Új hozzászólás Aktív témák

  • Lord Dragon

    senior tag

    válasz Synthwave #36 üzenetére

    Akkor valszeg a 3. lesz a nyerő, hogy kurva nagy pechem volt eddig az egerekkel. Ha kontakt hibás lett volna, azt azért ki tudtam volna szűrni, maradjunk annyiban. Ha kellett volna, akkor forrasztottam volna, de nem kellett, mert az elektronika hibával nem tudok mit kezdeni. Haladjunk időben visszafelé: Ilyenek voltak, hogy az egyik egerem szó szerint "meghülyült" egyik napról a másikra. Este kikapcsoltam a gépet, minden fasza, reggel be, amint kezdeném használni mindent csinál randomra. Kattint, görget, kijelöl, mozog a kurzor, stb... Először azt hittem a billzeten beragadt vmi gomb, de sajnos az egér halt meg. Más gépekre rákötve is ugyanezt produkálta. Ez egy Mionix Naos 5000 volt. 2 év 1 hónaposan. 1 hónappal a gari letelte után. Ráuntam, hogy mindig benézem... vettem még egy ugyanolyat újonnan, kicseréltem a vonalkódos matricákat és visszaküldtem a régit gariba az újnak a "mindenével". Kicserélték simán, aztán eladtam amit visszakaptam gariba újat. Amit pluszba vettem azt meg azóta használom 5 éve. Azóta még semmi baja nem volt, el ne szóljam. Előtte Saitek egerem halt meg 1 évesen. A gyári szoftvere szólt, hogy frissíteni kéne a firmware-t az egéren, mert van új. Csak rányomtam egy OK-t és már csinálta is, aztán onnantól nem éledt fel az egér. Visszaküldtem gariba. Adtak egy újat. Az kb 2 év 4 hónaposan halt meg. Használat közben (asszem épp Diabloztam) egyszer csak nem reagált. Kihúztam visszadugtam... áramot kapott, mert világítottak a "díszek" de a korzor mozdulatlan maradt. További tesztelés \ szerelés után arra jutottunk, hogy meghalt a szeme és kuka. Sehol nem látszott semmi hiba külsőleg rajta. Előtte Razer Diamondback Acid Green egerem volt. Azt nem nagyon szerettem, mert a szimmetrikus egerek nekem nem kényelmesek, de az is a gari letelte után kb 3-4 hónappal adta meg magát ugyanúgy, hogy leállt és se kép se hang. Kuka. Előtte Microsoft Intelimouse 4.0 volt. Annak is a szeme halt meg 3 évesen 1 évvel a gari letelt után. Sajnos én eddig kivétel nélkül kényszerből cseréltem csak egeret, nem azért mert akartam cserélni, javítani meg soha nem lehetett. Ja tényleg még egy rövid ideig Logitech G500 is volt szintén nyákján halt meg valami. Azt használtan vettem és kb 8 hónapig örvendeztetett meg mielőtt meghalt. Sokszor volt, hogy már azt hittem hogy biztos szar a tápom vagy az alaplapom vagy az USB portom, akármi, de nem. Csak az egerekkel nézem be folyton. Billentyűzetből meg minden egyéb hardver téren kb 95 %-ban az van, hogy megveszem, használom évekig aztán eladom, mert cserélni akarok nagyobbra, jobbra, másmilyenre stb. Egyedül egérből nem sikerült még olyan találnom, ami tartós lenne. Pedig ha valaki akkor én aztán tényleg vigyázok a hardvereimre. Az összesre. És szeretek egy-egy hardvert sokáig használni. Ritkán szoktam cserélni a cuccokat, ha csak el nem romlik és muszáj. Ha viszont cserélek, akkor a jó minőséget igyekszek megcélozni minél jobban. Pedig nincs nagy elvárásrom egér téren. Annyit szeretnék, hogy minél kényelmesebb (ergonómikus) legyen, tartós legyen és legalább 5 gombos legyen. Ezek a fő szempontok nekem egy egérnél! Ez a mostani Mionix Naos 5000 már majd 5 éve bírja, szóval el ne szóljam messze egyéni rekord gyanús már jó ideje. Elég kényelmes, de a Mad Catz kényelmesebb volt, meg a Saitek is. (tényleg a Mad catz-et, mint a téma főszereplőjét kajak kifelejtettem az előző felsorolásból, de korábbi hozzászólásaimban talán már írtam róla). Hát nagyjából ennyi. Úgyhogy röviden összefoglalva: Szerintem ez az irdatlan unmák kategória lesz, mert jó rég óta semmi más hardverrel nincs bajom csak az egerekkel. De azzal mindig is volt.... jó lenne már találni egy minden szempontból tökéleteset. :) Sajna nem vagyok annyira eleresztve pénzzel úgyhogy mindig nagyon fáj, amikor egy hardvert váratlanul kell cserélni, mert elromlik ... :( Igyekszek mindent úgy intézni hogy mindenre legyen folyamatosan gari... csak az egérkékre mindenki keveset ad úgyhogy azzal nem lehet ezt megjátszani úgyhogy marad a béka amit le kell nyelni :W

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák