Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    legalább nem uber...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • #58000384

    törölt tag

    válasz #40553216 #49 üzenetére

    Állandóan írod, hogy annak idején az MS hogyan tette lehetetlenné, hogy más rendszerek terjedhessenek, erről beszélek.
    Egyébként ezzel mi a célod? Leírod, hogy csúnya MS, esetleg összemosod a desktop és a mobilpiacot, hogy láthassuk, a Linux kernelt használó Android is mennyivel jobban terjed a WP-nél? Ettől mindenki megtér, és rohan LO-t (vagy ezt az EuroOffice-t) használni?

    De, felmerült bennem, hogy váltsak, ennek meg is lett az eredménye, amit már korábban máshol leírtam.
    "Otthonra megvetted? Nyilván…"
    Tipikus, aki nem openszósz programokat használ, az csak warezolhat, mert fizetni csak a másik oldalon nehézkes dolog. Meg fogsz lepődni: megvettem, nem mintha sok közöd lenne ehhez.

    Soha nem használtam IE-t (csak tableten), kerestem alternatívát, mert találtam jobbat. Erre jön most az Edge, ami még így, alfa állapotban is nagyon tetszetős, így lehet, hogy lecserélem arra. Tudod, nem mint a kis fotelharcosok, akik ész nélkül mindent használnak, csak ne a nagy, gonosz vállalattól való legyen, hanem azt használom, ami nekem jobb és jobban tetszik.

    Annak idején előbb volt Linuxom CD-n (PCW melléklet, SUSE), mint Win98-am. A felhasználói élményt egy szóval jellemezve: hulladék. Iszonyatosan bonyolult volt, semmi sem működött vele, az egyetlen értékelhető program pedig a Tuxpaint volt (bár a neve nem biztos, hogy ez volt akkor). A fájlrendszere miatt nem lehetett Windowsos gépekkel párhuzamosan használni. Reklámja nulla volt, kezdőknek írt leírások szintén, a hardverekkel nem működtek, nem volt rá semmi lényegében, de azért tényleg nagy csoda, hogy nem terjedt el jobban desktopon. Aztán 15-16 évvel később lehet morfondírozni, hogy az MS milyen ronda vállalat, hogy a saját termékét képes volt eladni, sőt, piacvezetővé tenni, amíg mások a töküket vakarták.

    King Unique: Így van, teljesen egyetértek, de nem csak az ODF-et nem sikerül vonzóvá tenni. A disztrókat meg kb. csak az látja, aki konkrétan tudja, hogy ezekre keressen. Az Apple sem tudta megfordítani a piaci helyzetet, de olyan felhasználói bázisa van, amiről Linux-fronton csak álmodni mernek. Talán valamit lehetne tenni, mert az MS folytonos hibáztatásának pont ennyire van értelme: :o

    [ Szerkesztve ]

  • #40553216

    törölt tag

    válasz King Unique #50 üzenetére

    A gondolatmeneted minősít.

    „némileg felróható az MS-nek, hogy mért ilyen formában valósította meg az OOXML-t”
    Némileg? Mi az a némileg? Nem az egész az MS terméke? Nem nekik köszönhetjük a formátumot?

    „hol van az előírva, hogy egy gyártónak feltétlenül ki kell adnia a saját tulajdonú, zárt szabványát?”
    Ha k.ra nem tudsz semmit, akkor miért szólsz bele? Az OOXML története úgy indult, hogy a NYÍLT SZABVÁNY (ÉRTED? NEM A ZÁRT, HANEM A NYÍLT!) tele volt a saját zárt formátumukra való hivatkozással. Ezt vagy azért csinálta így az MS, mert nem értenek hozzá (szerinted értenek?), vagy azért, hogy mindenki mást akadályozzon (mert persze a zárt formátumaikat nem adták ki, mert „hol van az előírva, hogy egy gyártónak feltétlenül ki kell adnia a saját tulajdonú, zárt szabványát?”). Úgy, hogy ezt a sz.r formátumot a nagy gazdasági erejükkel való visszaéléssel végül keresztülverték az ISO testületen is. A formátum annyira jó, hogy a létrehozásáról szóló 2005-ös(nyilván nem akkor kezdték el gyúrni, hanem évek óta dolgoztak rajta) bejelentéstől számítva alig kellett 8!!! évet várni, amíg a saját maguk által fejlesztett szabvány előírásainak meg tudtak felelni. És ez a folyamat szerinted normális. Olvasd el itt az első mondatomat.

    „a mindenért csak az MS a hibás 100 %-osan, a másik félnek semmit sem kellett volna lépnie, máshogy csinálnia.”
    Olvasni tudsz? Vagy csak írni?

    „Mert azt megint nem sikerült elérni sok év alatt, hogy pusztán önmagáért, sajátos előnyeiért használják a formátumot széles körben.”
    Tévedésben vagy. A brit állam éppen tavaly kukázta az MS formátumokat, függetlenül attól, hogy zárt-e vagy „nyílt”. Mivel az implementáció során az MS-nek a jövőben is számtalan lehetősége lesz arra, hogy olyan megoldást alkalmazzon, amely a versenytársak sw-iben a felhasználók szemében hibás fájlkezelést okoz, így a britek részéről értető a döntés. Mert az MSO-ban ugyanúgy a docx, xlsx vagy a többi lesz a fájlformátum jelölése, ahogy egy LO-ban, AO-ban vagy más alternatívákban, emiatt a mezei júzer csak azt fogja érzékelni, hogy egyes dokumentumok csak az MSO-ban jelennek meg helyesen. Kvázi csak az MSO működik jól, a többi meg sz.r, inkompatibilis. És ti az egész agyament logikátokkal visszaigazoljátok az MS felé, hogy jól értenek az emberek manipulálásához, ezt erősítitek.
    Ez a folyamat egy az egyben ugyanaz, amit az MS a webböngészőknél csinált. Saját megoldásokat erőltetett, mert monopóliuma volt. Aztán ezeket a saját megoldásokat alig lehetett kiirtani a netről. Az ilyenek, mint ti, meg azóta sem értik, miért kellett szegény MS-t bántani, mikor olyan cukik.

    @(#52) karak_22
    Tudsz olvasni, így nem kellene felhívnom a figyelmedet, hogy az MS MINDIG ezt csinálja. Az általad írt „annak idején” nem a múltra, hanem MINDIG az aktuális jelenre is vonatkozik.

    „Egyébként ezzel mi a célod?”
    Folyton felháborodtok, hogy minek írom, ez nem érdekli az átlagjúzert. Azért írom, hogy hátha egyszer mégis. Mert arra ‒ már bocs, de ‒ magasról teszek, hogy BENNETEKET érdekel-e. Már bizonyítottatok.

    „esetleg összemosod a desktop és a mobilpiacot”
    Összemosom? Én? Mintha nem az MS akarta volna a mobilra való szemetét az asztali gépekre…

    „Ettől mindenki megtér”
    Kit érdekel? Szerinted engem zavar, hogy ki mivel szív? Ha alkalom van, akkor mutatok alternatívát. A döntés nem az enyém. Nem győzködök. Annyira szűken gondolkoztok, hogy az alternatívák mutatását is betámadásnak veszitek.

    „Meg fogsz lepődni”
    Nem fogok. Te viszont meg fogsz, ha leírom, hogy én minden ismerősömet az általuk használt szoftverek megvásárlására buzdítottam.

    „Aztán 15-16 évvel később lehet morfondírozni, hogy az MS milyen ronda vállalat”
    Azért az feltűnt, hogy mire te ’98-’99-ben Linuxot használtál, addigra az MS 17-18 éve volt a piacon, ebből nagyobbrészt monopóliumban. Éppen akkor indították az első nagy pert ellenük. Amúgy a fene morfondírozik ezen. Az MS-t minden adódó alkalommal pofán kell vágni, ahol rajtakapják az erőfölényével való visszaélésen. Ahogy a Google vagy bármilyen más céget is.
    Ott van ugyebár a (szara)csempe. Itt is próbált erőlködni az MS, csak itt egyik oldalon sem jött be a számítása, mert a még élő OS-ei kellő alternatívát nyújtottak desktopon, mobilon meg a kutyának sem kellettek, kellenek a WP-k.

    Látom, a valódi kiindulási pont még neked sem tűnik fel. Ha tipikus felhasználó fornettisuti kollégád nem hozza fel az MSO alternatívák inkompatibilitását, eszembe sem jut ideírni ennek az okát. Bár a ti fejetekbe légkalapáccsal sem lehetne ezeket beleverni.

    „A fájlrendszere miatt nem lehetett Windowsos gépekkel párhuzamosan használni.”
    Neked mi a párhuzamos használat? És az vajon eszedbe jutott bármikor is, hogy az MS miért nem a sokkal régebbi unixos fájlrendszerekre hajazó rendszert kezdett használni, mikor abban már tapasztalata is volt?

  • King Unique

    titán

    válasz #40553216 #53 üzenetére

    Arra értettem, hol van az előírva, hogy csak mert elterjedt a saját formátuma, teljesen nyílttá tegye, hogy felzárkózzanak a versenytársak, mert azoké baromira nem terjed? Sehol. Viszont mégis megléptek egy ilyet, az, hogy milyen formában lett kivitelezve, az már más dolog. Képzeld tudom, hogy OOXML nyílt, a zártat a korábbi helyzetre értettem, ha nem tűnt volna fel...de így legalább bele tudsz kötni, biztos jól esett. :D
    Viszont még mindig ott a talány, hogy mért nem tud önállóan sikeres szabvány lenni az ODF, mért az MS után loholnak, tőlük várják a megoldást...(?) Ez minősíti azt is, hogy önmagában annyira nincs rá igény.
    És hiába hozod fel a brit közigazgatást, vagy éppen más országok elenyésző példáit, attól még oktatás, cégek, egyéb országok közintézményeinek java nem álltak át és egyhamar vsz nem is fognak. Mert nem mkinek felel meg az alternatíva, vagy épp a kialakult rendszert megbolygatni nem biztos, hogy okos dolog.

    Webböngészők, böngészőválasztó, meg hasonló értelmetlen szarságok...egyik oldalról ilyenekért támadják őket, másik oldalról meg kritizálják, hogy az alap telepítés szoftverei milyen puritánok. Bezzeg másik OS-ek beépített böngészője, saját szoftverekkel telepakolt mivolta ellen nem ágálsz, az úgy jó, ahogy van...

    "Olvasni tudsz? Vagy csak írni?"
    Ezt kérdezhetném speciel én is, mert a fent említett, az érem másik oldalára vonatkozó dolgokat most is direkt kihagyod. Mintha a másik oldalon, az annó elmulasztott lehetőségek, kései piacra lépés, rossz stratégia döntések, marketing hiánya nem lenne felelős azért, hogy némi túlzással szinte sehol nincsenek. Mert bármennyire is szeretnéd, az egészet nem tudod rákenni az MS-re, ehhez masszívan kellettek az előbb említett dolgok is.

    Nem alternatívákat mutatsz, hanem szimplán csak nehezedre esik elfogadni a jelenlegi állapotot, azért szitkozódsz, helyenként rágalmazol már itt is sok éve. Attól, hogy bizonyos stikliket/ üzleti lépeseket leírsz, amit ugyanúgy Google, Apple, vagy más is meglép, ha teheti, attól mi változik (?) Semmi....mert, ha egy/ sok usernek dönteni kell, akkor a jelenlegi állapotot fogja nézni, alkalmas-e, vagy sem. És váltani nem fog, ha nincs meg a szoftveres ráépülés; nem olyan formában felhasználóbarát, ahogyan elvárná; Office nem nyitja meg jól a másik formátumot. +baromira nem fogja érdekelni, hogy mért, csak a tényt veszi tudomásul, hogy nem megy és ennek megfelelően fog dönteni.

    Ezért felesleges ezt folyton firtatni, de nyugodtan koptasd csak a klaviatúrát még sok évig, mert "mi" is teszünk rá, ellenben jól elszórakozunk rajta. Bár újíthatnál már, mert kissé unalmas...inkább arra térnél ki, hogy "nekik" min kéne változtatni, miket kéne megtenni. Ha szerinted semmit, minden úgy jó, ahogy van, akkor gratulálok. :C
    Ja és nem kell ahhoz különösebben MS szimpatizánsnak lenni, náluk dolgozni, egyéb juttatást kapni tőlük, hogy vki ezt így gondolja. Még mielőtt ránk fognád...

    [ Szerkesztve ]

  • #58000384

    törölt tag

    válasz #40553216 #53 üzenetére

    Végy pár jó mély lélegzetet, mert úgy tűnik, hogy elég ideges vagy.
    Nem azon háborodunk fel, hogy olyan szoftverekről írsz, ami nem elterjedt (egyébként ott volt az "ingyen ebédes" Linux Mintes cikk, szerintem az is segített megismertetni a rendszert pár emberrel, vagy legalább rágugliztak. Inkább írj te is blogot). Vagy az a gond, hogy úgy reklámozod ezeket, hogy közben az MS megoldásaira dobálod a sarat, minden előnyét figyelmen kívül hagyva, ahogy az ingyenes megoldások hátrányaival teszed, vagy olyan témában írod, ahol nagyobb off nem is lehetne. Vagy mindkettő.

    "Szerinted engem zavar, hogy ki mivel szív?"
    Nem csak szerintem, és igen, a heves válaszaid alapján nagyon zavar téged ez az egész, lásd fentebb.

    Az akkori disztrók borzalmas dolgain semmit sem változtat az, hogy akkor már az MS monopolhelyzetben volt. Ezt kéne észrevenned, ezt írjuk többen is. Rakás kutyaszar volt az egész. Rossz megoldások, nagyon gyenge támogatás, nagyon bonyolult dolgok, nulla marketing, nulla minden. Ez pont nem az MS hibája. A párhuzamos használatot pl. arra értem, hogy az akkor még divatos mobile rack-ből kivett vinyót a Linuxos gép esetleg nem akarta kezelni a fájlrendszer miatt, vagy mert olyanja volt.
    Az Apple 2001-ben kiadta az OS X-et, volt marketing, pontos cél, megkerestek vállalatokat, azóta lassan, de biztosan növelik a piaci részesedésüket. A Linux meg... hát legalább már van szép felület, meg pár indie játék Steam-en.

    "Ha tipikus felhasználó fornettisuti kollégád nem hozza fel az MSO alternatívák inkompatibilitását, eszembe sem jut ideírni ennek az okát."

    De nem tűnt fel, hogy ez senkit sem érdekel? Ettől nem lesz használhatóbb valakinek a LO...

    [ Szerkesztve ]

  • bambano

    titán

    válasz #58000384 #55 üzenetére

    szerinted az, hogy a desktop linux nem tart seholsem, az csak és kizárólag a desktop linux hibája?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • King Unique

    titán

    válasz bambano #56 üzenetére

    Ő ezt nem állította, ahogy én, vagy más sem. DE az sem igaz, amit a kollega állít, hogy csak és kizárólag az MS hibája...

  • camillus

    tag

    válasz #58000384 #55 üzenetére

    Te is ugyanúgy fikázol a semmibe, mint tomtyi. indie játékok? Civ? Total War? Szakmaiság gyorsan a porba zuhant.

    [ Szerkesztve ]

    http://i.imgur.com/Ea58ASu.jpg

  • #40553216

    törölt tag

    válasz King Unique #54 üzenetére

    „Bezzeg másik OS-ek”
    Ha mutatsz egy másik OS-t, amelyik szintén monopólium asztali rendszer, akkor azonnal felszólalok az ellen is, ha a gyártója ezzel a pozíciójával visszaél. Spec. a Google-t sem dicsőítem, ha nemszeretem dolgot csinál.

    „Ezért felesleges ezt folyton firtatni”
    Írtam már, nagyon B+, hogy ha mindenki ilyen pazarul gondolkozna, mint te, akkor még az IE6-tal vagy azzal azonos jelenkori böngészővel szopnál. Persze,neked mindegy.

    @karak_22
    „mert úgy tűnik, hogy elég ideges vagy”
    Rossz a szemüveged.

    „Vagy az a gond, hogy úgy reklámozod ezeket”
    Hol reklámoztam mit? Neked hányszor kell leírni, hogy megértsd, hogy ha nem írnak olyan butaságokat, hogy az inkompatibilitásért az alternatívák a felelősek, akkor én nem írok ide. Nem neked és másik egyenirányított kollégádnak írtam.

    „minden előnyét figyelmen kívül hagyva”
    Az általuk generált és szándékosan fenntartott inkompatibilitási szitun kívül minden előnyének igen nagy része otthoni célra és rengeteg kisvállalatnak is felesleges. Ha megfeszültök, akkor is.

    „Ezt kéne észrevenned, ezt írjuk többen is”
    Spec. én ilyet itt nem láttam. Amúgy fordítsuk meg: ki a fenét érdekel, hogy milyen hibái voltak 15-16 évvel ezelőtt a Linux disztróknak, ha az MS már akkor alattomos, szemét cég volt.

    Üzletpolitikai célokban és eszközökben meg ne hasonlítsd már a Linuxot (vagy mit is?; mert milyen cég is áll a Linux mögött?) egy akármilyen profitorientált cégéhez. Kicsit el vagy tévedve.

    „De nem tűnt fel, hogy ez senkit sem érdekel?”
    De nem tűnt fel, hogy engem sem érdekel a te véleményed? Te szólítottál meg. Ignorálsz, oszt’ annyi. Én is így teszek. Amúgy meg a véleményemet arról, akkor, ott és olyan formában írom meg, ahogy jónak látom. Főleg, ha az ilyen butaságokkal szemben kell leírni. Aligha hiszem, hogy neked közöd van ehhez.

    „Rakás kutyaszar volt az egész.”
    Hát persze. Nyilván ezért lett a supercomputerek 10%-án Linux. (Tudom, nem a desktop világ. De a „rakás kutyaszar” minősítésre elég erős cáfolat.)

    @(#57) King Unique
    „Ő ezt nem állította” vs „A Linux meg... hát legalább már van szép felület,”
    Tehát: DE, utóbbival ezt állította. Csak ezt sem érted.

  • King Unique

    titán

    válasz #40553216 #59 üzenetére

    Már megint terelés és csúsztatás....OS X, vagy xy disztró csak azért, mert nincs monopóliuma, attól még tele vannak pakolva gyári megoldásokkal, annak használatára ösztönzik a usert. IE példa megint ugrás a semmibe... mintha nem lehetett volna mást felrakni. De az, hogy default benne volt, úgy látszik csak Windowsnál zavar, más OS saját böngészője már ok...

    "inkompatibilitásért az alternatívák a felelősek"
    Speciel azért Office esetében az MS, hogy nem biztosítja, de azért már az alternatív megoldás, hogy (anno) a saját szoftverét, formátumát alapból nem tudta megfelelően elterjeszteni és pusztán emiatt a későbbiekben is szív vele, mert csak arra nincs különösebb igény... Nem a másik hátán kéne megpróbálni felkapaszkodni, hanem önállóan elérni a kívánt eredményt.

    "minden előnyének igen nagy része otthoni célra és rengeteg kisvállalatnak is felesleges"
    Khm...a megszokás, abból adódó kényelem nyilván nem számít, a szoftveres ráépülést, platform támogatottságát meg jobb, ha meg sem említem...
    Ja és azért fontos, hogy mi volt 15-16 évvel ezelőtt, mert pont akkor nem tudtak megfelelő alternatívaként szolgálni tömegeknek és azzal vesztették el már akkor a piacot, aminek a mai napig isszák a levét. De elképesztő, hogy ezt is 1-1-ben rá akarod húzni az MS-re. :N
    Ha meg leírod, hogy üzletpolitika, marketing, erőforrások tekintetében nem egy kategória a kettő, akkor mégis mire számítasz, vagy min csodálkozol? Mintha ezek nem lennének döntő fontosságúak, egy Apple se vitte volna sokra, ha ezek nincsenek meg náluk hasonló mértékben, mint egy Microsoftnál.

    Na meg, mintha nem írnál butaságokat, nem tennél indulatoktól hemzsegő, egyoldalú kijelentéseket folyamatosan...vsz ezért is reagált rá ő, vagy más, itt és a többi hasonló topikban is számtalanszor. De biztos a fél+ PH! fórum nem ért hozzá, vagy zizi, netán MS csicskája, biztosan... :U

    [ Szerkesztve ]

  • #58000384

    törölt tag

    válasz bambano #56 üzenetére

    Nem, ezt nem mondtam, nyilván az MS-nek is van hozzá köze, de nem kizárólagosan.

    camillus: Talán nem sűrűn olvasod néhány ember hozzászólásait. Nem fikázok a semmibe. Mindig bizonyos emberek körül vannak ezek a viták, akiket állításuk szerint semmi sem érdekel (pl. hogy mennyire terjed a Linux), aztán mégis. Egyébként a Witcher 2 is van Linuxra, tudok róla. Az indie játékokat meg sokszor egy kattintás portolni (csak driver gond ne legyen...). Arra utaltam, hogy a programok, játékok zöme nincs Linuxra (persze, vannak esetleg alternatívák, de konkrét programokról beszélek, amik egyéb helyeken elterjedtek). De amúgy a beszélgetések mindig úgy haladnak, hogy a hardveres gondok miatt a felhasználó a hülye, mert másnak működik, a szoftveres gondok miatt szintén, az Adobe programozója nem ért hozzá (mikor linkeltem, hogy írta, miért nem készül Linuxra PS), a Librés inkompatibilitásra a megoldás a pdf, amit ingyen igazából csak szerkeszteni nem lehet, meg előadni belőle, de sebaj.

    tomtyi: Felőlem azt írsz amit jónak látsz, csak a stílusod alapján messziről látszik, hogy felhúzod magad a témán. Csak az megy, hogy az MS így, az MS úgy, szegény disztrók meg sem akkoriban, sem most nem terjednek, mert... Eszedbe sem jut elgondolkozni azon, amit írunk. Az MS helyzete nyilván rendkívül megnehezíti a többi résztvevő helyzetét, de már sokadszorra hozom példának az Apple-t. Ők jól csinálják.

    "mert milyen cég is áll a Linux mögött?"
    Hát akkor most mit is várunk? Szerinted egy ilyen piacon el tud terjedni valami, amit 3-4 hobbiprogramozó tart fent? Vagy aminek semmi marketingje nincs, semmivel sem teszik vonzóbbá a Windowsnál, csak azzal, hogy ingyenes meg az egymagos Cerkákon is megy az adott disztró? Vagy esetleg mazsolázni kéne a distrowatch-ról az 5000 disztró közül?

    "ki a fenét érdekel, hogy milyen hibái voltak 15-16 évvel ezelőtt a Linux disztróknak"
    Na most ha arról van szó, hogy szarul terjedt, meg hasonlók, akkor észre kéne venni, hogy a másik oldalnak mekkora része van ebben, mert bizony van.

    Engem nem érdekelne, ha jobban tudna terjedni a Linux vagy valamelyik ingyenes office. Addig jó volt pl. az Ubuntu, amíg nem jöttek elő a driver-gondok. Addig jó volt a LO, amíg nem estek szét a formázások. Tehet erről az MS? Tehet. A másik oldal is? Az is.

    [ Szerkesztve ]

  • bambano

    titán

    válasz #58000384 #61 üzenetére

    stílust másik szemére vet olyan, aki kutyagumit emleget...
    nagyjából 23 éve van a desktop pc-men linux. mindig mindent meg tudtam rajta csinálni. nehezen tudod megmagyarázni nekem, hogy 23 év tévedés volt az életemben.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • #58000384

    törölt tag

    válasz bambano #62 üzenetére

    A személyeskedő stílusról beszélek. A kutyagumi nem hiszem, hogy személyeskedés lenne, az akkori helyzetet jellemeztem a tapasztalataim alapján (illetve látszik, hogy nem terjed nagyon, ezek szerint nem volt alaptalan amit írtam).
    Nem akarom megmagyarázni neked, hogy tévedés volt. Van ilyen, mások is vannak így. De ez most számítana valamit? Én több dolgot nem tudtam megoldani, többek között azért, mert drivert sem tudok írni. 1-1.

  • #40553216

    törölt tag

    válasz King Unique #60 üzenetére

    Te beszélsz csúsztatásról és terelésről, amikor a lényeget sem érted? Lószart sem érdekel, hogy az MS mit rak a rendszerébe, sőt, még az sem érdekelne senkit, hogy monopóliuma van, ha ezt a helyzetét nem akarná folyton arra felhasználni, hogy valamilyen szinten megszüntesse a versenyt, akár azzal, hogy a versenytársait eltapossa, akár azzal, hogy más nem megengedett piaci manővereket (pl. a piacot akarja felosztani) csináljon. Mivel az előző dolgok az alapok (hiába van leírva milliomodszor, milliomodszor bizonyítod, hogy nem fogtad fel), így teljesen lényegtelen, hogy te mit vetsz fel, melyik másik OS-be milyen sw-ek vannak alapértelmezetten telepítve. De külön neked kiemelem:

    „Nem a másik hátán kéne megpróbálni felkapaszkodni, hanem önállóan elérni a kívánt eredményt.”
    Ez különösen vicces mondat az MS védelmében. Gyakorlatilag az OS-Word-Excel kombóból melyik is eredetileg saját fejlesztés?

    „a szoftveres ráépülést, platform támogatottságát”
    1. otthoni júzereknek k.va nagy előny;
    2. éppen a „szoftveres ráépülés” is az a csúszós pálya, aminél az MS simán meglépi a terhére róttakat.

    „Ja és azért fontos, hogy mi volt 15-16 évvel ezelőtt”
    Ezt egyrészt karaknak írd, ő áll amolyan „a múltat végképp eltörölni” alapokon. A piacot az MS-sel szemben akárki más nem 15-16, hanem majdnem 30 évvel ezelőtt vesztette el. Mindig ott a jó és friss példa a jelenleg is dinamikusan bővülő vadiúj, hisz’ alig 8 éves piacról, a tapis mobilkütyükéről. Az MS a hírhedt Ballmer-röhögéssel egy mozdulattal le is maradt róla. Itt a lehetőség pár éve, hogy az óriási tőkével, a névvel, a marketinggépezettel előretörjön az MS. Mégis a béka segge alatt vannak, milliárdos veszteségeket szenvednek el. (Mert megtehetik, van miből. Igaz, Ballmer ment a lecsóba.) Pedig a kutya nem nyomja el őket, hisz’ a Google az Androidért még pénzt sem kér. (Nem úgy, mint az MS, ugyebár, aminek nagyságrendileg összevetető vagy nagyobb a bevétele van az Androidon használt kamu szabadalmaiból.) Ha bármikor bármelyik céggel szemben a szokásos blőd érvedet hozod fel az „üzletpolitika, marketing, erőforrások tekintetében”, akkor ez mindig jusson eszedbe. (Persze az MS itt is megpróbálkozott a szokásos „trükkel”, hogy erőből szerezzen piacot, csak ez nem jött be, sőt, óriási bukta lett. De neked ez sem számít. Szerinted zöld kis manók piszkálták éjszakánként az emberek orrát metro dizájnos orrszőrtépkedővel, hogy tudat alatt szembeállítsák őket az MS-sel és a csodás, a világ összes baját megoldó panáceával, a start screen-nel.)

    „egy Apple se vitte volna sokra”
    Az Apple-t ironikus módon éppen az MS csöcsére kötve tartották életben egy darabig.

    „Na meg, mintha nem írnál butaságokat”
    A megelőző, irdatlan logikai bakugrásoktól hemzsegő életműved alapján el sem várom, hogy példát hozz.

    @(#61) karak_22
    Nos, rosszul látod. A (szerintem) szándékos értetlenségen húzom fel magam.

    „amíg nem jöttek elő a driver-gondok.”
    Akkor ezt is megfordítom: amikor a Windowson jönnek elő driver gondok, hányszor szidod a Windowst? Érdekes módon a Vista idején elég nagy menet volt a driver probléma, de az ilyenek, mint te és K.U. azóta is bőszen véditek (megjegyzem, ebből a szempontból jogosan) az MS-t és a Vistát, hogy hisz’ a hw-gyártók hibája volt, hogy nem írtak időben megfelelő drivereket. Linux esetében pedig automatikusan a Linux a szar. :C

    „A másik oldal is? Az is.”
    OK. Írd le, légy olyan kedves, hogy egy zárt formátum esetében mennyiben tehet egy külső gyártó arról, ha a zárt formátumban előírtaknak nem tud megfelelni a saját szoftverével! (Mert megfelelni, ugyerbár, kell, hiszen adott egy óriási piac, amit egy monopolhelyzetben lévő gyártó ural, így a körülményekhez alkalmazkodni kell.) Azt is írd le, légy szíves, hogy ha egy, az előző zárt formátumot tulajdonló gyártó a zárt formátumára építő nyílt formátumnak saját maga sem tud megfelelni, akkor az előbbi külső gyártónak mennyiben róható fel, ha ő maga sem tud ennek megfelelni! Ha ezt leírod kikezdhetetlen logikával alátámasztott érveléssel, megígérem, hogy onnantól kezdve egy karakternyi kritikai megjelenésem nem lesz kizárólag MS témájú cikkeknél.

    [ Szerkesztve ]

  • #40553216

    törölt tag

    Az érvelésetekben pedig különösen nevetséges az a kettős mércés eszmefuttatás, mikor teljesen természetesnek veszitek az MS minden versenyelnyomó, piactorzító lépését, mintegy a lehetséges versenytársaknak felróva, miért nem csinálnak ők is hasonlókat, ugyanakkor amikor ezek a cégek a törvények betartatása végett az EU-hoz vagy az amerikai államhoz fordulnak, vagy csak utóbbi két egység önmaga fellép az MS fenti tevékenysége ellen, akkor meg fel vagytok háborodva, miért bántják az MS-t. Ahelyett, hogy örvendeznétek, hogy a versenytársak is (szerintetek nyilván) tisztességtelen eszközökkel lépnek fel.

    @(#60) King Unique Találd ki, ki volt az első, aki ebben az MSO-val egyáltalán nem foglalkozó cikkhez írt első hozzászólásában azzal kezdett trollkodni, hogy „ott…a fullos MSO 365”!
    Ráadásul egy későbbi hsz-edben feltételezel olyan általad vélt hiányosságot, amelynek létét egy egyszerű kereséssel tisztázhattad volna, ha az EO oldalára mész, és végig is olvasod az ott írtakat. De nem, könnyebb volt egyből negatív dolgot feltételezni.

    [ Szerkesztve ]

  • #58000384

    törölt tag

    válasz #40553216 #64 üzenetére

    A driver-gondoknál sem a Windows-t szidom, ahogy Linuxon sem a rendszerrel volt bajom (ezen a téren), hanem egyrészt azzal, hogy nem létezett megoldás valamire (nincs driver), amire pedig szükségem volt, másrészt megkaptam többször is, hogy "de hát nálam ez megy már 10 éve, tuti te cseszted el", aztán mikor friss rendszeren követtem a parancsokat, és akkor sem működött, akkor is én voltam a hülye (lásd pl. tuner). Nem a rendszer hibája, de ez önmagában egy elég erős ok, hogy ne váltsak, meg ne akarják megmagyarázni nekem, hogy az jobb lenne.
    Talán emlékszel, mikor mentek a hitviták, hogy "márpedig ha nekem jó, akkor neked is jónak kell lennie".

    A zárt formátumnál nem tehet más róla, csak az MS. Ennek az ellenkezőjét sem írtam soha. A LO arról tehet, hogy nem tudja magát vonzóvá tenni azon kívül, hogy ingyenes. Tudtommal a szalagos menü nem védjegy, lehet, hogy egy frissített külső, ami hasonlít az MSO-hoz például segítene. Az sem lenne rossz, ha nem fordulnának elő olyanok, hogy a saját formátumában mentve két betöltés között elcsúszik a formázás (többször tapasztaltam). Ilyesmi.
    Végezetül pedig azt szoktam mondani neked, hogy ha valaki olvassa amit írsz, pont tesz rá magasról, hogy ki miről tehet, mert az ember azt nézi, hogy milyen program szolgálja ki az igényeit. Ha elítéli az MS-t és LO-t telepít emiatt, akkor sem változnak azok a dolgok, amiket már fentebb írtam. Ha meg esetleg munkára is használja valaki az otthoni gépét, akkor főleg nem fogja meghatni az egész. Vagy megkapja ingyen az iskolától/cégtől, vagy megveszi, vagy bétázik, vagy warezol.
    Talán amúgy az iWork egészen jól kezelte az MSO fájljait, legalábbis úgy tudom. Abban sem nagyon segített a Microsoft.

  • bambano

    titán

    válasz #58000384 #66 üzenetére

    "A LO arról tehet, hogy nem tudja magát vonzóvá tenni azon kívül, hogy ingyenes.": elmondom, hogy zajlott ez a valóságban:
    - egyik nap bemegy az illetékeshez a rendszergazda vagy valaki, aki az lo-t támogatja, és elmondja, hogy milyen jó. az illetékes rákérdez, hogy és? erre hümmögés a válasz.
    - másik nap bemegy az illetékeshez az ms helyi account managere, elmondja, hogy milyen jó az mso. rákérdez, hogy és? erre az a válasz, hogy ha ezt választod, kapsz két nokiás dokumentumot zsebbe, plusz berendezünk nektek egy ms oktatóközpontot, amivel utána betegre kereshetitek magatokat.

    szerinted melyiket fogja választani? ebből a történetből az, hogy nokiás dokumentum zsebbe, fikció, de hihető. a többi nem. az oktatóközpont sem, arról volt az interneten hír (igen, annyira mélyen hülyék voltak azok, akiket ezzel vesztegetett meg az ms, hogy közzétették. csak amikor virtuálisan beleröhögtem a képükbe ezért, akkor eltüntették a nyomokat).

    és ha hosszú éveken át mindig az történik, hogy a termékek esetén nem közbeszerzés van, hanem közbe szerzés, akkor egy idő után a pártolói kör, a fejlesztők, a pénzes támogatók is feladják.

    az, ahogy az ms office formátumaiból úgynevezett szabvány lett, önmagában a szabványosítás paródiája. egy olyan országban, ahol a döntéshozók a gerincesek törzsébe tartoznak, ilyenért kiátkozzák a résztvevőket és nagy röhögés közepette tépik miszlikbe a "szabványosítási" bizottság összes határozatát.

    vagy emlegethetnénk azt is, hogy vajon melyik cég volt az, amelyik csak azért vásárolt fel egy másikat, hogy a linuxot szétperelje? és melyik cég az, amelyik évtizedes perlekedés, sorozatos pervesztés és az utolsó kiskapu és joghézag kihasználása után még mindig nem bír megülni a seggén és még mindig nem hajlandó eltűrni, hogy lett egy versenytársa a piacon? igen, az ms az a cég.

    ezeket a dolgokat az ms rajongók nem hajlandók elfogadni, értelmezni. oké, elhiszem, kínos lenne beismerni, hogy a világ legnagyobb maffiájával kokettálnak.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • #58000384

    törölt tag

    válasz bambano #67 üzenetére

    "eltüntették a nyomokat" Innentől ez is fikció, mert nincs rá bizonyíték, szóval akár az is kitalálhatta, aki valamiért nagyon nem szereti az MS-t. Nem először lehetne olvasni egy nagyobb cég ronda dolgairól, aminek a forrása egy volt dolgozó, vagy akárki az internetről. Ettől még lehet igaz, de kicsit több bizonyíték kell.

    Ha alakul egy cég, akkor ott állnak az üres irodában. Elgondolkoznak, hogy vajon a gépekre mit kéne telepíteni. Nem várnak arra, hogy jöjjön egy MS-alkalmazott, aki azon kívül, hogy ingyen adja a szoftvereiket, még pénzt is töm a zsebükbe. Ez úgy megy, hogy felmérik a helyzetüket, hogy mire lesz szükségük a jövőben, minek a legjobb a támogatása számukra. Ilyenkor jön a Windows+MSO páros. De nem mindig. Pl. egy menhelyen nem szokták komolyabb munkára használni a gépeket, ott egy Ubuntu+LO nagyon jó választás.
    Ha meg mindenki feladja (és például nem jön szalagos menü, hogy a korábbi példámnál maradjak), akkor ezen nincs is mit csodálkozni. Nem az egész piacot kell csettintésre meggyőzni, hanem apránként, előbb például az otthoni felhasználókat. Lehetne más a felület, lehetne tündér helyett varázsló, hasonlíthatna több dolog az MSO-hoz (ésszerű keretek között maradva), így talán többen kezdenék el használni, még ha sokszor gond is van a kompatibilitással (ez is felhasználástól függ, egyszerű dokumentumoknál nem jön annyira elő).

    "hogy lett egy versenytársa a piacon"
    Eddig is volt, OS X a neve.

  • King Unique

    titán

    válasz #40553216 #64 üzenetére

    Már ne is haragudj, mit jössz azzal mindig, hogy én nem értem, mikor szándákosan nem veszed figyelembe a fentebb említett dolgokat és úgy állítasz ezt-azt, mintha előbbiektől nem függne. Még hogy ez nem csúsztatás, hát márpedig az... :U
    Nagyon nem vagy tisztában a paci verseny, üzleti lépések mivoltával... azt hiszed egy nagy cég, majd ülni fog a babérjain és nem tesz semmit a pozíciója megőrzése érdekében. Mindenre ráfogod, hogy erőfölénnyel való visszaélés, csak azért mert a kedvenced nem képes terjeszkedni, nem tudja alapból meglépni, amit kéne, nem igazán alkalmas a versenyre. Ez az amit nem tudsz megemészteni, ezért támadod őket folyton és akarsz rájuk kenni mindent. Gyerekes...
    Megint csúsztatás ez a saját fejlesztés dolog....kit érdekel, hogy a kezdetekkor mi volt, mára az ő nevükkel forrt egybe, vagy a 3 felsorolt talán nem a saját termékük, tulajdonuk jelenleg, vagy éppen sok éve? Tán az alternatív Office nem azzal akar felkapaszkodni, hogy MSO klónként hirdeti magát, meg hogy kezeli a formátumait (úgy-ahogy)?

    Szoftveres ráépülés...komolyan firtatod???
    Nem akarom ezt feszegetni és ledegradálni se az egyik-másik platformot, de azt mki tudja, hogy előfordulhatnak olyan esetek, mint pl. nyomtatók, egyéb hardverekhez és azokhoz adott gyári programok --->elvárt beállítások, iTunes (Wine van, de.., egyik platformon megszokott programok, amik másikon nincsenek stb. A speciális oldalát meg jobb, ha nem említem, ami home formában is igény lehet, tanulást, otthoni munkát, v akár csak bütykölést tekintve. De pont az benne a poén, hogy még sorolni kell nagyon, mert a fent említett más dolgok is számítanak. Azt hiszed, hogy mert neked megfelel, vagy szerinted nincs szüksége a tömegnek semmi "olyanra", attól még jó nekik. Hát NEM, ami már régen önigazolást nyert, de nyugodtan bizonygasd csak tovább az ellenkezőjét... :D

    AZ a 3 szó nagyon számított régen és manapság is. Ha szerinted nem, nem okozója annak, hogy egyik előbbre, másik hátrébb tart, akkor a saját tudatlanságodat, hozzá nem értésedet alapozod meg vele. Elképesztő... :W

    Meg komolyan egy lapon mersz említeni funkcionalitás terén egy LO/ EO vs MSO 365-öt? Igen csak merész...Utóbbit használtad valaha, egyáltalán tudod miről van szó, előbbi 2-ben talán van beépített levelezőkliens + egyéb spec. feladatra szánt önálló alkalmazás és x TB online tárhely? Szerintem ezek után nem túlzás a fullos jelző...

    De különben felesleges veled vitatkozni, annyira szemellenzős vagy...más helyeken, akár itt a fórumon, vagy baráti társaságban, más véleményen lévő egyénekkel, illetve hivatalos rendezvényeken, bemutatókon is el lehet értelmesen beszélgetni a hazai képviselet tagjaival. Ők tudják és elismerik, hogy van pro/kontra.
    Viszont csak durcás kisgyerek módjára, indulatoktól feltüzelten, próbálsz mkit erőlködve győzködni, jobb híján szövegkiemeléssel, képes szöveg formájában nyomatékot adni a mondandódnak...

    > > > [kb. ezt csinálod] < < <

    Aztán, ha már akkora élharcosnak tetszik lenni, amúgy speciel mit teszel annak érdekében, hogy javadra változzon a helyzet, segíted a fejlesztők munkáját, támogatod őket x összeggel, netán reklámozd a termékeiket, vagy csak itt cseszed el az időt és troll on mode mindenhol?
    A másik meg, hogy teljesen feleslegesen csinálod....egy szakmai fórumon ellenállásba ütközöl (nem hiába), a laikusok, akiket könnyeben lehetne győzködni, meg eleve nem kíváncsiak ilyenekre...
    + Az egész PH! a Win10 témával van tele, ami eljut az átlagemberhez és meglesz a hatása is + majd Office 2016 is jön hamarosan... ;)

    [ Szerkesztve ]

  • bambano

    titán

    válasz #58000384 #68 üzenetére

    "Ha alakul egy cég, akkor ott állnak az üres irodában. Elgondolkoznak, hogy vajon a gépekre mit kéne telepíteni.": megnézik, hogy az államigazgatással való kommunikációra kizárólag szabványos formátumban van lehetőség. amikor kijött ez a rendelet, egy szabványos formátum volt, az lo-é.

    nem véletlen, hogy hirtelen palotaforradalmat csináltak a magyar szabványügyi bizottságban és áttolták azt a nevetséges papírhalmot, ami az mso formátumait írja le.

    tehát azért nem javult az államigazgatásban az lo részesedése, mert az ms megvette kilóra a szabványosítási csoportot. ha kizárólag a műszaki teljesítmény számított volna, mára mindenki lo-t használna állambácsinál és állambácsival való kapcsolatban. Ezt pontosan tudta az ms, ezért lépett közbe.

    ezeket kellene végre elfogadni nektek, hogy ilyen disznóságok sorozatával éri el az ms, hogy monopol maradjon a desktopon.

    "Nem először lehetne olvasni egy nagyobb cég ronda dolgairól, aminek a forrása egy volt dolgozó, vagy akárki az internetről.": publikus, hivatalos közlemény volt róla, nem volt dolgozó meg összeesküvés-elmélet. csak amikor leírtam, hogy mi az olvasata a közleménynek, akkor letakarították.

    Szerk: "Nem az egész piacot kell csettintésre meggyőzni, hanem apránként, előbb például az otthoni felhasználókat.": network hatás, mint kifejezés, megvan? ha egy-két jól irányzott dokumentummal bebiztosítod magad az államnál + az oktatási szférában, akkor generációk fognak felnőni úgy, hogy a linuxról azt fogják hinni, hogy autóalkatrész kereskedés.

    "ha sokszor gond is van a kompatibilitással": ez is nézőpont kérdése. objektíven annyit lehet kijelenteni, hogy az mso és az lo egymással nem kompatibilis. de ha az lo lenne de jure a szabvány, akkor az mso-nak lenne kompatibilitási problémája, nem az lo-nak. viszont ezt ügyesen elintézték kilóra.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz King Unique #69 üzenetére

    most komolyan, szerinted ezt hívják a tankönyvek piaci versenynek, amit te itt leírtál?
    az egyik a tisztességes piaci verseny szabályai szerint dolgozik, a másik meg az általad itt felvázolt szabályok szerint, és akkor ez verseny?

    kb. mintha maratoni futóversenyen az egyik futónak a zsákban futás szabályai szerint kellene versenyeznie, és utána az, akit meg elvittek motoron, a célban még röhögne is, hogy miért veszített.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • King Unique

    titán

    válasz bambano #71 üzenetére

    Azért ne túlozz... minden nagyobb, sikeres cégnek vannak bizonyos +/- dolgai, akár Apple, Google, hardver gyártók stb., amiket alkalmazni is kell bizonyos helyzetekben a siker érdekében. Viszont ezek olyan formát nem öltöttek, hogy ezért felszámolják stb. Hiába dobálózol itt "maffiájával kokettálnak" kifejezésekkel, szerinted attól mert nem látsz bele, v épp nem hallasz róla, a másik oldalon teljesen makulátlan és tisztességes, saját érdekek nélküli emberek állnak? Vsz nem...
    "verseny szabályai szerint dolgozik" - sok esetekben nincsenek meg a megfelelő forrásai hozzá és emiatt komoly eredmény sem tudnak elérni. Ezt a tisztességes helyett más szóval (is) lehetne (inkább) jellemezni.

    Viszont a LÉNYEG, amit nem akar egyikőtök se tudomásul venni, az az:

    a.) már az elején elúszott a dolog, amit mára már nem tudnak megfordítani
    b.) függetlenül attól, hogy vki a felhozott dolgokat elismeri, tudja, avagy sem, nincs különösebb jelentősége, mert...a fogyasztókat nem érdekli, nem ez alapján rangsorolják a terméket. Attól még nem fognak userek millió, milliárdjai szoftvert, vagy épp platformot váltani, ahogyan fenti gyártók termékeit se fogják ignorálni.

