Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Essentials

    aktív tag

    A 13 Pro Max-ot, ahogy a tavalyi és az az előtti Max modellt is úgy aposztrofáljátok újra meg újra, mintha valami mindenek felett lévő térfogatú valami lenne. Olyan jelzők repkednek h csak pislogok, közben a "brutális méretek" a valóságban az androidos csúcsokhoz képest egyáltalán nem kiugróak, sok esetben kisebbek. Lásd Mi 11 Ultra, vagy S21 Ultra. Ráadásul a Max az idei vastagítás ellenére az egyik legvékonyabb flagship modell. Miért hajtjuk hogy mekkora? :D Nehéz, és nagy, de abban a kategóriában minden mobil ilyen, a különbségek 1-1 mm-be mérhetőek ide-oda, meg 20-30 grammokban. :Y

    Az sem tiszta, hogy az iPhone Pro-ról ( nem Max ) normális méretű telefonként hivatkozunk, de android vonalon nem is létezik már ez a méret, ott ha valami 6,1 inch-es kijelzővel jelenik meg, azt már "minizzük", kompakt készülékezzük. Ez pöppet megtévesztő szerintem az ebben kevésbé jártas olvasónak. :) Amúgy nem egy ismerősöm váltott 12-re, 13-ra androidról, és mindegyik azt mondta h furán pici először a telefon, de jó a méret neki.

    [ Szerkesztve ]

  • Essentials

    aktív tag

    válasz Bog #134 üzenetére

    Nincs hiszti BOG, egy észrevételt tettem, és pont nálad vettem észre hogy szeretsz túlzásokba esni, amikor a nagyobbik szifonról kell írnod/beszélned!
    NEM BÁNTSÁK AZ APPLE-t indíttatású volt! xD Tényleg így látom, semmilyen olyan extra méretet vagy súlyt nem vélek felfedezni a korkurencia hasonlóival összevetve, amivel indokolt lenne a sok gigászi jelző! Ennyi heh. :C

  • Essentials

    aktív tag

    válasz DS39 #138 üzenetére

    No de miért nem érdemes? Mindegyik ugyanazért kerül piacra, és ugyanoda megy -> Valakinek a kacsójába. :) Az itt vagy bárhol tesztelt droidos készülékek mekkorák? Drabálisak mind, ez amolyan standard lett a telefonok piacán, mellettük egy 13 Pro Max egyáltalán nem tűnik kiugrónak. Legyen az akár egy Samsung középkategória, egy Redmi, egy Poco, egy Mi telefon. Tény és való, hogy a szappantartók könnyebben belesimulnak a tenyeredbe még ha általában vastagabbak is, de ez már csak ízlés kérdése szerintem. Nekem spec nagyon hiányzott az i5 formaterv a rommá kerekített i6 óta, az oldalakra csapatott kijelzőktől viszont kivagyok. Igaz nekem hosszú ujjaim vannak, eltűnik alattuk a PM is. :R

  • Essentials

    aktív tag

    válasz <Adamsky> #140 üzenetére

    Ennek szerintem más okai vannak, inkább techológiai. Meg tudnák csinálni, és szívesen teljesítenék az igényeket, no de mit kíván egy mini telefonra vágyó androidot akaró, aki az Apple rendszere miatt nem akar iPhone minit!?

    -Legyen handyke, nagyjából mint egy iPhone mini
    -Legyen csúcsteljesítményű, mint egy iPhone mini
    -Legyen a kijelzője OLED, de nem ám 60Hz, hanem minimum 90, de leginkább 120Hz ha már kifizeti a durva árcédulát
    -Legyen benne hatalmas aksi, ami a fent nevezett elvárásokat ki tudja szolgálni.
    -Legyen vízálló, mint az iPhone mini

    Tehát az ilyen vásárlók java, aki mini telefont akar, és hajlandó is megfizetni százezrekért az elvárja a csúcsteljesítményt, a csúcs kijelzőt, és mellé az ezeket kiszolgáló telepet IP védettséggel felvértezve.

    Egyrészt a fizika törvényei közbeszólnak akkor, amikor nagy akkumulátort szeretnének egy mini testbe, másrészt egy mini testbe ilyen szintű technológiát belezsúfolni komolyabb mérnöki munka, és a végeredmény egy "szokványos méretű" mobilhoz képest mindenképpen lemondásokkal jár, amiről ezek a vásárlók hallani sem akarnak, a gyártók pedig tisztában vannak ezzel.

    Valamelyik ujjadba bele kell harapni, mert egy mini méretű mobilba egy Snapi csúcschip IP 68 védelem mellett még melegedősebb, és ugyanolyan nagy fogyasztású lehet, amit még lehúzna az emelt képfrissítésű OLED kijelző ( fogyasztanak ám rendesen ), és ehhez megy az eddig megszokottól jelentősen kisebb telep. Az üzemidőt képtelenek lennének fogni, miközben a kis méregzsák termelné a hőt rendesen. ( Amibe a méretei miatt nem férne el semmilyen extra hűtési rendszer ) Maga a koncepció szembemegy azzal, amit a mai csúcshardverek és android szoftver optimalizáció nyújtani képes. Az Apple megoldotta a 13 minivel hogy ugyan 60Hz-cel, de minden kordában legyen tartva, és szerintem a többiek csak ennél gyengébb kivitelezésben tudnák megoldani az ilyen méretű készüléktestben ugyanazt. Ezzel nyilván a gyártók is tisztában vannak, meg azzal is hogy ahogy rájönnének a "kötelező áldozatokra" a fogyasztók, visszavetné a mini telefon eladásait a kötelező és jelentős üzemidő romlás, illetve az overheating párosa. A Samsung most próbálkozik 6,1 inch-csen, ami akkora lesz mint egy iPhone 13/Pro. Érdekes lesz látni hogy mire jutnak üzem/készenléti idő, melegedés és throttling tekintetében az aktuális csúcs komponenseikkel feltöltve a telefont.

    [ Szerkesztve ]

  • Essentials

    aktív tag

    válasz <Adamsky> #149 üzenetére

    De én ezt nem a saját elvárásaimról írtam, hanem általánosan a szondázott igényekről, ami a mini telefont illeti. Nekem eszembe sincs a 6,7 inches képernyőméretű mobil alá menni.

    A vízállóságot is sokan elvárják, de azt pedig a SoC melegedéssel vontam párhuzamba, hiszen minél jobban körbeszigetelik belülről a készüléktestet, annál nehezebb kordában tartani a melegedést is.

    [ Szerkesztve ]

  • Essentials

    aktív tag

    válasz Juhaszatti #148 üzenetére

    A próbálkozikot úgy értettem, hogy értékelhetőbb készenléti, és teljes üzemidőt összedobni minimális overheating-gel az erősebb SoC, és az előre beharangozottan kisebb készüléktestbe szerelt aksi mellett! Nekem legalábbis a 6,2 inchről a 6,1 inchre váltás azt jelzi, hogy az S22 kisebb méretű is lesz az új formatervvel. Nem tűnik soknak, pedig észrevehető lesz, nyilván ezért is csökkentik hogy az legyen. Handybb.

    [ Szerkesztve ]

  • Essentials

    aktív tag

    válasz Cecevok #145 üzenetére

    2 generáció óta 6,2 inch a legkisebb S mobil, de a 154-be válaszoltam hogy mit értettem "próbálkozik" alatt. :)

  • Essentials

    aktív tag

    válasz Juhaszatti #155 üzenetére

    Én sem, majd elválik mekkora lesz ez. Viszont a kijelző ppi marketingszámait kezdik feladni, rájöhettek hogy az is odvaer a fogyasztásnak, miközben gyakorlati haszna aligha van 500 felett. Azon kivül hogy leírva természetesen jól hangzik.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák