Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #72042496

    törölt tag

    Az XBOX mennyi idő alatt olvassa be az UHD Blu-ray lemezeket, és mennyire hangosan pörgeti őket? Illetve van hozzá távirányító, vagy megfelelő Harmony profil? (Kontrollerrel azért nagyon "csináld magad" érzete lenne elindítani egy filmet.)

    (#8) lofagi: Erre az adapterre még vagy fél évet vártam a bejelentés után, mire meg tudtam itthon venni. Szerintem a kontrollert sem kapkodják el. :)

    [ Szerkesztve ]

  • #72042496

    törölt tag

    válasz #25068288 #17 üzenetére

    Azért kérdeztem, mert nem tudom, hogy milyen, és kíváncsi voltam rá. De már megvan mindenre a válasz, köszi szépen és neked is b. (#9)! :)

    [ Szerkesztve ]

  • #72042496

    törölt tag

    válasz FlashLed #47 üzenetére

    Egy asztali lejátszónak biztos nem. Csak én nem egy asztali lejátszó, hanem az XBOX ezirányú képességeire voltam kíváncsi, és nem azért, mert venni akarok. Szerencsére azóta három érdemi választ is kaptam a kérdéseimre. (Kivéve a Harmony-profillal kapcsolatosra, ami eléggé rétegigény. De megnéztem közben, és az is van rá.)

    [ Szerkesztve ]

  • #72042496

    törölt tag

    válasz b. #49 üzenetére

    Én az Elite-et használom. Maga a táv szuper, a tevékenységek testreszabhatóak, kézreállnak, hozzájuk lehet fűzni olyan dolgokat mint a Hue izzók, sőt, tevékenységtől függetlenül is lehet kapcsolgatni/vezérelni ezeket. A Device menü is hasznos lehet, ez ha jól tudom, csak az Elite-en van. Itt a háttérvilágítás is egy külön plusz.

    Az adatbázis részletes, frissül, új eszközök is hamar megjelennek, a HUB-bal Bluetooth alapúakat is kezel, és nekem általában kényelmesebb így ez az egész, mint gyári távok. (Akadnak azért limitációk, a PS4-et például a Sony csak saját kontrollerrel engedi bekapcsolni. Nem nagy dolog, csak leírtam, hogy ilyen azért van. Nem a Harmony limitációja, de a split klímát és a motoros redőnyt sem sikerült - technikai okokból nem is lehet csak úgy - összehozni vele, pedig de jó lenne.)

    A szoftvere gáz. Eleinte PC-n próbáltam, most már csak androidos telefonon használom, az kényelmesebb. De az intuitívtól ez is messze van, nehezen adja magát. Miután belejött az ember, az tűnhet fel, hogy bármi apró változásnál rögtön kapcsolódik a szerverhez (szerencsés esetben nem léptet be újra), szinkronizál, többet kell várni, mint amennyi időbe maga a beállítás telik. Nekem a hócipőm tele ezzel. Persze, egy idő után ritkán kell belenyúlni, és egy idő után már tudja az ember hogy mit csinál, így hamar megvan a dolog.

    A legnagyobb probléma vele szerintem, hogy a Harmony by design trackeli az eszközök státuszát, hogy be vannak-e kapcsolva. A HDMI CEC ezért gyakorlatilag felejtős vele, és a műveletek sorrendjében (bekapcsolás, majd bemenet váltása) is van totál öncélúnak látszó kötöttség. Ha belefutsz ezzel egy bugba, HDMI-handshake problémába, akkor szopó van. Szerencsés esetben találni rá alternatív megoldást.

    Szerintem ezt az egész szoftvert/dizájnt újra kéne gondolniuk, elhagyni a status trackinget, szabadságot adni így az embereknek, gyakorlatilag MINDENT be lehetne vele állítani.

    A mostani eszközeimmel egyébként kiválóan működik, és merem is ajánlani, mert marha jó, hogy egy nyomásra indulnak a megfelelő eszközök, és a gyári távokra is elvétve van csak szükség. Viszont ha lesz eARC, normális CEC implementáció, és minden eszközt a tévére tudok kötni, akkor a tévé távja szerintem ki fogja váltani a Harmony-t, a Harmony pedig megy majd a háztól. Addig viszont mindenképpen marad.

    [ Szerkesztve ]

  • #72042496

    törölt tag

    válasz b. #52 üzenetére

    Kényelmessé tudja tenni a mindennapokat. Beállítani és testreszabni eleinte talán nehézkes, utána viszont hamar meg lehet szeretni. Családtagoknak is elég csak annyit elmutatni, hogy adott gomb adott dologra jó, legyen az tévézés, zenehallgatás, játék... nem kell több távirányítón állítgatni az eszközöket. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák