Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Allihoppa

    aktív tag

    válasz arn #4 üzenetére

    USA layout-os billentyűzetet használok már tizen + éve, mióta a legelső Razer billentyűzetem beszereztem, de a mai napig magyarra van állítva a Windowsban a billentyűzet. :D Mondjuk van magyar billentyűzetem is, de az csak a test benchnél. :D

    Nekem egyébként a membrános Razer bill. jobban bejött, mint ezek a mechanikusok habár már mehám van, mert kb. 10 év szolgálat (brutál igénybevétellel, többszáz rage csapkodás) után a Razer beadta a derekát. :D Jobb fajta, drágább bill a mecha de nem érzem annyira minőséginek és tartósnak, mint a Razert. (Aorus K7) A Razerről annyit, hogy az egerei és a fülesei tapasztalatom szerint elég hitványak voltak tartósság szempontjából. (Barracuda, Piranha, Deathadder 2012?)

    Azt sajnálom egyébként, hogy nincsen membrános billentyűzetből minőségi, enthusiast kategória semelyik gyártónál sem, pedig megnyernének. :D

    [ Szerkesztve ]

  • Allihoppa

    aktív tag

    válasz Synthwave #9 üzenetére

    Régen, miért volt ilyen akkor? :D Nyilván változik a trend, hype stb., de kár hogy ezzel együtt eltűnt, mert én nagyon szerettem a Razer Tarantula-t, de ott volt például a Logi G15 is. :) De egészen a G510S-ig (2013) membránosak voltak a Logik. Jó eséllyel nehéz lenne eladni jó membrános bill-t mert a jelentős többségnek az van a fejébe, hogy mechát kell venni.

    [ Szerkesztve ]

  • Allihoppa

    aktív tag

    válasz Csandi #12 üzenetére

    Tudod mennyi pénzt kértek értük amikor futottak? A Giga az egy jó 40k-s mecha billentyűzet de, van hogy fél évre-évre szögre akasztom és használok helyette valami occó/régi membrános billt, mert egyszerűen megunom, a régi Razert nem cseréltem le 1x sem olcsó billre, mert nagyon szerettem. :)

    Nagyon nem érzem a késztetést, hogy mechát használjak, casual játék vagy munka szintjén nem befolyásol semennyiben. Ha ütném 12-14 órát a CS:Go-t valami komolyabb ligában biztosan mechát használnék, mert a feedback és gyorsaság tekintetében nem igazán van másik út, de ezt leszámítva nem érzek semmi hátrányt egy olcsó billentyűzet esetén. Viszont egérnél, egérpadnál, fülesnél annál inkább. 20k alatt egeret, 10k alatt egérpadot, 40k alatt fülest nem is nézek, mert az alatt nem igazán fedi le semmi az igényeimet, habár lehet van néhány kivétel, de billentyűzetre csak akkor költenék 3-4 ezer forintnál többet, ha keményen esportolnék, amit jó eséllyel nem fogok, egyébként meg ott van a mecha, amennyit használom szerintem engem is túlél. :D

    [ Szerkesztve ]

  • Allihoppa

    aktív tag

    válasz Synthwave #15 üzenetére

    kb. 15 éve volt amikor elkezdtem PC-n játszani, annyi évvel a hátam mögött ismerem a preferenciámat, bár némi elfogultság is van bennem. :) Nyilván nem az ár az elsődleges, viszont az ismertebb gyártók felsőházában megtalálható termékek szerintem Enthusiastnak számítanak. :) Ezekre az árakra lehet inkább azt mondanám, hogy egér >10k, pad >6k, füles >30k, de amilyen infláció és deviza romlás van inkább túllőttem egy kicsit. Nyilván nem ártól függ, hogy mi az Enthusiast, nem is azt akartam ezekkel a küszöbökkel szemléltetni.

    Nem mondom, hogy nem követtem el sose hibát, mert van elfekvőben 3db Zowie egér is, ami a klasszikus MX518-hoz nekem a futottak még kategória, pedig drágábbak voltak az MX518-nál. :)

    Egérpadból viszont nem sokat próbáltam, mert kb. a megjelenése óta taposom a QCK Heavy-ket (már a második van), ha az emlékeim nem csalnak a legelső QCK-t, amit vettem 10 éves korában cseréltem újra, mert már elkezdett lebomlani a gumi kompozit róla. :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák