Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fgordon

    senior tag

    válasz Johnny Cage #36 üzenetére

    "+ a lemezek lényegesen strapabiróbbak, karcra kevésbé érzékeny, míg DVD-nél már izgulhatsz, ha fél évig a szekrényben állt a lemez."

    Pont úgy tudom, hogy a BD védő rétege sokkal vékonyabb, mint a DVD lemeznek, és pont hogy a DVD biztonságosabb, mint a BD. Legalábbis több cikkben ezt olvastam, és a cikkek szerint a másik szabvány, HD DVD jobb volt adatbiztonság szempontból...

    Hát, nekem a 6-8 éves DVD lemezek közül is mind jó, amit próbáltam...
    1-2-4x sebességgel írtam azokat minőségibb lemezekre, normálisabb íróval...

    BD írót még nem éri meg venni a drága nyersanyag miatt.
    Ha a harmada lesz a mostaninak, már gondolkozni érdemes rajta a részemről.

    BD speciális esetekben hasznos, például közös baráti nyaralásokon készült sok FullHD-s videót, képeket szétosztani utána gyorsan. Már akinek van BD-je... ;]

    Még a HDD ár emelkedés előtt vett 16e Ft / 2 TB-os WD 3 év garival nagyon megérte (RAID mirror-ban használva is! + még 2TB külső mobil rack) adattárolásra, összehasonlítva a BD-vel...

    Filmekből nézhető minőségben 2-6 fér rámegy egy 70 Ft-os DVD-re.

    Gyakorlatilag ha 720p-s változatot nézzük, az is rá tud férni egy 70 Ft-os lemezre nagyon nézhető minőségben. Hozzá képest 5x annyiba kerül ha mondjuk egy BD lemezre 2db 1080p-s filmet rakok rá, és 10x annyiba ha csak 1 van rajta.
    (Egy átlag ember a 720p-től is elámul, és nem hinném, hogy látja a különbséget az 1080p-ben. Még pontosítok: Egy átlag ember egy jobb DVD minőségtől is elámul, hogy milyen éles a kép...)

    Az 1080p-s film, de még a 720p-s filmet is ide veszem, a megnézés pillanatában fontos csak a részletgazdagság, élesség. Ha visszagondolsz 3 év múlva a filmre, nem lesz különbség az emlékekben az 1080p-s 25 GB-os és a harmincötöd akkora, 12 Ft-ba kerülő 700 mbyte-os BD-ről konvertált változat között.
    Ezt a tényt szeretik NEM hangsúlyozni a filmiparban.

    Egy 700 mbyte-os BD változat 12 Ft-ból jön ki (70 Ft/6 film ~ 12 Ft), ha DVD-re írom, és egy normál TV-n nézve, nem közelről a pixeleket vadászva tökéletes élmény.

    Egy 700 Ft-os 1080p-s film/tartalom 60x többe kerül, mint a DVD-s változat, és az író is 6-8x drágább. Neked megéri? :B Nekem nem. :N

    A másik oldala: ha van pénz, vagy nincs de fontos neked az 1080p, bármennyi is lesz, úgy is megveszed.

    ▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

Új hozzászólás Aktív témák