    Ezért totál felesleges és értelmetlen ez a múlt felhánytorgatása és győzködés, mert semmi hatása nem lesz... :N

    Engem meg kíméljetek meg a hosszú eszmefuttatásoktól, mert már aszem bőven leírtam, de más is, tényekkel alátámasztva. Engem ilyenekkel meggyőzni nem tudtok. Ha vkinek ebből nem jön le, vagy direkt nem akarja tudomásul venni, akkor duzzogni lehet off topikban, vagy logouton bejegyzést írni róla, mi nyomja a kis lelkét. Köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

  • bambano

    titán

    válasz King Unique #72 üzenetére

    "Engem ilyenekkel meggyőzni nem tudtok.": valójában erről szól az egész vita, hogy téged, meg pár barátodat nem lehet semmivel sem meggyőzni. örülök, hogy kimondtad helyettem.
    q.e.d.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • King Unique

    titán

    válasz bambano #73 üzenetére

    Tévedés...

    1. Ami tény, azt elismeri mki, nem tagadja, hogy voltak ilyen-olyan dolgok. De ennek egyoldalú tálalása, hogy csak és kizárólag az a fél (ha minden esetben az?) és a másik nem ludas semmiben a kialakult helyzetért, na erről nem tudsz meggyőzni.

    2. Mit vártok a meggyőzéstől? Mint mondtam, vki akár rábólint, akár nem, attól még nem fog 180°-ot fordulni és váltani és nem fognak tömegek se.
    Ha vki más alternatívát kipróbál és használ otthon, azt saját érdeklődésből fakadóan fogja + mert egyéni ízlésének megfelel, de nem a fenti mocskolódások hatására.

    [ Szerkesztve ]

  • #58000384

    törölt tag

    válasz bambano #70 üzenetére

    Látod, hogy másképpen nem menne a dolog, csak ha célzottan, egyszerre kis rész lenne megszerezve a piacból. Ha otthon többen használják, talán egy-egy alkalmazott is rágná a főnök fülét, hogy érdemes lenne elgondolkodni rajta. Én örültem volna, ha egy MSO-val megegyező (vagy legalább hasonló) programom lett volna, ingyen, vagy sokkal olcsóbban. Az internet világában meg a Linuxról elég nehéz azt hinni, hogy alkatrész.

    A morfondírozást pedig korábban úgy értettem, hogy ma már kár azon elmélkedni, hogy mi volt régen, ki mit csinált (ugye pl. az IE Windowsba történő integrálása, és a Netscape kiütése egyrészt azért nem volt aljas dolog, mert az IE és a Windows is MS-termék, nyugodtan összekapcsolhatja (tudom, trösztellenes perek hada volt, saját vélemény), másrészt ha a Netscape annyira jó lett volna, akkor az IE helyett akkor is keresték volna, ahogy ma is ott a Chrome és a Firefox). Ma ez a helyzet, ez van, ebből kéne valamit alkotni, mert a hibáztatással azon kívül, hogy egyeseknek az esik le, hogy savanyú a szőlő a túloldalon, nem történik semmi. Én elmondtam, hogy szerintem hogy kéne csinálni, részemről tovább nem ragoznám a témát.

    camillus: Ne haragudj, nem tudtam, hogy problémát fog okozni a válaszom megértése, akkor tőmondatokkal fogalmaztam volna. Na sebaj, ilyen is van. Szia!

  • bambano

    titán

    válasz #58000384 #76 üzenetére

    "Látod, hogy másképpen nem menne a dolog, csak ha célzottan, egyszerre kis rész lenne megszerezve a piacból.": hát persze, mikor célzottan kis részt meg akarnak szerezni a piacból, akkor jön a milliárdos gőzhenger és újra lecsap. hiába is próbálnál tisztességesen "kis piacot megszerezni", jönnek a lobbik, perek, disznóságok.

    "ma már kár azon elmélkedni, hogy mi volt régen, ki mit csinált": éééébressztőőőőő!!!! itt nem régi dolgokról van szó, jobb esetben csak a kezdetük régi! az ms nem a kőkorszak hajnalán akarta egyszer jogilag kicsinálni a linuxot, a csata még mindig tart! [link] tavaly decemberben még mindig csaták dőltek el, és ki hiszi el, hogy 2003 után belenyugszik végre a maffia, hogy a bírók elkenték a szája szélét?

    az csak a ti téveszmétek, hogy anno régen, ki is emlékszik már arra, hogy volt egy-két apró botlása az ms-nek... szó nincs erről, azóta is erőlködnek és azóta is egy csomó erőforrást, időt, pénzt emészt fel, hogy visszazavarják az ms ügyvédeit.

    ráadásul nem arról van szó, hogy anno botlottak, spongyát rá, hanem arról, hogy anno botlottak x darab kérdésben, azóta se nyelték le, és azóta még hozzátettek egy rakás témát, amiben ugyanúgy etikátlan mocsok szemét módjára viselkednek, mint régen. Semmit nem változott, csak a dossziék fedelén a cím. eddig is maffia módszerekkel tolták a monopol kapitalizmust, azóta is azzal tolják. és akkor még játszani akarják a jófiút, hogy mostantól nem várják két karokkal az nsa-t az ms backdoorokkal... az ms rendszerszinten mocsok, nem kivételként.

    [link]: kormány nyílt forráskódot akart, jöttek a lobbisták és kész.
    [link] kormány áttér az odf-re. azután nem tértek át.
    [link] kormányzati szabad szoftver kompetencia központ. ezek se értek el semmit. biztos véletlen.

    még sorolhatnám sokáig. ezeket mind sikerrel torpedózta meg az ms. volt még egy remek cikk arról, hogy milyen szemétségekkel verték át az ooxml-t a magyar szabványosítási testületen. azóta sincs az ooxml-nek teljes implementációja (még az ms-nél sem).

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • King Unique

    titán

    válasz bambano #77 üzenetére

    Feszegesd csak tovább neki, majd ennek hatására biztos lecseréli az Office-t, meg az alap oprendszerét is, ahogy az állam, oktatás, vállalatok is mind egy szálig, mert annyival könnyebb, jobb, szuperebb, hatékonyabb, termelékenyebb lesz vele minden.... Mintha lobbizni, (jobb) ajánlatot tenni tiltott tevékenység volna, illetve azt hiszed, hogy kormányzatban itthon megbukott a kezdeményezés csak az MS sara lenne...az átallási macera, szívások, elterjedtség nyilván nem számítanának semmit, illetve mennyiségi licenc + kedvezmények keretében lehet nem mindenhol éri meg a biztosat, a bizonytalanért, felmerülő pluszköltségekért kukázni.
    Maffia, bravó...azóta sem nyeltétek le, de hisz mit is várjon az ember a fórum 2 legnagyobb trolljától, MS haterétől, hiábavaló erőlködéseiktől... :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • #40553216

    törölt tag

    válasz #58000384 #66 üzenetére

    „Talán emlékszel, mikor mentek a hitviták”
    A hitvitákat fanatikusok folytatják. Ezek semmit nem mondanak a vitatott sw-k minőségéről.

    „Végezetül pedig azt szoktam mondani neked”
    Én meg pont azért szoktam leírni, ha valaki elsőként felveti, hátha olyan olvassa, aki utána gondolkodik is, nem csak elfogadja az adott helyzetet. Ha mindenki így gondolkodna, teljesen megszűnne a verseny minden területen, lehetne drágán venni szart.

    „Az sem lenne rossz, ha nem fordulnának elő olyanok, hogy a saját formátumában mentve két betöltés között elcsúszik a formázás”
    Ahogy ez az MSO esetében szintén előfordul, csak azért még egy halom pénzt is kiadtál.

    „Talán amúgy az iWork egészen jól kezelte az MSO fájljait, legalábbis úgy tudom. Abban sem nagyon segített a Microsoft.”
    Utóbbit nem tudhatod, már csak azért sem, mert a Windowson kívül csak az OS X-re telepíthetsz MSO.

    De újra csak a fordított helyzetet hoznám fel: az MSO miért is bukik el hasonló esetben, azaz amikor az ODF-et kell(ene) támogatni? Ebben semmi trükk nincs, nincsenek benne kis titkos hátsó kapuk, amiket csak bennfentesek ismernek, és mégsem megy. De a legnagyobb röhej, hogy az utolsó bitig ismert saját formátum kezelése sem.

    Periférikusnak minősíted a brit államigazgatást (és nyilván Münchent is). De nem gondolod, hogy periférikus léte ellenére éppen az ellenpéldát szolgáltatja?

    „az IE Windowsba történő integrálása, és a Netscape kiütése egyrészt azért nem volt aljas dolog, mert az IE és a Windows is MS-termék”
    Csak nem ez a kezdőpont. Az aljas (és amire az US DoJ ugrott) az a piacfelosztási ajánlat volt, és az, hogy mikor a Netscape ezt elutasította, akkor tette az OS szerves és eltávolíthatatlan részévé az MS az IE-t. A júzerek nem keresnek. Amit az orruk elé teszel, azt használják. Szerinted ebben kinek van előnye? Az IE emiatt automatikusan nőtt, mert egy dinamikusan fejlődő piacon a piaccal egyenlő mértékben nőtt a Windowsok száma is. Az IE túlereje meg éppen azért okozta a vesztét is, mert az MS magasról tett a fejlesztésére, mert nem volt verseny.

    „Ma ez a helyzet, ez van, ebből kéne valamit alkotni”
    Látom, még mindig nem értetted meg, hogy ez a mindenkori helyzetnek csak az egyik összetevője. Ha csak ez lenne (tehát az állapot), akkor a feltörekvő versenytársak tudnának mit csinálni. Csakhogy az MS még vissza is él ezzel a helyzettel, és tisztességtelen, versenytorzító magatartással is akadályozza a versenytársakat. Hányszor kell még ezt leírni, hogy ne írjátok le újra és újra, hogy de hát ez a helyzet, ezzel kezdjenek valamit?

    @(#69) King Unique
    „Nagyon nem vagy tisztában a paci verseny, üzleti lépések mivoltával...”
    Nyilván a US Dep of Justice meg az EU versenyjogi hivatala sincs, ezért támadták be az MS-t. Szerintem ezt gondold át! Aztán még egyszer.

    „Megint csúsztatás ez a saját fejlesztés dolog...”
    Ezen te csúsztattad el magad.
    „Nem a másik hátán kéne megpróbálni felkapaszkodni, hanem önállóan elérni a kívánt eredményt.”
    De ezt sem veszed észre.

    „Szoftveres ráépülés...komolyan firtatod???”
    Ja, értem. Tehát most azt kéred számon, ami a már kiépült monopolhelyzet miatt „természetes” „fejlődés”? Nevetséges vagy.

    „AZ a 3 szó nagyon számított régen és manapság is.”
    Melyik három? :DDD

    Ki beszél azonos funkcionalitásról? TE kezdhetsz egy másik sw-t emlegetve trollkodni, mást meg leoltanál?

    „jobb híján szövegkiemeléssel”
    Kénytelen vagyok, mert láthatóan nem érted. Ahogy a kiemelés ellenére sem érted. És még te emlegetsz paci versenyt, üzleti lépéseket?

    „már az elején elúszott a dolog, amit mára már nem tudnak megfordítani”
    Csak egy kicsit kéne felébredni és észrevenni, hogy a világ fordult ki, és ez nagyon beb.szott az MS-nek. Mára több tapikütyü van használatban, mint az MS klasszikus terepe az asztali/notebook világ. Szóval a kijelentésednél nagyobb hülyeséget ritkán olvasni IT oldalakon.

    „Ezért totál felesleges…”
    És te ennek örülsz? Ez sokat elárul rólad. Amúgy bambano erre írt válasza tökéletes. Nincs mit hozzátenni.

  • King Unique

    titán

    válasz #40553216 #79 üzenetére

    Látom nincs leállás, megy tovább az értelmetlen hitvita, aminek a végén úgyis adott, ki húzza a rövidebbet...

    Betámadták az MS-t minden sz@rságért, hátulról uszítottak egyesek, de az eredeti felvetéssel akkor sem tudsz mit kezdeni, hogy az istenített fél, akár üzleti oldalról nézve mennyire alkalmatlan volt, nem tudott lépni 1-ről a 2-re...aminek, mint tudjuk meg is lett a nagyszerű eredménye.

    "Tehát most azt kéred számon, ami a már kiépült monopolhelyzet miatt „természetes” „fejlődés”?"
    Az a nevetséges, mikor jön az "ezt is erővel figyelmen kívül kell hagyni" taktika , mintha nem számítana, mintha minden szoftver -és hardvergyártó MS csicska lenne... csak az a helyzet, hogy azt ők döntik el, hogy hova fejlesztenek, és márpedig oda fognak, ahová megéri, ami nekik is üzlet.

    Az az első hsz, amit alibiből, taltikából annyira támadni kell, ráadásul nem is volt különösebben trollkodás, csak a tények lettek leírva, hogy ott van EO ikertestvére, illetve oktatási intézményeknek az ingyenes MS Office. Ami valóban jobban felszerelt, több szolgáltatást nyújt, jelen oktatási helyzetben versenyképesebb, de ezt is meg kell kérdőjelezni...siralmas...

    Előzőek is, de az meg mindennek a teteje, hogy amikor egyáltalán nincs meg a töltet érdemben reagálni, jön a gondolatok kiforgatása és gyorsan váltás a mobil szegmensre, ahol épp az Android dívik. Aztán azzal érvelni az elvesztett piac témaköre mellett, hogy mert desktop úgyis akkorát csökkent és minden mobilon megy....érdekes, hogy másik 2 platformnak megy desktopon is, illetve mindig is lesz rá igény, mert a mobil kütyük jó ideig nem fogják kiváltani. És akkor még az én állításom zöldség, az előbbi az véletlenül se csúsztatás....mekkora facepalm, bulshit... :W

    "Monopolhelyzet, erőfölénnyel való visszaélés, IE, perek, xy MS, zárt / nyílt formátum, ezt sem érted, azt kéne felfognod, profitorientált, ok-okozat, MS-től kapjátok a pénzt, bérencek, bezzeg az Android, 99%, otthonra elég, minek fizetni érte....bla, bla, bla" - évek óta ugyanazok a blődségek szóródnak szét a fórumon és évek óta ezeken röhög, illetve ezt unja mki... :U
    Ja és teljesen hasztalan, érdemi hatása 0, nagyja csak topikhulladéknak való, minősíti a megalkotóját is egy szinten. De hajrá, termelni kell csak szép szorgosan, egyre mélyebb lesz az a gödör... :DD

    [ Szerkesztve ]

  • #40553216

    törölt tag

    válasz King Unique #80 üzenetére

    Azt látom, hogy nem érted. A többi csak felesleges billentyűzet koptatás.

  • King Unique

    titán

    válasz #40553216 #81 üzenetére

    De, azért érteni vélem, csak ennek a "feszegetésnek" nem látom értelmét, mert előbbre abszolút nem visz, a valós problémákat nem oldja meg. Aztán csináljátok csak nyugodtan, ha ezután sem jött le és annyira jól esik, sok sikert hozzá! :R
    Én mindenesetre átmegyek más, értelmesebb topikokba, normálisabb fórumtársakkal szót váltani, egymást kölcsönösen segíteni. Sayonara.

Új hozzászólás Aktív témák