Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz arn #143 üzenetére

    Mondjuk az is hasznos lenne ha nem fél év Pascal, majd fél év C(++) után jönne egy 3. nyelv, hanem inkább egyet vinnének végig az elejétől, mindjárt 3x annyira értene hozzá az áldozat. Nem baj az ha programozási nyelvet is tanítanak, legalább egyet lásson az a diák aki elvileg programozó lesz, csak ne ész nélkül, mindenbe belekezdünk, de semmit se fejezünk be.

    "webnel kb haromevente megujul egy csomo minden, ki erre nem kepes, sose lesz belole programozo"

    Ez így nem igaz, max nem olyan lesz amilyet épp aktuálisan megálmodott a góré, hogy most ilyen kéne. Nemrég volt itt a PH-n vita hogy a játék enginek még mindig régi alapokra épülnek, nem nagyon használják ki a többszálúságot, a régi alapokat foltozgatják. Na ugyanígy egy új programnyelv se megy át azonnal használatba, max ha új a csapat, mindenki most esett ki a suliból, ahol épp azt tanulták, vagy hobbiból azt nézegették, és hát miben is kezdjünk programozni, legyen mondjuk az. És nem is biztos hogy jobb mint az előzőek, az hogy újabb még nem jelent semmit, rengeteg felsült dolgot találtak már ki.

    A többség a világ összes más szakmájában is a kötelező minimumra fog hajtani, mert a munk a pénzkeresés eszköze számukra, nem művészi önkifejezés. Ez emberi alaptulajdonság, tudomásul kell venni hogy megváltoztathatatlan. Ha fel kell menni az 5.-re, és van lépcső meg lift, akkor te se a lépcsőt választod, gondolom - más se. Lehet válogatni a jobbak közül, amíg van miből, és van mivel megfizetni, de ha nincs, akkor meg bele kell törődni. Kis pénz, kis foci. Itt jellemzően Trabant áron akar mindenki Ferrarihoz jutni, és sír hogy nem sikerült, Trabantot ugyan kapna, de az meg nem jó neki. Majd 2-3 év múlva belátja hogy jó lesz.

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz arn #148 üzenetére

    Amiről én beszélek, az a meló emberi aspektusa, amit a naívan idealista modellek sosem vesznek figyelembe. Ez nemcsak a szoftveriparban van jelen, hanem mindenhol. És amíg ezzel nem kezdenek valamit, addig az elvont elméleti modelleket tök felesleges is behozni a képletbe. Ezt kezelni csak úgy lehet, ha beépítjük a modellbe, számolunk vele, a rendszer részévé tesszük (mást úgyse tudunk vele tenni, akkor is jelen lesz, ha nem akarjuk). Ha beleolvasol egy ilyen módszertanba, akkor ott kb. a reklámokból ismert, túlvilágian boldog emberek köszönnek vissza rád, akik csakis a munkáért élnek, a világ jobbításáért. Tiszta ékorea, kedves vezér, sztahanov, élmunkások, stb. Ilyen ember nincs, vagy legalábbis nem sokáig.

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz arn #168 üzenetére

    Ha más veszi át a folytatást, az se tudja mi mihez tartozott. Persze, doksi, lehet sakkozni mire gondolhatott az alkotó, és miért pont úgy. Ha nem tetszik az előd kódja, ráerőlteted magad hogy az ő gondolatmenetét folytasd, vagy inkább mégis átírod számodra logikusra? Mert akkor ugyanott vagy.

Új hozzászólás Aktív témák