Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FTeR

    addikt

    válasz 7 #32 üzenetére

    úgy vélem, hogy a felhasználási körök nagyrészét nézve nincs gyakorlati előnye a dolognak, miközben sok problémával jár együtt, kezdve azzal, h szegény 1bites egyébként sem tud mit kezdeni a kínálattal (mivel számára max utólag érezhető különbség a csalódással karöltve) egészen az inkompatibilitásig (értve ezalatt a programfejlesztés nehézségeit). lásd, a komoly supportal rendelkező appok is max 2-3 nagyobb disztribet támogatnak és nem úgy általában a linuxot.
    azokon a területeken, ahol egyedi megoldás nélkül nem nagyon lehet eredményt elérni, valóban lehetnek előnyei egy újabb disztribnek. ám ez keveseket érint, a többi területen meg pár kivételtől eltekintve nincs a felhasználó számára érdemi különbség. ez az n+1. kategória. lásd mire megy linux ezzel a módszerrel. sokan egyszerűen nem tudják érzékelni a különbségeket. pár napja néztem egy felmérést, ami megdícsérte a linuxot, h hatalmas hajrában megduplázta a részesedését, így most már közelebb van az 1%hoz, mint a nullához (a cikkből nem derült ki, de sztem usa adatokról volt szó, mert osx-nak 7,5%-ot írt, a tavalyi 6-hoz képest). szemben a win 90 fölötti részesedésének.
    ez olyan dolog lehet, mint h az a magyar aki még nem autókázott még usában, nem képes felfogni, h mekkora területről van szó, hiszen neki már a 2-3 órás autózás is rengeteg, amivel már keresztül ér az országon. dallasból vegasba autópályán tovább tart az út, mint kocsival elmenni londonba, pedig előbbiek még közeli városnak számítanak.

  • FTeR

    addikt

    válasz 7 #39 üzenetére

    látom te is a legkisebb rossz alapján választasz :)

    hogy egészen őszinte legyek, azon editorok közül, ameyeket használok, a word-öt használom a legkevesebbszer. ha nem nézzük a code editorokat (VS, DW), akkor a onenote-ot használom a legtöbbször. élni sem tudnék nélküle. ez is egy olyan ofisz app, aminek egyáltalán nincs alternatívája.
    ettől azonban nem változik az a szakmai véleményem, ms word excel meg a többi nagyon messze a legjobb a konkurenciái közül.

    az 1bites userrel meg azért jövünk, mert abból van a legtöbb. nagyságrendel több, mint a hozzáértőből.

    [ Szerkesztve ]

  • FTeR

    addikt

    válasz 7 #42 üzenetére

    nekem nincs is bajom azzal, h van más.
    abba szoktam belekötni, ha vki felsőbrendűnek állítja be az alternatívát, amikor az nem igaz. ezek a viták általában oda lyukadnak ki, h ezért a pénzért (ingyé), otthonra az is megteszi, ami egyértelműen szubjektív. nekem megér 27 ezret, h azt használhassam évekig...

  • MichaelSD

    őstag

    válasz 7 #39 üzenetére

    A GoogleDocs nekem 99%ban elég a személyes dolgaimra. Az a pár dolog amire nem elég (CV, stb.) felcsapok egy Open/StarOfficet és csokolom. Könyvet amúgy sem szövegszerkeztőben formáz az ember...
    Ha munkaadoimnak, akkor adjanak szoftvert, mert én nem veszem meg. Ha MSt adnak akkor azt használom, ezért fizetnek meg.

    [ Szerkesztve ]

    XMPP: sdmichael@kdetalk.net

Új hozzászólás Aktív témák