Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gyugyo79

    addikt

    válasz #72042496 #50 üzenetére

    Mondjuk amikor ezt a pdf-et először láttam a 1 TB -os WD Black láttán is majdnem kiköptem a KV-m (a RED-et már tudtam akkor meg, hogy van kékből is), aztán kicsit árnyalta amikor láttam, hogy 2,5-es aztán megnézem az árát, nekem ne mondja senki, hogy ez nem a gusztustalan extra profitért lett bevezetve ...
    Annó jó pár éve a Seagate mikor kijött az Archive kategóriába az SMR megoldással és lettek tesztek, és konklúziók én naiv komolyan azt hittem, hogy ez megmarad majd oda amikor nem tudják tovább növelni a kapacitást rentábilisen és akkor annak akinek megéri és úgy, hogy tudja lesz ez egy lehetőség kisebb méretnél egy párhuzamos olcsóbb választás ott ahol meghozható a kompromisszum.
    Képtelenségnek tartom, hogy vezérlőből meg tudják oldani, hogy pont ugyan olyan jó legyen. Ja és kicsit meg a néha, vagy a csak bizonyos esetben rosszabb sem a pont ugyan olyan amit pont ugyan annyiért elvárna a vevő! De legalább a vezérlő szoftver elrontásával lehet még sokkal rosszabb ...

    [ Szerkesztve ]

  • válasz #72042496 #50 üzenetére

    Nem lenne rossz, de gondolom valamekkora mozgási teret is ad nekik az, hogy amíg a specit tudja, kb bármit tehetnek bele. Azt is figyelembe kell ilyenkor venni, hogy kik a vásárlói ma ezeknek a desktop lemezeknek. És ahogy az SSD elhúzott mellettük, és elszaporodott, úgy ezeknek a lemezeknek az újrapozicionálása, olcsóbb előállítása egy érthető gazdasági/versenypiaci lépés. Tárnak elmegy az SMR.
    Oda viszont, ahol már inkább tervezett lemezeket vásárol az ember, már arcpirító magatartás. A PDF szerint az a WD Black SMR-rel, az már igazán szép.

    Tegnap még működött...

Új hozzászólás Aktív témák