Új hozzászólás Aktív témák

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz Freiherr #38 üzenetére

    A jóhiszeműség nem azt jelenti, hogy jót feltételezel a másikról, hanem hogy "a látszattól eltérő valós tényekről nem tudsz, és kellő gondosság tanúsítása mellett nem is tudhatsz róla"

    Ott, hogy papír nélkül megvette, átvette, nem győződött meg az eladó tulajdonjogáról már bukik a kellő gondosság, de ha előadja a sztorit ahogy itt leírta, még a látszattól eltérés is. (nagykorú embernek egy szokásos vételár töredékéért árult fekete luxusautóban átvett telefonnál alapvető józan paraszti ésszel gyanús kell legyen, hogy akár lopott is lehet)

    Van ahol a kellő gondosság ki van kényszerítve, mint pl. a te általad említett eredetvizsga, ahol a vevőt persze nem is hurcolják meg, de az eladó számíthat pár kellemetlen kérdésre.

    És persze nem hülyeség, csak próbáljátok oldani a kognitív disszonanciát (bocs, nem szeretem ezt a szót, de tipikus példa) azzal, hogy á, úgyse lesz ilyen, meg úgyse mennek utána, meg a Józsi is. Bizony, ez valós veszély. Nekem is több ismerősöm találta ki, hogy megcsinálja Amerikát, és láttam is rá példát, nem is egyet, hogy ilyen ártatlan ügyekből eljárás lett ítélettel a végén.

    Ártatlan, ártalmatlan dolognak tűnik ez, persze, ad-vesz az ember dolgokat, hogy tudjon kicsit előre lépni, értem én, de a világ ennél kegyetlenebb és mocskosabb, mint hogy ilyenbe mint a fenti sztori nyugodt szívvel bele lehessen menni. És igen, mindig a legártatlanabb szívja meg, mert a többieknek nagyobb a rutinjuk.

    De ebben az esetben is csak józan paraszti ész kellett volna hozzá, hogy ne legyen gond, és a saját védelme érdekében ragaszkodni a papírhoz. Bár szerintem tudta ő nagyon jól, hogy valószínűleg sáros, csak leszarta, mert nem számolt azzal, hogy ennek lehet következménye.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák