Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rickazoid

    addikt

    Muszáj operációs rendszernek hívni egy feature pack-et?

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz RaZroX #124 üzenetére

    Igazából amiért a PC eladások elkezdtek visszaesni az az, hogy az emberek nem használják produktív tevékenységre a számítógépeket, így az igényeket a csak tartalomfogyasztásra fejlesztett eszközök is ki fogják tudni elégíteni pár éven belül (illetve a felsőbb kategóriában már ma van, ami képes rá). A notebookot szerintem nem szabad külön kategóriának venni, az a hordozható PC lényegében, így természetes, hogy teret nyert a desktoppal szemben. A legtöbb ember a PC-be se mer belenyúlni, így a PC-t meg a notebookot vehetjük egy kalap alá, mint produktív tevékenységre alkalmas eszközök, a tabletek és okostelefonok (na meg az okos TV-k) pedig a tartalomfogyasztásra alkalmas eszközök.
    Az emberek többsége nem szeret alkotni, kinevelték az iskolák már az alkotási vágyat a népességből sikeresen, most a gondolkodás kinevelése van terítéken.
    A Windows meg szintén elmozdult ebbe a céleszköz irányba, tovább próbálva erősíteni az emberekben, hogy mindent majd valaki más fog megcsinálni és eldönteni helyettük. Ha nem bukik meg a Win8 és a képviselt irányvonal, akkor le fogja rombolni az asztali PC piacot. Teszünk majd egy evolúciós lépést visszafelé. Nem is olyan rég még azt vártam, mikor születnek meg a PC módjára szerelhető notebookok. Az lett volna a jó irány. Erre lettek helyette unibody tabletek...

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Glenda #130 üzenetére

    Az a filozófia a különálló programokra vonatkozik, az op.rendszernek mindenre képesnek kell(ene) lennie, amit csak le lehet programozni. Egy op.rendszer, amire csak a "Modern" UI-n keresztül lehetne programozni, durva visszalépés lenne ilyen értelemben.

    (#137) RaZroX: Harmadik bekezdésre: A baj az, hogy a "Modern" UI inkompatibilis a Desktoppal és nem a Start menü helyett van, hanem csak beleerőltették, hogy megjelenhessenek az asztali ikonok rajt (a fórumokon meg megmagyarázzák, hogy kiváltja a Start menüt.. úgy alkalmas az a Start menü kiváltására, ahogy én alkalmas vagyok japán császárnak). Azok nem csinálnak semmit, nem jeleznek vissza semmit, csak sima képek. Egy menüben lenne a helyük a Desktopon, amire kitalálták őket.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

Új hozzászólás Aktív témák