Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz Sidorovich #36 üzenetére

    Ha a full, saját termékkulcsot adó, retail MSDNAA, és nem a csoportos, KMS szerveres tisztaszoftveres cucc, akkor :K
    Nálam is van egy gép, amin még a sima 8.0 volt, majd upgrade 8.1-re és minden ok.
    Különben az nem igaz, hogy csak a jogviszony ideje alatt használhatod a DreamSpark verziót... :N Direkt oda is írják a szabályzatban, hogy utána is rajta lehet hagyni a gépen és használni, csak "hivatalosan" újratelepíteni és átvinni másikra nem lehet. De nem hivatalosan azt is lehet...
    Amúgy van fent most is és fent lesz a Win10 végleges verziója is, önálló kulccsal, szal nem hiszem, hogy gondot jelentene, ahogy a 8.1-->10 upgrade se, főleg, ha WU-n keresztül csinálod.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz repvez #71 üzenetére

    Nem értem ezt az USB 3.0 problémádat, mikor már Win8.0 óta natívan benne van, nem kell hozzá semmilyen drivert sem telepíteni....? Sőt a Windows 10-ben vsz már natív USB 3.1 lesz.
    Illetve ezért is lehet 8-től fölfelé 3.0 portról telepíteni, mert a 7-esnél nem működik, telepítőbe kell integrálni a drivert hozzá.
    WU teljes kikapcsolása meg okos dolog, régóta fennálló mítosz, amit sokan megfogadnak... :D

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz fordfairlane #148 üzenetére

    Hát pedig ezt a "dizájnnyelvet" alkalmazzák, az az Aero Glass már vsz soha nem tér vissza olyan formában, mint ami a 7-esben van.
    Egyébként azok a külső Start menük nem rosszak, sokkal, de sokkal többet tudnak, mint a gyári beépített, öröm volt használni őket.

    (#133) hunluki: lehet előbb rákényszerülsz, ha egyre több minden nem lesz rá elérhető, nem fogja támogatni.

  • King Unique

    titán

    válasz BatchMan #158 üzenetére

    "Win8-ban először egy óráig kerestem a vezérlőpultot - elég negatív élmény volt."

    Win7 ---> desktop ---> tálca, zászló ikon ---> műveletközpont -> vezérlőpult
    Win7 ---> desktop --->Win+E ---> file explorer -> vezérlőpult
    Win7 ---> desktop --->Start menü -> kereső -> "vezér" --->vezérlőpult
    Win7 ---> desktop --->Win+R ->futtatás-> "control" --->vezérlőpult

    ========================================

    Win8.0 ---> csempés felület ---> desktop ---> tálca, zászló ikon ---> műveletközpont -> vezérlőpult
    Win8.0 ---> csempés felület / desktop --->Win+E ---> file explorer -> számítógép --->vezérlőpult
    Win8.0 ---> csempés felület / desktop ---> charms bar* ->keresés -> "vezér" --->vezérlőpult
    Win8.0 ---> csempés felület / desktop --->charms bar* -> beállítások --->vezérlőpult
    Win8.0 ---> csempés felület / desktop --->Win+X --->vezérlőpult
    Win8.0 ---> csempés felület / desktop --->Win+R ->futtatás-> "control" --->vezérlőpult

    ========================================

    Win8.1 ---> desktop ---> tálca, zászló ikon ---> műveletközpont -> vezérlőpult
    Win8.1 ---> desktop / csempés felület --->Win+E ---> file explorer -> számítógép --->vezérlőpult
    Win8.1 ---> desktop / csempés felület --->charms bar* -> keresés -> "vezér" --->vezérlőpult
    Win8.1 ---> csempés felület ---> gépház --->vezérlőpult
    Win8.1 ---> desktop / csempés felület --->charms bar* -> beállítások --->vezérlőpult
    Win8.1 ---> desktop / csempés felület --->Star gomb jobb klikk / Win+X --->vezérlőpult
    Win8.1 ---> desktop / csempés felület --->Win+R ->futtatás-> "control" --->vezérlőpult

    ========================================

    Win10 IP ---> tálca -> keresés ---> "control" (hu: "vezér") --->vezérlőpult
    Win10 IP ---> tálca -> Cortana ---> hang: "control" / "vezér"?? --->vezérlőpult
    Win10 IP ---> desktop --->Win+E ---> file explorer --->computer/ home --->control panel
    Win10 IP ---> desktop --->Start gomb jobb klikk / Win+X --->vezérlőpult
    Win10 IP ---> desktop --->Win+R ->futtatás-> "control" --->vezérlőpult
    ...? nem tudom hirtelen van-e még más lehetőség?

    * Charms bar ---> egér jobb fent / lent | Win+C
    * Charms bar -> keresés---> Win+Q / Win+S / Win +W

    Hát szerintem 8-asokban sem bonyolultabb megtalálni... elsőre inkább az új Win10 verziókban volt jobban elrejtve.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz BatchMan #163 üzenetére

    Kösz szépen!
    Csak arra akartam vele utalni, hogy elsőre elhiszem, hogy kicsit szokni kellett, de azért nem volt annyira eldugva. 8.1 gépházban, már a főablaklakot megnyitva ott van legalul a desktop vezérlőpult, bár arra nem emlékszem pontosan, hogy alap 8.1, vagy csak a 8.1 Update 1 óta...?

    (#164) PuMbA: 10-essel egy időre most leálltam, korábbi élmény alapján vázoltam fel, azért kérdeztem. De, ha stimmel, akkor ok. :) Cortana terén nem vagyok benne biztos, de vsz vmi olyasmi lesz, amit írtam.

    (#165) fordfairlane: ja, olvasgattam vmit, erről a WU testreszabásról, de a Home-ban semmi beállítási lehetőség nem lesz, minden automata, csak a Pro+ fog erre lehetőséget adni :F Mert az szívás...még szerencse, hogy Pro verzióm van 7/8.1-ből is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák