Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Akelaus #11 üzenetére

    Én is megszívtam, mert szeptemberben jár le a hűségem a Telekomnál, mennék át a Telenorhoz korlátlan mobilnetezni, de ugye így az októberi hatályba lépéskor az én szerződésem már lejár. Nem kapok ingyen készülék függetlenítést, 15 ezer forintot meg nem ér (egy 2 éves LG G4-re felesleges már ennyit költeni).

    (#17) Televan: Akár pozitív irányba is mozdulhat a dolog, mert így rá lesznek kényszerítve, hogy szabad szemmel is látható kedvezményt adjanak a hűségidő vállalásáért cserébe (különben a kutya sem ír alá), másrészt meg így élénkülhet a verseny is (előfizető elszipkázás reményében). Persze tudom, túl szép, hogy igaz legyen, eddig is gyanúsan tökugyanolyan volt mindhárom nagy szolgáltató ajánlata, amit a Telenor az olcsó korlátlan mobilnettel elkezdett felrúgni. Meglátjuk mi sül ki ebből.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Béééla #20 üzenetére

    Pont nem ilyen értesítésről volt szó, hanem a szerződés lejártát megelőzően kell háromszor értesíteni az ügyfelet, hogy hamarosan lejár.

    Egyébként meg tök mindegy, hogy küld-e értesítőt a hamarosan lejáró számláról a szolgáltató, ha "összevárod" és nem fizeted időben, rádobják a késedelmi díjat. Én Telekomos vagyok, mindig ugyanakkor jön a számla és mindig ugyanakkor jár le, írsz egy havonta ismétlődő emlékeztetőt az általad kedvelt naptár alkalmazásban és így mindig figyelmeztetve vagy.

    Sőt, én levelezésre a Google Inboxot használom, látom, hogy megjött az elektronikus számla, oldalra söpröm és beállítok egy dátumot, hogy mikor figyelmeztessen újra (általában a lejárat előtt 2-3 nappal), de általában rögtön mobilon keresztül kifizetem, 2 percet vesz igénybe és tök értelmetlen megvárni a többi számlát is. Én meg feledékeny vagyok, de azért el lehet kerülni a késedelmes fizetést, nem kötelező a szolgáltató anyáskodását várni.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz gretzky77 #28 üzenetére

    Rosszul volt megfogalmazva a mondat, mivel a hatályba lépéskor még érvényben lévő határozott idejű szerződésekről volt szó. Szóval nekem szeptemberben jár le, megszívtam. Ha pár héttel később járna le, ingyen függetlenítené a Telekom a G4-em.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Somatom #36 üzenetére

    Mennyivel komfortosabb az élet, ha bankszámlára és nem a zsebébe kapja valaki a bérét... :)

    #akinekneminge

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz bojan #56 üzenetére

    Ilyet nem írtak sehol.

    A hatályba lépéstől lesznek érvényesek a módosítások, de a törvény nem mondja ki, hogy nem lehet többé 2 éves hűséget kötni. Az továbbra is 2 éves marad, de a többi változtatás érvényes lesz rád (pl: készülék függetlenítés, értesítési kötelezettség, határozatlan időre váltáskor nem változhat hátrányára a szerződés, stb).

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz moleculez #64 üzenetére

    Mondjuk a hazai szolgáltatók biztosan azt fogják csinálni, hogy már eleve nem is zárják és cserébe adnak majd nulla készülékkedvezményt.

    Tudom szokás a szolgáltatókat a drága mobilok miatt szidni, de nekem az otthoni szolgáltatásokkal kombinált mobil előfizetésemre már azért szokott járni. Például az LG G4-et 130-ért vettem, miközben minden hivatalos helyen még 200-210k körül mozgott (áfacsaló sufni GSM-nél sem nagyon volt akkoriban még 160-170k alatt).

    Ha a szolgáltató nem zárhatja a készüléket (tudom nem tilos, csak értelme nem lesz), akkor egyszerűen csak nem fog kedvezményt adni rá (vagy még annyit sem, mint eddig). Több értelme lenne, ha nem írnák elő az automatikus feloldást, hanem csak annyit, hogy hűségidő letelte után ingyen kell nyitniuk annak aki kéri.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Loresz #89 üzenetére

    Ki vert át? Aláírtad a szerződést 12 hónapról, majd ráhamisították az aláírásod egy 24 hónaposra? Vagy hogyan kell egy ilyen átverést elképzelni? Az ügyintéző csaj a melleivel letakarta a hűségidő időtartamát, hogy ne tudd elolvasni?

    Tényleg érdekel, hogyan verik át tömegével az embereket, hogy tudtuk nélkül 24 hónapot írjanak alá.

    Talán jobb is, hogy az állami gondviselés megvéd téged a jövőben. Magadtól.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Béééla #111 üzenetére

    Mindig kapsz a szerződéshez egy mellékletet, ami kivonatolva tartalmazza a lényeget, de azért a szerződés főbb jellemzőit (ilyen a hűségidő hossza is) így sem szokták eldugni (aki úgy érzi igen, küldje el nekem a személyes adatokat kitakarva).

    Engem még sosem tudtak sürgetni, ha kell ott ülök a pultnál amíg át nem olvasom a szerződést, de újabban már online megy, ott meg annyit maszatolok az ÁSZF-en meg az apró betűs részleteken, amennyit csak jól esik.

    Olyan nincs, hogy nem olvasol el egy szerződést mielőtt aláírod és ezért bárkire átháríthatod a felelősséget.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz troviko #139 üzenetére

    Az egymás ellen ható rendelkezések sok mindent fognak elérni, de ez a fogyasztók érdekeivel nem nagyon fog találkozni.

    Több értelme lenne egy életszerű szabályozást kitalálni a teljeskörű tájékoztatásra. Bár aki eddig is tájékozódni, számolgatni és mérlegelni akart, megtehette.

    A szabályozás majd elsorvasztja a különbséget a határozott és a határozatlan szerződések díjszabása között és a készülékkedvezményeknek is lőttek. Ez nem tudom miért a fogyasztó érdeke. A fogyasztó érdeke, hogy legyen mérlegelési lehetősége, hogy mennyi időre ír alá (ha vállal egyáltalán hűséget). Az nem a fogyasztó érdeke, hogy az állam dönti el helyette mit akarjon.

    Ez az egész azoknál talált be, akik mindenre rábólogatnak és elolvasás nélkül írnak alá szerződéseket. Ők most a megváltót, a megmentőt, a kizsigerelt kisemberek védőangyalának gondviselését látják ebben.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Polllen #143 üzenetére

    Nem mondtam, hogy mindig és minden csomag esetén jó üzlet a 2 év hűség, de én például havi 20k körüli költés után már nem nagyítóval keresem, hogy mit nyerek a hűségen (otthoni és mobil szolgáltatás egyben). Amikor kötöttem csak a havidíjon fogtam havi 3000 Ft körüli összeget, ez 2 év alatt 72.000 Ft, emellett kihoztam egy LG G4-et 130 ezerért úgy, hogy hivatalos viszonteladónál sem nagyon volt 200k alatt, de a sufni aluljárós GSM-ek is 160 ezer körül vesztegették.

    Az már 140 ezer forint megtakarítás 2 év alatt, cserébe 2 évig ülök a seggemen.

    Persze értem, hogy kisebb csomagok esetén nem olyan látványos a kedvezmény mértéke (sem havidíjban, sem pedig készülékkedvezményben), de itt jön képbe a mérlegelési lehetőség. Nem muszáj hűséget aláírnod ha nem érzed előnyét, nem muszáj készüléket sem a szolgáltatótól venned ha nem jó áron adja. Egyikre sem kényszerít senki sem. Én kötöttem már 2 éves szerződést úgy, hogy készüléket nem vettem hozzá.

    Én nem ebbe avatkoznék be, hanem például abba, hogy most is felmegyek bármelyik szolgáltató weboldalára és még nagyítóval sem találom az 1 éves vagy hűségidő nélküli tarifákat. A Telekom például csak annyit ír, hogy kérj visszahívást vagy menj be egy üzletbe ha érdekel... Ez a pöcsfejség, nem az, hogy önszántadból aláírhatsz 2 évet is. Most már legalább nem lehet majd dugdosni 2 éves hűségtől eltérő tarifákat.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz D1Rect #145 üzenetére

    "Mi a vihart veszel havi 20eFt-ért?"

    Több szolgáltatást, mint amit felsoroltál. Nem flottás, sima lakossági előfizetés, így nem is állok le győzködni arról, hogy olcsóbb, mint a flottás, biztosan nem az. De amikor a szerződést kötöttem, nem volt nekem tetsző flotta (ha az ár stimmel, akkor meg a feltételek nem... van egy 16 éve élő telefonszámom, amit sem lecserélni, sem másra átruházni nem vagyok hajlandó). Most fog lejárni a hűségem, majd szétnézek a flották kínálatában megint, de szkeptikus vagyok.

    "De az egyik barátomnak most postázzák az új modemet a gigabites nethez ami 5039Ft havonta."

    Jó neki. Nincs előttem bontásban, hogy mennyi az internet díja, de a Telekomnál most is 6400 Ft körül listázza a gigabites internetet (ha csomagban kéred). A flottások nettó árat szeretnek megadni, ez is kb ennyire jön ki (ha nettó árat írsz). Ha nem, akkor spórol 1400 forintot havonta, az már 33600 Ft két évre vetítve (ha nem számolunk a belépési díjjal, flottakezelőnek fizetett tagdíjjal, stb). Én ennek a kétszeresét kaptam csak készülékkedvezményben. Ez meg a másik bajom a flottákkal: A készülékvásárlás. A barátnőm is flottában van (privát flotta, de az ország egyik legnagyobbja), sírni kell azokon a készülékárakon. Én meg jóval a sufni GSM-es szürkeimportos árak alatt válogathatok. Nem mondom, hogy ezzel megütöttem a főnyereményt, de így már nem akkora a flották árelőnye. Annak persze jó, aki elvből sem vásárolna szolgáltatós mobilt.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Somatom #147 üzenetére

    Telenor Hello Data-ra akarok váltani. Nekem igazából szinte csak a korlátlan mobilnet ami vonzó lenne ezekben a flottákban, de azok is kerülnek ennyibe korlátlan nettel. Azt nézem ilyet csak két flotta kínál és mindkettő esetében a flottakezelőhöz kerülne a telefonszámom, ezt nem akarom.

    Az viszont vicc, hogy ma már lószart sem érnek a kicsi és közepes havidíjas csomagok, aki nem fingatja meg a szolgáltatást rendesen inkább feltöltőkártyázzon. Teljesen értem, hogy az ilyen kisebb havidíjas csomagokra mindenki köpköd, hogy nem éri meg aláírni rájuk 2 évet. Nevetséges 36-40 forintos percdíjak, számlazáráskor elvesző fel nem használt adatmennyiség, stb... vicc. BTW tényleg a flottázással lehet a legtöbbet spórolni, de ez nem mindenkinek járható út.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Somatom #150 üzenetére

    Nem dual SIM-es a telefonom. Ha arra váltok esetleg, akkor persze jöhet a flotta, akár olyan felállásban is, hogy a meglévő számomat átviszem feltöltőkártyásba és azon elér mindenki aki az elmúlt 16 évben megkapta.

    Amúgy 5990 Ft-tól indul a Telenornál a korlátlan mobilnetes csomag (hűség nélkül, egy dual SIM telefon beszerzésig kibekkelhető vele és bármikor lemondható ha már nem kell).

Új hozzászólás Aktív témák