Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kárátékutyá

    őstag

    válasz Dißnäëß #24 üzenetére

    Hogy mennyire igazad van, kezdeném egy nem is nem régi történettel.

    Egy kábelt árultam nemrégen, és jött egy manus megvenni. 30 éve tolja a Hi-fi anyagot magába, természetesen LP a kedvence. Nézegeti a cuccomat, kérdezi bele lehet e hallgatni. Mondom persze...beküzemelem a láncot, odamegyek a PC-hez, elindítok egy zenét. Ezen közben folyamatosan beszél hozzám. A legelső bejövő hangnál mint a filmeken abbahagyta a beszédet. Rám nézett és kérdezte: Számítógép a forrás??? Mert ezt most nem érti, és iszonyatosan megleptem. Kérdeztem tőle hogy szól e úgy mint a vinyl. Azt mondta igen azzal a különbséggel hogy nincsen benne a legtöbb lejátszónál tapasztalható középkiemelés és nem serceg. :)

    Egy magyar konstruktőr termékeit használom. Tekercs elven működő erősítő, előtte egy szintén általa kb 30 éve készített germánium előerősítő ... és a lényeg, egy Vip lejátszónak nevezett kütyü. Ehhez van 3 szoftver. 2 konvertáló és egy lejátszó szoftver.

    Laikus vagyok, próbálom a saját szavaimmal elmondani mit is csinál. Adott egy lehetőleg jól begrabbelt flac anyag. Azt első körben ezt Sound forge-val egy bizonyos formátumra át kell konvertálnom. Utána az egyik konvertálóval végigmenni ezen, majd ezután a kapott fájlokkal a másodikkal átkonvertálni. Bonyolultnak hangzik, de rohadt egyszerű, pár kattintás az egész. 8-10 perc alatt készen van egy teljes album.

    Az egésznek az az értelme, hogy a mannát, azaz a PCM 16bit 44.1KHz - ot halgassa az ember úgy, hogy pld a windows ne tudjon beleszólni, se semmi más. Tehát ez a tiszta 16bit PCM USB-n jön ki egy kis kütyübe, onnan optikai kábelen megy bele a lejátszóba, innen pedig RCA-jön ki az analóg jel.

  • kárátékutyá

    őstag

    válasz IamMenyus #42 üzenetére

    Nyílván, de akkor ezeknek a soroknak is éppen annyi igazsága van mint bármelyiknek. Én a 25 év hifizés legnagyobb tanulságnak azt a konzekvencia csokrot vontam le, hogy a legtöbbször "high-end" hifikészülékek közé sorolt bármilyen termék nem más, mint a 60-70-es évek készülékeinek reszelgetése általában kevesebb sikerrel. Én speciel nem csak azért használok ismét régi papírmembrános hangfalakat mert vintage hangulatban vagyok, hanem azért, mert a hangjuk számomra zeneibb, és akkor még fontosabb volt a mérnöki munka, és az is, hogy ezeket évtizedekre tervezték. Tehát odáig ment a technikai fejlődés, azóta meg csak vásáribb lett a bazár. Ez a műfaj annyira szubjektív, amennyire valami az lehet, nincsenek igazságok...vagy mindegyik az a maga nemében. Én speciel zenét hallgatok rajta minden nap, sokszor elé sem ülök, csak szóljon valami amikor dolgozok.

  • kárátékutyá

    őstag

    válasz wm2 #54 üzenetére

    Az én nejem jobban szereti ha felmutatom a masszázs olajat mint hogy megint be kelljen ülnie a rendszer elé. :)

Új hozzászólás Aktív témák