Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DRB

    senior tag

    válasz dabadab #7 üzenetére

    Én is szoktam nézni, de sokszor inkább számszakilag egyezik a nettó, de lehet nem jó helyen nézem, mindegy maradjunk annyiban, hogy így is meg úgy is előfordul. Sajnos nálunk inkább más a probléma, mi hátrányban vagyunk egy vámnyival, meg az irreálisan magas áfával, azt hiszem ebben egyetérthetünk.
    Nem rég esett meg velem a svájci határon: Épp kint voltak a fináncok és mindenkit megállítottak, hogy megkérdezzék/megnézzék van-e valami elvámolni valója, nekem is volt mint sok másik autósnak. Na adom a számlát a mókusnak, nézi nézi miközben viszi be a fülkébe, aztán látom, hogy megáll és nagyon vakargatja a fejét, majd visszajön és azt mondja, hogy ezzel gáz van, el van írva. Visszakérem, nézegetem én is, de nem látok semmit, minden stimmel, mondom neki pedig jó ez, ő meg hogy de pedig ez nem jó és magyaráz mindenfélét, az „enyhe” tájszólásával, nem is értetem mi van. Na aztán oda jön egy másik, kicsit nagyobb szókinccsel meg aki érthetőbb némettel/angollal volt megáldva :D, így már megértettem, hogy az első fickó szerint a 27% áfa nem stimmel. Ja, hogy az, mondtam nekik: Hát barátaim, Magyarországon pedig ennyi az áfa! Vissza adták a számlát és utamra engedtek, nem kelet vámot fizetnem. Mondjuk csodálkoztam, nem ilyenek a svájciak, de a kivétel erősíti a szabályt.

    [ Szerkesztve ]

  • auth.gabor

    tag

    válasz dabadab #7 üzenetére

    "Nem, amit hirekben meg szoktak adni, az a netto ar dollarban meg a brutto ar euroban, ezek szamszeruleg meg szoktak egyezni."

    Ööö... ebook esetén nagyon szépen kijön az $1 = €1 = £1 szabály, konkrét (múltbeli példa, most már változott kissé):
    Amazon USA: $15.23 ~ 3.400Ft
    Packt Publishing: €16.14 ~ 4.400Ft
    Amazon UK: £15.44 ~ 5.400Ft

    [link]

    https://iotguru.cloud

Új hozzászólás Aktív témák