Új hozzászólás Aktív témák

  • Gregorius

    őstag

    válasz sh4d0w #188 üzenetére

    Az SQL Slammer nem routereket célzott, hanem Windows-szervereket. Ha jól rémlik, a kártevő által generált forgalom volt az, ami végül kiütötte az infrastruktúrát.
    A routeres példát az SQL Slammerre hoztam ellenpéldának, hogy lám, ilyen a legbiztonságosabbnak hitt rendszerekben is megtörténik, amik egyébként negyedolyan bonyolultsággal sem rendelkeznek, mint egy asztali operációs rendszer.

    Palladium: dobták? Én nem hiszem, hogy bármelyik állam kormányzata, de főleg az újabban rendőrállami eszközökkel dolgozó Egyesült Államok kormánya dobna egy lehetőséget, amivel a lakosságot totális ellenőrzés alá vonhatják.
    Nem tudok róla, hogy bármelyik állam fejleszt-e valamit a saját biztonsági szolgálata falai között Palladium kódnéven, az viszont biztos, hogy a Microsoft határozatlan időre elásta a projektet. A Microsoftnak sem érdeke, hogy a saját felhasználói életét megkeserítsék, még akkor sem, ha egyébként törvénytelenségeket akadályozna meg ezzel. Mondjuk így: túl sok vesztenivalójuk van ott a Forbes lista elején ahhoz, hogy csak úgy elidegenítsék a felhasználóikat. Sokkal inkább azt tudom elképzelni, hogy a saját érdekeik erősebbek voltak annál, hogy kockáztatva a presztízsüket és az arany tojást tojó tyúkjukat (mert ugye előbb-utóbb minden kiderül) kormányzati nyomásra a radar alatt folytassák a projektet.

    Bootloader: ha egy bootloader szétbarmol akármilyen rendszerpartíciót, akkor az nem bootloader, hanem vírus.
    Tudod annó elég sok fórumban lehetett ilyesmikről olvasni, hogy egyik oprendszer szétbarmolja a másik bootloaderét legyen az Windows->Linux vagy Linux->Windows és uninstallkor természetesen nem állította helyre automatikusan a rendet. Hogy milyen okból - tervezési vagy programhiba, béna felhasználó, stb -, az mindegy, de lényeg a lényeg: egyetlen, független, többnyire triviálisan pótolható adatokkal felvértezett partíciót sokkal könnyebb recoveryvel helyrehozni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák