Új hozzászólás Aktív témák

  • fairi

    addikt

    válasz ceia #173 üzenetére

    "Azért ez nem ugyanaz. A központban, szomszédokkal körülöttem nehezen törnek be. Kutya is van."
    Jelenleg igaz, ezen történhet változás. Semmi se örök. Kutyát megmérgezik, szomszéd elalszik és lakásodat kipakolják. Akinek kiürítik a lakását azt se hiszi el megtörténhet. ha ember betartja a józan észt akkor esetek több mint 99%-ában nincs baj. Míg közbiztonság , környék jó, és épeszű szabályokat betartod, baj nem lesz.

    "A bankkártyás bajhoz meg elég a x@r technika, ami jelenleg még simán megvan"
    nem szarabb mint a közbiztonság. Amíg betartod a szabályokat és a potenciális veszélyekre figyelsz, semmi baj nem lesz.Adatlopásoknál sokszor maguk az emberek nem figyelnek, és pishing oldalaknak adják az adataikat, ingyen iphoneért.

    Míg az ember fejébe rég beleivódott mi kell a lakás biztonságához, addig bankkártyáknál még mindig hiányos.
    Online, digitális világ annyira új hogy emberek nem értik a hibáit. Bűnözők meg előrébb járnak.

    "A Google boltjában is hemzsegnek a kártevős appok. "
    olyat ne töltsd le ami nincs értékelve, nem kell neked beta testernek lenni.1 millió embernek nincs baja akkor nem lesz vele baj. ha való világban van józan eszed akkor azt használd a digitálisban.

    "De. (különben itt nincs aluljáró és tömeg sem - kisváros :DDD )"
    ha egész életedet ott akarod leélni, de semmi se örök. Egy kis demográfiai változás rossz irányban, és minden elmúlik. Sokszor 10 év se kell és radikálisan változhat egy település vagy városrész biztonsága.

    "Ezeknek kisebb az esélye, mint a hibának a tranzakcióban."
    ez nem biztos, függ városrésztől meg egyebektől. Ez nem univerzális, mindenhol igaz állítás. max adott idő pillanatban adott helyen.

    "A 100% biztonságomhoz én megvagyok,"
    ez egy illúzió, ami 0% csökken ha baj történik. max annyit mondhatsz eddig 100%-os vagy.
    digitális dolgok is 100%, sokat használom, és sose vesztettem pénz csalás miatt. Ám tudom van kockázata bármikor kiadom az adatokat, így lehet 20 éve nincs bajom de mindig figyelek, és finomítok a dolgokon, ha baj lesz, ne legyen nagy baj. Igy tudom valójában nem 100%-os, csak eddig nekem volt az.

    "De örülnék, ha még az én életemben 100% biztonságossá válna a kártyahasználat és az online banki ügyintézés. "
    észrevettem pár ember képtelen felfogni egy dolgot, VILÁGON 1 DOLOG 100%: egyszer meghalsz.
    semmi más nem az és nem is lesz. Az emberek alkotta rendszert egy másik ember mindig átverhet. 100 rétegnyi biztonságot is tehetsz rá, valaki talál majd kiskaput vagy hibát.

    " banknak garantálnia minden elveszett pénzem azonnali megtérítését."

    csak itt előjön, lehet te vagy a csaló! Ki kell nyomozni, utána kell járni melyik tranzakció volt a tied melyik a csalójé. Dolog egyértelmű jelenleg is visszakapod a pénzt, ha nem akkor nehéz menet lesz belőle.

    Máskülönben előjön egy kemény kérdés, mit adnál a 100%-ért? Pl Revulot kártyám tudja, csak akkor lehet fizetni ha mobilom gps szerint közelemben van. (nem szeretem mert GPS kapcsolat megszakadhat és akkor elutasít)
    Ezen lehet fejleszteni, testbe ültetett RF tracker ,egyedi DNS azonosítás, és kártyával kapcsolatba van. Kártya akkor Ok ha jelet megkapja. Mi az a szint amit bevállalnál a 100%-ért. Bank is akar biztosítékot nem te vagy a csaló stbstb.

Új hozzászólás Aktív témák