Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pandor

    tag

    95 óta windows-t használok, előtte dos-t, DE minden minden jelentősebb linux disztribúciót kipróbáltam.
    utoljára az ubuntuval kíséleteztem 2 éve, nem jött be. a laptopon, amire szántam túl sok mindent nem ismert fel és egy idő után a texteditor és a konfig fájlok kézi buherálása elvette a kedvem tőle

    most a témaindító hír kapcsán újra nekifutottam, én is vártam a visszaszámlálást, és jó bevetetése lett volna az új verziónak, így már csak beégés...
    mindegy, letöltöttem az 1.0.1 verziót és telepítettem (vmware alá): angol nylev, magyar billentyűzetkiosztás

    az már első blikkre is lejön, hogy a google erősen érdekelt a témában, de ezzel nincs is semmi gond, a fejlődés ebbe az irányba mutat: legyen minden - privát és publikus - adatunk valahol egy központi szerveren, majd ők vigyáznak rá, ok
    grafika több mint rendben (érdekes, hogy az alternatív dizájnerek nem egyszer lenyomják az ms grafikusait), egyszerű kezelés, stb. ...

    de a magyar karaktereket nem tudom elővarázsolni. és ekkor kezdődik az újabb kálváriám. beállítási lehetőségek végigbogarászása, semmi. goggle szörcs, találok néhány használható fórumbejegyzést (az egész gos-ról alig van pár oldal), egy konfig fájlt kell módosítani, hogy újraindításkor ne írja felül az xconf beállításait (amit szintén szövegszerkesztővel javítok). mindehhez persze root jogosultság kell, amit nem könnyű elérni egy mezei júzernek...

    szóval jól néz ki a rendszer, egyszerű kezelőfelület (a lecsupaszítás inkább előny, mint hátrány), akár még használható is lehetne... csak ne kellene a beállításokhoz a szövegszerkesztő...

    talán majd a 2.0

  • pandor

    tag

    hát igen... valami nagy gáz lehet...
    hajnalban egy ideig a 2.0 beta volt kiírva (hogy letölteni lehetett-e, azt nem tudom),
    de most a hivatalos oldalról ismét az 1.0.1 tölthető le, a tükrök pedig 2.0-ra mutatnak
    nagy a kapkodás odaát...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák