Új hozzászólás Aktív témák

  • Stafni

    aktív tag

    válasz neduddki #115 üzenetére

    Zendert nem ismerem. A hoval brutál drága. Van magyar szellőztető rendszer is, amibe rendes motorok vannak és tisztességes hőcserélő. De most, hogy itt lakunk, nincs gondunk a levegővel. Elvileg kéne lennie, de nincs. :)
    Utolsó pillanatba lett a Pana, mert Zubadan lett volna elvileg. De Magyarországon nem adnak hozzá beltérit, csak egy zacskó valamit, amit úgy kell összemókolni. Nem adnak rendes hőcserélőt a szettben, és elég sok be szokott tojni, mert hiányoznak a biztossági berendezések. A pana védelme túl is van biztosítva. -25C ban is megy és tudja akkor is a 9kW-ot. A 9-es a legjobb választás, mert a 12kW-nak is ugyanez a kültérije.
    A szomszédok nyáron szóltak, hogy este ne járassuk, mert nyitott ablaknál zavarta őket. Egy ikerház van mellettünk. Most csak nappal jár, akkor meg nem olyan zavaró. Sokszor benyomom a csöndes módot is. Majd építek valami zajfogó falat is, hogy béke legyen. De csak ez a nyári panasz volt.
    Egyébként én nem vettem volna hőszipkát, de a pályázat miatt szükség volt rá, mert határon volt a számítás. Ezért lehet, hogy lincselés jár, de nekünk ingyen van a szerkezet. :)

    Fali kondez kazánt is vett egy ismerős ennyiért amibe ez került. :) Nem tudom ki a gyártó hirtelen. Talán Viessmann

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák