Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 7

    addikt

    válasz FTeR #36 üzenetére

    "a komoly supportal rendelkező appok is max 2-3 nagyobb disztribet támogatnak és nem úgy általában a linuxot."

    Házi feladat: ennek nézz utána nagyon alaposan, mert ez egy gyönyörűséges sületlenség volt.

    1bites júzerre hivatkozol. De azért érdemes felfigyelni arra, hogy nem csupán olyan emberek vannak a piacon, sőt, abban sem vagyok biztos, hogy túlnyomó többségük az lenne, ha mondjuk egy adott témakörre szűkítünk. Így pedig már igenis életképes az, hogy hasonló vagy ugyanazon alapokra több dolgot is építünk.

    Hogy visszaugorjak a szövegszerkesztőkhöz (nem, most nem irodai programcsomagot nézek), lássuk, mivel milyen problémám van nekem:
    - A Microsoft Wordje fizetős, Linuxon sem fut
    - Az Openoffice Writernek vannak olyan hibái, amik az őrületbe kergetnek, ráadásul lassú
    - Az Abiword még egész jó lenne, de néha meghülyül egyes formázásoktól, karakterkódolásoktól
    - A Google Docs szövegszerkesztője buta, ráadásul sokszor hülye (webes)
    - A Zoho szövegszerkesztője keveset tud (webes)

    Ez már 5 szövegszerkesztő. Alapvetően kompatibilisek egymással, de mindnek van olyan hibája, ami miatt erősen megfontolom, hogy használjam, mert ütközik az igényeimmel. Ha nyújtanak alternatívát, ami számomra jobb, azt fogom használni, elégedettebb leszek, sőt, talán még ajánlani is fogom. Így az alternatíva kínálója is jól jár, én is jól járok.

    Az igények persze mások és mások, de biztos vagyok benne, hogy amennyiben olyan tulajdonságokkal bír az alkalmazás, amilyen sok embernek kell, használni is fogják. És ha használni fogják, akkor már volt értelme megcsinálni (csak hogy válaszoljak a pár hozzászólással ezelőtti kérdésedre, hogy szükség van-e rá).

    Sőt, hogy továbbmenjek, más és más szövegszerkesztőt is szoktam használni más és más célokra, mert arra megfelelőbb. Értsd: bizonyos programok beállításait pl. weben tárolom, erre mostanság a Zoho-t használom. Beadandókat, egyéb dokumentumokat meg például Abiwordben szerkesztek.

    Arról pedig nem is beszéltem még, hogy a versengés, az új ötletek több forrásból, a felhasználói igények figyelése, illetve egyéb dolgok jó eséllyel méginkább meggyorsítják a fejlődést, ami pedig altalában véve jó.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák