Új hozzászólás Aktív témák

  • evilskati

    aktív tag

    válasz doooo #30 üzenetére

    Egy Galaxy A40-et használok Dual Simmel, nekem a kedvencem az volt mikor egy frissítés után a Samsung tárcsázó appjából kivették a két külön virtuális hívásindító gombot (Hívásindítás SIM1-ről az egyik gomb, Hívásindítás SIM2-ről a másik gomb) a tárcsázóból. Azt hiszem ezzel egy időben, a névjegyzék appból is kivették ezt a feature-t. Régebben, ha rányomtál egy névjegyre, akkor lenyílt egy menüsor a két hívásindító gombbal, üzenetküldéssel stb. A frissítés után már ez sincs, csak egy hívásindító gomb, ami a main SIM-ről indít hívást.
    SMS küldő app is így járt, régebben beírtad az üzenetet, majd tetszőleges SIM-ről elküldted. Ma gépelés előtt kell kiválasztanod, mert ha már egy betűt is beírsz, eltűnik a virtuális gomb a váltásra :)

    Nyilván rétegigény az enyém, de én azt érzem az egész OneUI-val kapcsolatban, hogy minden, amit meg lehetne oldani két érintésből, az itt legalább 4.
    Ezeken a problémákon sikerült túllendülni Lawnchair 2, Textra és True Phone appokkal szerencsére. Most már csak az általános lassúsága idegesít, ezen az újraindítás és cache törlések segítenek ideig-óráig.

    Majdnem elcsábultam egy iPhone SE 2020-ra, az legalább gördülékeny, de a gyári appok ott is nehézkesen kezelik a Dual SIM felhasználást, tehát ott is keresnem kellene külső megoldást. Ha jól tudom a gyári SMS küldő app nem is cserélhető, ráadásul a tesztem során valahogy a GBoard sem úgy működött rajta, mint Androidon, arról pedig nem szívesen mondanék le.

    Bocs, ez kikívánkozott.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák