Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gyugyo79

    addikt

    válasz Kendek #1 üzenetére

    "Ebben valahogy nem látom a logikát."
    Segítek = $

    Amúgy szerintem az a giga pofátlanság, hogy pont azt a réteget verik át nagyon csúnyán akiknek azt sem kellene tudni, hogy mi az az SMR ...

    Ráadásul pont abban a kategóriában ahol jellemzően ez a réteg vásárol.
    Ráadásul pont ugyan annyiért árulják mint előtte a EFRX -et.
    Ráadásul akinek egy RAID-be behal egy EFRX -es annak gariba majd adnak EFAX -et és szerencsétlen ha egy raid5 -be hozzá adja és indít egy javítást bebukhat mindent ...

    Még egyszer pont azokat akiknek ezt tudni sem kellene, hogy mit és miért.
    Én egy szót nem szólnék, ha ezt NEM NAS kategóriába és nem pont ugyan annyiért árulnák mintha nem az volna ami.

    [ Szerkesztve ]

  • gyugyo79

    addikt

    válasz #72042496 #50 üzenetére

    Mondjuk amikor ezt a pdf-et először láttam a 1 TB -os WD Black láttán is majdnem kiköptem a KV-m (a RED-et már tudtam akkor meg, hogy van kékből is), aztán kicsit árnyalta amikor láttam, hogy 2,5-es aztán megnézem az árát, nekem ne mondja senki, hogy ez nem a gusztustalan extra profitért lett bevezetve ...
    Annó jó pár éve a Seagate mikor kijött az Archive kategóriába az SMR megoldással és lettek tesztek, és konklúziók én naiv komolyan azt hittem, hogy ez megmarad majd oda amikor nem tudják tovább növelni a kapacitást rentábilisen és akkor annak akinek megéri és úgy, hogy tudja lesz ez egy lehetőség kisebb méretnél egy párhuzamos olcsóbb választás ott ahol meghozható a kompromisszum.
    Képtelenségnek tartom, hogy vezérlőből meg tudják oldani, hogy pont ugyan olyan jó legyen. Ja és kicsit meg a néha, vagy a csak bizonyos esetben rosszabb sem a pont ugyan olyan amit pont ugyan annyiért elvárna a vevő! De legalább a vezérlő szoftver elrontásával lehet még sokkal rosszabb ...

    [ Szerkesztve ]

  • gyugyo79

    addikt

    válasz RV #54 üzenetére

    Azok már kijöttek és kifutó termékek amik még kaphatók azokra kb nem nagy ráhatásuk van mert a kereskedőknél vannak már.
    Az más kérdés, hogy érdemes e venni ott ahol még kapható. Mert szerintem akkor ha 0 -ról indulsz most minek kockáztatni azt, hogy ha idővel garanciás problémád lesz már nem lesz választásod, hogy mire cseréljék majd. Szóval kb az is előfordulhat szerencsétlen esetben, hogy megveszed rögtön kiderül, hogy rossz vissza küldöd és kapsz helyette cserébe egy EFAX -t mert az volt az utolsó EFRX a készleten ...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák