Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hNp88

    aktív tag

    válasz DonElvis #29 üzenetére

    "Biztosan tudom, ha mostani melóm valamilyen okból megszünne, akkor életem végéig igen király módon megélnék abból, ha csak az apróbb javításokat csinálnék meg másoknak a környéken. Ha meg komplett lakásfelujítást vállalnék, akkor meg iszonyat király módon."

    miért nem dobbantasz és kezdesz bele? :)

    ... már persze csak ha biztos és lehet erre alapozni. környéke válogatja; én február óta vagyok "maszek" villanyszerelő, lakossági szervizre/felújításokra specializálva (amire ugye folyton megy a sírás, hogy nincs ember, mert a vállalkozók csak cégekkel foglalkoznak :U 2 konnektorért kimenni már derogál nekik), és most épp döglődik a vállalkozás, nem költenek erre az emberek, főleg most nyáron nem. :(

    Bp.n nyerő lenne, meg a nyugati országrészben, csak oda meg nem akarok/tudok menni most épp :U

    [ Szerkesztve ]

    Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

  • icemad

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz DonElvis #29 üzenetére

    +1

    Az íráshoz annyit fűznék hozzá, hogy mindenféleképpen olyat válassz, ami érdekel, mert akkor könnyebben tanulod. Én érettségi után még megcsináltam egy erősáramú elektronikai technikus szakmát is, utána mentem egyetemre. (gépészmérnöknek) Persze 1 év után ott is hagytam, mert nem érdekelt. Az egyetemet nem is akartam elkezdeni, szüleim erőltették. Miután kibuktam az egyetemről, minden melót elvállaltam (nem a szakmámban) , minden voltam, csak akasztott ember nem. Havonta váltottam munkahelyet, mert egyik sem tetszett. Egyszer szólt haver, hogy németbe keresnek villanyszerelőket. Azt 2 hónapig csináltam, magyar cégtől, nem is fizettek ki, hazajöttem. Nyugat nem jött be, akkor irány kelet felé. Akkortájt kerestek embereket Kazahsztánba. 3 hónapig kint kell lenni ugyan, de elég jó a fizetés, a többi nem érdekelt, annyit kibírok. Kimentem, aztán kint is maradtam 7 évre. Nagyon jó szakikkal ismerkedtem meg, rengeteget tanultam tőlük, ott ugyanis mindenre volt idő. Persze a legalján kezdtem, ami azt jelentette, hogy nekem kellett kirakni a görgőket a kábelhúzáshoz. Utána haladtam egyre feljebb.
    Jelenleg ott tartok, hogy egy eléggé nagy holland cégnél vagyok vezető technikus, ráadásul 2 másik cég azonnal átvenne. A fizetés pazar, a munka még jobb, szeretem csinálni, minden héten új embereket ismerek meg. 9 teljesen különböző országban dolgoztam és éltem már.
    És még mindig azt keresem, hogy hogy tudnék előrébb lépni. Hollandia már marad, most sikerült egy nagy házat vennem, szóval ez már biztos.
    Ami szerintem a boldoguláshoz kell, hogy olyat válassz, ami érdekel, azt folyamatosan tanuld, még akkor is, ha már megvan róla a papír. Amikor már van egy tuti munkahelyed, akkor keress másikat. Sokkal nyugodtabban tudsz majd dönteni, ha van egy biztos helyed. Jobb munkahely meg mindig van. A másik, ami szerintem fontos, hogy pár évet külföldön dolgozz, megismerd az ottani embereket és életet. Ez jól fejleszti a személyiséged is.
    Sok sikert!

    Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

Új hozzászólás Aktív témák