg hány ember megtanulta a ribbon szalag menüt használni.

    ui.: inkább örülnétek, hogy valamilyen formában terjed a nem MSO használata...

    [ Szerkesztve ]

    Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

  • King Unique

    titán

    válasz #40553216 #36 üzenetére

    MSO témával kapcsolatban, ezt minden topikban felhozod, de a második felében pontosan leírod, hogy termékének terjesztése tekintetében, mit lépnek meg és ezáltal népszerűbb a szoftverük. És igen, el kell ismerni jól csinálják és nem törvénybe ütköző. Többi versenytárs, ha ilyeneket nem lép meg, vagy nem tud, akkor mért csodálkozol a kialakult helyzeten?
    Gondolkodás, hááát... én inkább a ráépülést és a követelményekhez való logikus alkalmazkodást mondanám fő oknak, ami teljesen érthető + a megszokást.

    Más:
    EO Pro verzió kb. ~10k, ez a összes kiterjesztést tartalmazza, vagy azokat külön kell megvenni :F
    Gondolom a formátumok közti átjárás ennél sem 100 %-os, így fizetni érte, a plusz szolgáltatások kihasználásért leginkább ott éri meg, ahol kell a support, vagy jó az ODF is.

  • #40553216

    törölt tag

    válasz szabonagyur #37 üzenetére

    „mivel valami csak hiányzik belőle”
    Az emberek 99%-nak otthonra, de a cégek, hivatalok nem kis részének is semmi nem hiányzik a programból. Amiből hiányzik valami, az az agyizom a fejükből. Ezért lusták gondolkozni. Igenis lusták. Mert azon problémáznak ugyan, hogy „milyen sz.r a ribbon”, de addig nem jut el, hogy nem kell, hogy lopjon, és akkor ráadásul ribbon sem lesz.

    „de mégsem használta otthon senki a linuxot”
    Azt sem kell leírni millió plusz egyedszer, hogy miért és hogy alakította úgy az MS a történetet, hogy sok szoftver csak Windowsra készüljön el. És ebbe aztán menet közben persze csúsztak hibák a másik oldalon is, ahogy a Wordperfect esetében is. De nem véletlenül voltak a gigaperek és büntetések az MS-sel szemben.

    „És ha megveszik miért baj?”
    De nem nagyon veszik meg. Emiatt adja most már(persze, csak a diákoknak és a tanároknak) ingyen a netes Office-t.

    @(#38) King Unique
    Igen, pontosan leírom. Látom, először jött át. Vagyis utóbbit kétlem. Ugyanis azt írtam (amit már szintén korábban sokszor), hogy ez az MS részéről beetetés. Ugyanúgy, ahogy korábban a „ha már lopják, lopják a miénket” hozzáállás is beetetés volt. Csak a formát cserélték, mert a mai technológia lehetővé teszi, veszteségük(vagyis igazából nyereségkiesésük) úgysem nagyobb rajta, miért ne tűnhetnének legalább jó fejnek.

    És igen, leírom, mindig. Mert ez (is) van mögötte. Mert az MS egy szemét dinoszaurusz, amelyik ahol lehet, visszaél a monopóliumával, és minden lehető eszközt felhasználva eltapos minden alternatívát. Ezen eszközök egyike az alternatívát nyújtók lehetőségeihez képest messze nagyobb marketingre fordítható összegei.

    „Többi versenytárs, ha ilyeneket nem lép meg, vagy nem tud, akkor mért csodálkozol a kialakult helyzeten?”
    Honnan veszed, hogy csodálkozom? Neked úgy tűnt? Azt ‒ úgy látszik, akármennyiszer írom vagy írja le akárki ‒ nem értetted meg még, hogy az ok-okozati sorrend fordított. Nem azért alakult így a helyzet, mert a (mostani) versenytársak nem lépnek hasonlókat, hanem azért nem lépnek hasonlókat, mert már ilyen a helyzet. Vagy szerinted egy versenytárs most csak úgy bármit léphet, és monopóliuma lesz? Vagy az MS azért léphet bármit, mert monopóliuma van?

    Amúgy külön érdekes, hogy a kettős mércét sosem kifogásolod, csak azt, hogy ha én a kettős mérce alkalmazására felhívom az azt alkalmazó figyelmét. Vagy még ezt sem vetted eddig észre?

    EO Pro:
    Itt fel van sorolva, hogy a modulok a Pro részei.

    [ Szerkesztve ]

  • #58000384

    törölt tag

    válasz #40553216 #39 üzenetére

    Mmhmm, de azért a kompatibilitás hiányzik az emberek 99%-nak otthonra, meg a cégek, hivatalok nem kis részének is.
    Jó, tudom, aki manapság nem pdf-ben küldi el a kisregényeket, táblázatokat, prezentációkat, az sikeres ember nem lehet.

    Erről az Eurooffice-ról nem hallottam még. Azt mondjuk megértem, hogy ez a 30 ezres előfizetés olcsóbb, mint az MSO-hoz járó esetenkénti 500 dolláros támogatás (mikor bármit megmondanak/megjavítanak/hozzáadnak 2-8 órán belül). Azt viszont nem hinném, hogy az egyetemek sűrűn találkoznának ilyen súlyos gondokkal, így azon kívül, hogy ez nem MS-termék, más érvet nem látok mellette (hiszen ingyenes amúgy az is).

    [ Szerkesztve ]

  • Воланд

    titán

    válasz #40553216 #39 üzenetére

    "De nem nagyon veszik meg."

    jah, tenyleg nem veszik meg. inkabb elofizetnek ra.

    "Office 365 Home and Personal subscribers totaled more than 7 million, representing more than 25% sequential growth over the previous quarter." 2015q1

    "Office 365 Home and Personal subscribers increased to over 9.2 million, up 30% sequentially over prior quarter" 2015q2

    "Office 365 Consumer subscribers increased to over 12.4 million, up 35% sequentially " 2015q3

    es 1-2% kozott volt a "dobozos" office eladasok csokkenese ezekben a negyedevekben.

    "Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

  • King Unique

    titán

    válasz #40553216 #39 üzenetére

    Az a kijelentés, hogy 99%-nak elég a "többi" alternatíva, mégis mire alapozott, főleg cégek esetében??
    Home usereknél pont fontos tényező a megszokás, az ebből adódó kényelem, illetve, ha egyéb módon is ingyen hozzájutnak, akkor megint adott, melyiket fogják választani. Mert az open verziónál pont az az egyik probléma, hogy az alap ingyenességen kívül, más sokaknak nem igazán szól mellette és nem feltétlen pusztán önmagáért választják.
    Cégeknél meg... az Excelnek és Outlock-nak nincs igazán tökéletesen jó, (ezen területen) mkinek megfelelő alternatívája és akkor még ott van a formátumok kérdése is.
    Egyébként meg tévedés a "netes Office" kijelentés.... MSO 365=teljes értékű offline + online felület, ráadásul a fullos Pro Plus verzióval egyenértékű + 1 TB / 5*1 TB OneDrive.

    "Ezen eszközök egyike az alternatívát nyújtók lehetőségeihez képest messze nagyobb marketingre fordítható összegei."
    Mivel is él vissza? Ha egy cég megteheti, hogy reklámozza a termékét, terjeszkedjen, akkor talán nem fog? Hol van az előírva, hogy a versenytársakat segítse, vagy lemondjon lehetőségekről az ő javukra? Pl. egy Apple, akinek naponta mennek a TV-ben a reklámjai, talán ne nyomassa az iPodot és iPhone-t, hogy akinek több pénze van, inkább komolyabb Androidos készüléket vegyen? Hát ez vicc...És igen, ha desktopon egy alternatív megoldás nem reklámozza magát kellőképpen, akkor mégis min csodálkozol??

    Meg erről a ribbon témáról is lassan már le lehetne szakadni... még korábban ezt vki 2007 + pár évvel utána előtte, jó. De azzal együtt már 3, lassan 4(!) kiadást megért ilyen formában az MSO és ezalatt bőven meg lehetett szokni. Ráadásul az évek óta számtalan más, piacvezető szoftver is alkalmazza, sőt még baromi drága, ipari berendezések gyári vezérlőszoftverén is láttam. Lassan már az lesz fura, ha vki még a régi menürendszerre alkalmazza....

    "Nem azért alakult így a helyzet, mert a (mostani) versenytársak nem lépnek hasonlókat, hanem azért nem lépnek hasonlókat, mert már ilyen a helyzet. Vagy szerinted egy versenytárs most csak úgy bármit léphet, és monopóliuma lesz? Vagy az MS azért léphet bármit, mert monopóliuma van?"
    És mért ilyen a helyzet? Mert, amikor kellett volna 10, meg 20 évvel ezelőtt, na akkor nem lépték meg, de nagyon nem... és így nem is csoda, hogy az MS ezen területen monipóliumot alakított ki. "Bármit" meg azért nem tesznek meg ők se, hiába akarsz mindent rájuk kenni, de a lehetőségeket, a piaci fölényükből adódó előnyüket, nyilván hülyék lesznek nem kihasználni. Vagy talán törvényben van foglalva, hogy ahogy sok nagy cég, úgy ők se terjeszkedjenek, ne védjék a piaci pozíciójukat, netán a konkurenciát segítsék, juttassák előnyhöz??

    Ezekkel a gondolatokkal, ilyen formában, továbbra sem tudok egyetérteni, de ahogy látom más se igazán. :N
    Van némi valóságalapja annak, amit pedzegetsz régóta, de ugyanakkor szándékosan nem veszel figyelembe bizonyos dolgokat, tényeket, trendeket. Próbálod mindegyik topikban a sajátos, egyoldalú nézőpontodat hangoztatni, hogy csak az a helyes, csak olyan formában....Hát NEM...több nem is kell, köszi!

    [ Szerkesztve ]

  • #40553216

    törölt tag

    válasz Воланд #41 üzenetére

    Hát persze! Ha már a milliókkal dobálózol… Mennyi Windows júzer is van? 1,5 milliárd? Mennyi Office 365? 80 millió. Ebből mennyi fizetett elő eddig? Az a 46 millió mondjuk 3%, és ebben benne vannak a vállalati, állami felhasználók is? Értem én, hogy ez lenne a trend. De még mindig karcsú, és majdnem annyi kapta (beetetésként) ingyen, mint amennyi előfizetett.

    @(#40) karak_22
    Hiányozna? Nekem az MSO 100%-os kompatibilitása hiányzik az ODF-fel. Ne kelljen már újra ‒ csak itt másodszor ‒ elmagyarázni, hogy ennek mi vagy ki is az oka! De amit írtam, az nem a kompatibilitásra, hanem a funkciókra vonatkozik. Az emberek 99%-nak nincs szüksége a csak az MSO által biztosított funkciók messze többségére.

    @(#42) King Unique
    Miért teszel fel kérdéseket, vagy miért fogalmazol meg kritikát, ha még azt a mondatot sem értetted meg, amivel kapcsolatban ezeket tetted?

    „Home usereknél pont fontos tényező a megszokás”
    Pont ez a „ha már lopják…” és az ingyenes beetetés célja. És te ennek tapsikolsz nagy boldogan…

    „Mivel is él vissza?”
    Mindig az első mondatod azt megemlíteni, hogy mindig ugyanazt hozom fel. Ezek szerint az US Dep. of Justice által az MS ellen indított per dokumentumait ‒ bár sokszor belinkeltem már ‒ még egyszer sem olvastad el, nagy eséllyel még a címeket sem nézted meg. Ezek után mit vársz tőlem? Miért akarnék veled kommunikálni, mikor teljesen fogalmatlanul szajkózod mindig ugyanazt?

    „Meg erről a ribbon témáról is lassan már le lehetne szakadni...”
    Ezt esetleg annak említsd, aki felhozta!

    „És mért ilyen a helyzet? ”
    Lásd két bekezdéssel feljebb!

  • Воланд

    titán

    válasz #40553216 #43 üzenetére

    jol van, sikeresen megtudtuk, hogy szerinted egy negyedevrol-negyedevre egyre tobb elofizetot hozo es egyre tobb bevetelt termelo szolgaltatas szerinted karcsu, mert nem hasznal mind a 1,5 milliard windows user officet. pontosabban ok biztos lopjak.

    "Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

  • #40553216

    törölt tag

    válasz King Unique #42 üzenetére

    Azt kéne felfognod végre, hogy az MS nem versenyez. Ő az OS piacon a kezdetektől meglévő erőfölényükkel élnek vissza, és ennek kihasználásával nyomják el a versenytársaikat más piacokon. Így történt a böngészőknél, így történt az irodai szoftvereknél, így történt volna a webstreaming piacon. Ahol nem ők vannak erőpozícióban (mobilkütyük), ott nem is nagyon rúgnak labdába minden erőlködésük és minden tőkéjük ellenére sem. Mert persze velük szemben is erősek állnak.

    @(#44) woland_y2k
    Szerinted szerintem? Nyilván én írogatok Tony Redmond (vicces, nem?) álnéven cikkeket…
    Negyedévről negyedévre növekvő, ja. Olyan ez, mint korábban az egyik negyedévről a másikra az Windows Phone 200%-os növekedést ért el, mert világszinten 10 helyett eladtak 30-at.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz #40553216 #43 üzenetére

    Azért fogalmazok meg kérdéseket, mert a jelenlegi neked nem tetsző állapottal kapcsolatban, kinyilatkoztatsz dolgokat, nagyon egy oldalról állítod be ezt az egészet, de közben elhallgatsz olyanokat, amik igenis összefüggnek vele.
    Vsz direkt csinálod így, tényleg ennyire nem akarod megérteni, tudomásul venni... :U

    Már megint a beetetés...számtalan IT-s céget, azok szoftvereit lehetne sorolni, akik az oktatást is megcélozzák, student verziókat készítenek stb. Törvényellenes netán, nem jellemző üzleti stratégia...(?? ) Azokat érdekes módon sohasem említed meg, biztos csak az a baj, ha az MS csinálja, ha más az gondolom teljesen ok...
    Pont az a helyzet, ha már lopva hozzájuthatnak, akkor eleve kilőve más, mert nem ahhoz szoktak, kényelmetlen nekik + amúgy se az a használatos. Csak ezt azért nem érdemes feszegetni, ha még nem esett volna le sok év alatt, mert már az elején elúszott azzal, hogy a kedvenceid mulasztottak. És erre a 99%-ra, (mert úgy látszik ez se), nem használják ki egyik tudását se, de pont elég ok a megszokás, kényelem, elvárás ahhoz, hogy az ennek megfelelőt válásszák.
    Meg eleve, ha egy szoftver tényleg annyira jó és teljes értékű alternatíva széles körben, akkor az azért x év alatt csak önigazolást nyer. Viszont nem nyer, de erre fel te, évről-évre, cikkről-cikkre próbálod bizonygatni az ellenkezőjét, mintha a sokéves globális adatok nem lennének elég tényszerűek és mérvadóak... nyilván minden MSO-t és Windowst használó hülye, senki nem tud gondolkodni, vsz mki sikertelen lesz a munkában ez miatt, egy cég kevésbé lesz produktív.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz #40553216 #45 üzenetére

    A perekkel meg hiába jössz, mert ez az, ami az átlag végfelhasználót, de egy vállalatot sem fog érdekelni... mert nekik a végeredmény, a szoftver saját és környezeti elvárásoknak való megfelelése, alkalmazhatósága a fontos.

    Elnyomják a versenytársaikat... más nagy cég nem teszi meg bizonyos keretek között, talán ne használják ki a lehetőségeiket, netán a versenytársakat segítsék, pénzeljék...(nem is rakok kérdőjelet a végére, mert felesleges) Viszont most jön az érem másik oldala: rá akarod kenne A-Z-ig, 100 %-osan az MS-re, hogy csak azért nem terjednek bizonyos platformok, szoftverek, mert ők mindenhol keresztbe tesznek, visszaélnek, csak ők felelősek érte. Na ez, ami NEM igaz. Mert a másik oldalon voltak x évvel ezelőtti mulasztások, aminek a mai napig is isszák a levét + egyes egyedülálló szolgáltatások és funkciók tekintetében nem tudnak versenyezni a konkurenssel stb. Ezek után nem meglepő, melyikre van nagyobb igény.

    Ahogy az MS a mobilpiacon mulasztott, most amiatt szívnak. Ezt látom szereted felhozni, de ha vki uazt megemlíti a másik területen, az már nagyon nem tetszik. Viszont itt legalább megvan annyi, hogy ők "erőlködnek", tesznek lépéseket és majd a jövőben elválik, mennyire jön be. Másik, fentebbi szituációban az általad preferált fél, ennek a töredékét se, de csak firtatni kell mindig, hogy mért nincs 1-ről a 2-re lépés...
    Itt van e az EuroOffice is, ami a prémium funkciókkal egy nem rossz kezdeményezés, de vsz már ez se fogja megváltani a világot.

  • #58000384

    törölt tag

    válasz #40553216 #43 üzenetére

    Persze, hogy nem használják ki a képességeit átlagban. És? Ettől lenne jobb a másik? Mikor ott van az a fránya kompatibilitás, ami ha tetszik, ha nem, akkor is az egyik legfontosabb szempont, és lehet közben ecsetelni a piaci helyzetet meg a történelmet, kicsit elmismásolni dolgokat, de egy ilyen hiányosság mellett szerintem teljesen felesleges. Engem meg nem érdekel az ODF (meg az MS 20-25 évvel ezelőtti piaci stratégiája, marhára nem ide tartozik), hanem csak az, hogy ha valamit átküldenek, az nálam is pont olyan legyen, mint ahogy megcsinálták.

  • #40553216

    törölt tag

    válasz #58000384 #48 üzenetére

    20-25 évvel ezelőtti? A legutóbbi bírságot két évvel ezelőtt kapta.

    „Ettől lenne jobb a másik?”
    Ki írta, hogy jobb, főleg, hogy ettől? Gondolkodni nehéz? Fel sem merül, hogy ha nem kell több, akkor miért fizetnél? Ja, nem te fizetsz, hanem a céged. Otthonra megvetted? Nyilván…

    „elmismásolni”
    Újra csak: gondolkodni nehéz? Ha neked mismásolás leírni ennek okát, hogy az MS szándékosan keresztbe tesz még az ú.n. nyílt szabványával, ennek létrehozásával is, akkor tök mindegy. Egyenlő vagy a kollégáddal. Gondolom, akkor is fújtál az alternatívákra, amikor az IE6 volt az uralkodó, még mindig azt használod, mert nincs jobb annál. Szerinted hol tartana a net, ha nem lesz Firefox és Chrome? Neked az is megfelelne, ha a boltban mindenből csak egyfélét kaphatnál. Még ha sz.r is.

    „kompatibilitás…az egyik legfontosabb szempont”
    Felfogtad, hogy ennek pont az MS tesz keresztbe pont azért, hogy az ilyenek, mint te, bőszen háboroghassanak az alternatívák inkompatibilitásán, ezzel is segítve az MS aljas stratégiáját?

  • King Unique

    titán

    válasz #58000384 #48 üzenetére

    Hiába magyarázol, felesleges...leírja még ugyanezt 1 év, de 5 év múlva is...
    Mondom én, hogy direkt nem vesz figyelembe bizonyos dolgokat....mikor feljebb ecsetelve van, hogy igenis fontos a megszokás, kényelem, elvárásoknak való megfelelés (pl.kompatibilitás), akkor erre most is rávágja, hogy "nem kell több, akkor miért fizetnél?". Mintha csak a funkcionalitás lenne kizárólag a döntő... Jó, hogy azt nem mondja, hogy kapsz ingyen a suliba MSO 365-öt, vagy a szintén 5 gépes céges vállalati verziót ne használd ki, mert nem kell több. :D
    Majd jön a túlzás és a ferdítés, hogy ha te nem úgy gondolod, akkor biztos olyan világban akarsz élni, ahol mindenből csak 1 van, nincsenek alternatívák. Ilyet ki állított, mert én nem az biztos, de szerintem te sem?
    Pusztán csak arról van szó, hogy lehet alternatíva, kell is, de az már más kérdés, hogy mennyire tud az lenni széles körben. És, mint x év bizonyítja, nem feltétlenül tud az lenni... Aztán megint jön, a mindenért csak az MS a hibás 100 %-osan, a másik félnek semmit sem kellett volna lépnie, máshogy csinálnia.

    A formátum kompatibilitása kapcsán, némileg felróható az MS-nek, hogy mért ilyen formában valósította meg az OOXML-t, viszont másik oldalról, hol van az előírva, hogy egy gyártónak feltétlenül ki kell adnia a saját tulajdonú, zárt szabványát? És, hogy a piaci pozíciójukat védik, mint ahogyan sokan mások is, érthető.
    Meg alapvetően az a helyzet, hogy nem az MS-től kéne várni a megoldást, hanem az ODF-et vonzóvá tenni. Mert azt megint nem sikerült elérni sok év alatt, hogy pusztán önmagáért, sajátos előnyeiért használják a formátumot széles körben. És ezt megint nem lehet csak azzal magyarázni, hogy oda-vissza nem teljesen jól nyitja meg, hanem, hogy alapból nincs akkora igény arra a másikra....ha meg lenne oldva a teljes kompatibilitás, lehet épp docx/xlsx formátumot használnák az alternatív programban is sokan, koránt sem biztos, hogy futótűzként terjedne az ODF, ha eddig se különösebben.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák