Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • repvez

    addikt

    válasz #58000384 #80 üzenetére

    Ezt nem tudtam, mert én már az elején letiltottam minden frissitést.
    A felhasználónál meg a laptopon beállitottam, hogy ne kérje a jelszót,de mégis ott a kis ablak, hogy bejelentkezik és csak ezután tölti az asztalt be.
    Az UAC néha hasznos volt, hogy nem engedet egyből telepiteni beépülö progikat,de azért sokszor már bosszantó, hogy egy sima mappa nyitásnál is siránkozik.

    A szinkronizálást meg nem tudtam tesztelni, mert csak a laptopomon volt 8.1 a pc-n win7. és droidot használok telefonon nem wint.

    Az a bajom a támogatásal, hogy amikor arról akartam telepitenni a wint akkor nem használta az usb3as sebességet csak 2.0ásként ismerte fel és csak a telepités után a driver installal került be az eszközkezelőbe a 3as.
    Sőt a laptopomon 3 foglalat van és csak 1 et használt telepitéskor és igy az egeret ki kellett huznom addig mig nem települt.

    Amugy kiváncsi vagyok a driver támogatásra, mert a PC-m Asrock 970ext4-es, ehhez lesz e ujabb bios vagy egyéb chipdriver,
    Vagy laptopom egy toshiba 750es Satellite, ahhoz meg állitólag csak a gyári driverek jók.
    Már a 8ashoz sem találtama tapipadhoz drivert igy meg a oldalcsúszkákat nem kezeli

    Szóval lesznek érdekes dolgok.

  • noorbertt

    őstag

    válasz #58000384 #80 üzenetére

    Hogy működik ez a szinkron gépek és mobil között? Érdekelne. Mit szinkronizál pontosan? Titkosítás van e?

  • repvez

    addikt

    válasz #58000384 #112 üzenetére

    Nálam a laptopnál teljesen szűz win8.1 telepitése után lefrissitett és utánna az asztalig nem jutott el az ujrainditásból mert mindig kékhalált dobott és önálóan ujraindult , majd ismét ujratéve kikapcsoltam a frissitéseket és azóta is hibátlanul megy.

    Az arteros hálózati vezérlő frissitésére hivatkozott,de a win dobta fel mint frisitést.

    Ha egy ilyen előadja magát akkor , hogy leszek tul rajta ha az ujratelepitésnél már tartalmazni fogja a javitást is? és ez a bátyám asztali gépén is előjött, tehát nem tipus specifikus volt a hiba.

  • repvez

    addikt

    válasz #58000384 #115 üzenetére

    Nem tudom, hogy minek a fügvénye , hogy ilyen problémát okoz,de 3 ból 3 szor megcsinálta és más gépen is, pedig én is tul vagyok már pár win telepitésen,de a win7es óta még kékhalált nem láttam, itt meg sorra dobálta egy friss telepités után.
    És csak igy tudtam kivédeni, hogy nem engedem a frissitést.Mert ha a rendszer felállna utánna és ugy jelezné a hibát akkor tudnék ellene tenni,de igy, hogy már a win betöltése elött ujraindulgat igy esélyem sincs bármit kicserélni vagy ujat tenni helyette.

  • cog777

    senior tag

    válasz #58000384 #112 üzenetére

    "pl. 1 nappal előtte" Mennyire lehet kitolni?

    "Pro-n ilyen gond nem lesz, vállalatoknál meg nem Home fog futni, mert pl. a csoportházirend ott elég fontos dolog." Engem nem vigasztal mert - eddig - nem volt szuksegem pro-ra. A home-ot a laptoppal egyutt vettem.

    "A felhasználókat is azért akarják rávenni a frissítésre, mert a mai napig olyan legendák keringenek, hogy a frissítések kikapcsolásával 10 évig megy a Win7 anélkül, hogy belassulna, meg az XY kormány nem lát be a gépbe, meg hasonló marhaságok. "
    ? Ez biztos? Mert a vilag nagyobbik reszen a geppel egyutt veszed meg a Windowst es altalaban a felhasznalok nem szoktak turkalni a Windows-ban. Nem ertenek hozza. Csak egy vekony reteg, akik azt hiszik ertenek a gephez.

    "Ha valami fontos dolgot foltoz egy javítás, akkor nem baj, ha kevesebb gép csatlakozik botnet-be" vs elvesztek a fajljaim mert ujraindult a gep. Megegyszer: Mac-en miert nem igy oldottak meg? Talan mert a felhsznaloi elmeny fontos? Masreszt ha ennyire fontos a biztonsag, tegyek mar bele a bongeszot egy virtualis gepbe vagy kulonitsek el a bongeszot az operacios rendszertol! Hint: Sandboxie

    Ha egy kis ceg megtudja csinalni, az MS-nek nem kerulne semmibe. Az szolgalna a biztonsagot.

    "Nem minden héten fut a töredezettségmentesítő, hanem mindig akkor, ha üresjáratban megy a gép (alapból). Mióta 8-at használok, a töredezettség ritkán ment 3% fölé. Amúgy az összes fájlrendszer töredezik, főleg, ha tele a vinyó."

    Azt kellene megerteni hogy a legtobb eladott gep most mar laptop. Nem igazan tesz jot ha a CPU-t maxra porgetve megy orakig az asztalon. A meleg a legnagyobb ellensege az elektronikanak. Hamarabban tonkremegy. Tehat uresjaratban ne menjen semmi!

    Csak megemlitem hogy debian alatt el sem indul a venitlator! Akkor sem ha csak bongeszek, olvasgatok a neten (koszonhetoen az ublock-nak) illetve ha programozok.
    Amikor a kollegam bekapcsolja a gepet, mindig hallom hogy egesz nap visit a ventije a Windows miatt :D
    Tehat nem kell tobb terhelo hatterfolyamat, kicsit optimalizaljunk mar a dolgon kedves MS.

    Masreszt probaltad mar az ext4-et? Amikor Windows volt a 40GB-os vinyon 10GB alatti szabad hely eseten felment a toredezettseg 40-50%-ra, minden belassult. Ext4-en 1GB szabad helynel ment fel 1% fole a toredezettseg!

    HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

  • BatchMan

    senior tag

    válasz #58000384 #142 üzenetére

    Pl: kis nyilacskák az explorerben. Nincs egér felette, nem látod - pedig van infotartalma

  • VIC20

    őstag

    válasz #58000384 #142 üzenetére

    ,,Modern bútorokból is van ám olyan, ami nem műbőr izé, meg nincs kilógó hideg krómcső"

    Na, ezt várom én is a Windows-ba, végre.

    Sokadszorra ismétlem magam: a Win 9x-eknél, sőt, már a 3.x-eknél is alapvető volt, hogy az asztalelemeket állítgatni lehetett (pl. ablakkeret vastagsága). Nem ám külsős trutyikkal, hanem alapból, ,,gyárilag". Baba, mi? ;)

  • BatchMan

    senior tag

    válasz #58000384 #149 üzenetére

    Ha látom, hogy lehet navigálni, akkor odaviszem a kurzort. Honnan tudjam, hogy lehet, ha fel se kínálja, csak akkor, ha arra járok.
    Ha kimész a Keletihez, megjelenik egy arab, hogy akarsz-é váltani lóvét? De ha nem tudod, hogy a Keletihez kell kimenned, lófrálhatsz a városban órákig, senki nem fog leszólítani pénzváltás címén. (Persze ez példa 30 éve lett volna igazán képletes, amikor még nem volt konvertibilis a forint, és nem volt minden sarkon pénzváltó).
    Win8-ban először egy óráig kerestem a vezérlőpultot - elég negatív élmény volt.
    Mondjuk explorernél még hagyján, de Chrome böngészőben a pdf letöltés megnyitja egy új lapon a pdf-t. Ha jobbra le viszed az egeret felsejlik néhány gomb, köztük egy letöltés gomb, amivel ténylegesen megcsinálja azt, amit eredetileg akartam, azaz nem megnézni, hanem letölteni.
    Flat - helyettem gondolkodik, de nem az én logikámmal, tetejébe rejtegeti a képességeit. Nem segít, hanem akadályoz.

  • BatchMan

    senior tag

    válasz #58000384 #159 üzenetére

    A Vezérlőpulthoz pedig egy pici logika kellett volna (vagy az előző rendszerek ismerete):
    DOS:> ff control*.* ... (a fastfind kötelező tool volt a DOS-hoz, nem volt része)
    Win31: [ctrl]-[alt]-[esc] -> main -> Control panel
    Xp...Win7: [win]-[E] -> <explorer> vezérlőpult
    Win8: (mint írtad) <csempés felület> -> <desktop> -> start -> "vezér" -> <kiválaszt>

    Öregszem, már nem elég 10 sec, hogy a fenti megoldás pikk-pakk bevillanjon. Pedig Ubuntun is nagyon hasonló logika van. Aki meg nem tudja, hogy létezik vezérlőpult és csak a rendszerbeállításokat keresi, az meg jobb, ha leül a net elé, és egy kicsit utánanéz, emesék mit hogyan neveztek el. Hogyan lett a könyvtárból mappa stb. Hogy a (L)usernek jobb dolga is van, mint az újabb és újabb felületeket tanulgatni.

    Win31-ben az Accessories alatt volt a Macro Recorder funkció, Win8 alatt hova tették?

Új hozzászólás Aktív témák