Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cool13

    őstag

    válasz amtibacsi #9507 üzenetére

    Ne félj tőle. Ő csak azt írja hogy recovery-ből nem menne fel. Flashtool mindent megold. :D

    Szerintem inkább úgy van hogy a Recovery/TWRP a BIOS. A ROM a Windows. A számozás meg a Win 7, 8, 10 stb.

  • Blue Eagle

    őstag

    válasz amtibacsi #9507 üzenetére

    Itt BIOS -ról (Basic Input Output System — ez köti össze a pc esetében a hardvereket az OS -sel. Önmagában egy firmware ami hardver és szoftver egyben) nem beszélünk.
    Az android recovery nem más mint egy microOS, saját kernellel, és tudjuk milyen feladatok ellátására (mentés, visszaáll, update, stb.) szolgál.

    A ROM maga a system és a boot szakasz. Ha firmware-ről beszélünk, akkor az EMMC összes részét ide számoljuk (ROM + recovery, mbr, ebr, preloader, cache, nvram, secro, usdata,stb).
    Mi semmit sem nevezünk és neveztünk el. Mondjuk úgy, hogy ezt magasabb szinten teszik meg.

    [ Szerkesztve ]

  • han_lev

    senior tag

    válasz amtibacsi #9507 üzenetére

    Alapvetően az a baj, hogy ezeknél a telóknál KÉTFÉLE rendszer ( windos ha ugytetszik) van. Az összefoglaloban ez le is van irva.
    1. A CN (china) ami a kinaiaknak szánt cuccos alapban. Van hogy ez itt is jó, európoidozálják, magyarítják (de főleg oroszosítják, aztán minden más)

    2. A ROW ( a VILÁG számára) ez az eu-am számára írt rendszer.

    A baj, hogy a kettőnek ( sok más mellet) a partociókiosztása más ( vagyis más méretekben használja a telefon belsejébe dugott memóriát - mondanám, hogy winchestert, merevlemezt, de a többiek megölnek :) ... legyen memóriakártya ?? :). )

    Szóval ezt a kettőt nem jó keverni. Főleg ha recoweryből telepítesz, mert ott sokminden megmarad a régiből, és ezt nem tudja hova tenni az esetlegesen feltett új, ahogy juhasz.jozse írta. Bocsi, így tényleg nem menne fel.

    Aztán van egy másik vàltozás, ami a "rendszer" fejlődéséből adódik.

    JB (Jelly Beam) az android régebbi verziója. Ennek a számozása 4.2. ....
    KitKat ez a fejletteb. Ennek a száma 4.4.....
    Mondjuk olyan mint a win7 - win8. Bár lehet azt kellet volna mondjam XP - Win7 . Mert egy egy androidverzió van, hogy sokkal több dologban más mint az elődje. Olyan ez mint mondjuk volt a win 95, win 98, win 2000 (pontosabban inkább a Millenium, mert a Win2000 már Ntfs volt) Ezek hasonlóak voltak, ugyanarra az alapra épültek. Aztán jött az XP, ami teljesen más lett. (Vista)
    A Win7 megint sokban más, mint az XP. Stb.

    Ezért kell figyelni. Főleg akkor, ha recoweryből (TWRP, CWM) fleshelsz fel rendszert.

    De a flashtoolsz a számítógépről flashel, alapvetően (ha minden ki van pipálva ) akkor teljesen felül ír mindent. Olyan mintha leformáztad volna a gépet :)

    Bocsi a hibás írásért, telóról alig látom, mitvírzam...

    [ Szerkesztve ]

    Poco F5/pro

  • han_lev

    senior tag

    válasz amtibacsi #9507 üzenetére

    A flashtoolszal tehát - ahogy cool irta - mindent feltehetsz, az egész cucc, amit BlueEagle leírt fekerül. Így ha bírja a hardwer akkor menni fog.

    Recoweryből - telefonról sd kártyáról - csak hasonló romokat, rendszert tehetsz fel. Bár én úgy tapasztaltam, hogy lehet váltani "kisebb"ről (JB) nagyobbra, régebbiről újabbra.

    Vagyis a JBs rom CWMjéből fel lehetett tenni KitKat romot.

    Visszafelé már nem próbáltam.

    Remélem érthető volt. Nem kavarni akartam, csak érthetőbbé tenni. Sok szakkifejezést használunk, amit én is hosszú idő után tanultam meg. És eleinte a korábbi ismereteimre húztam rá.

    Poco F5/pro

Új hozzászólás Aktív témák