Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fatpingvin

    őstag

    válasz b. #29 üzenetére

    kiváló meglátás... nevetséges ez az indulatoskodás.

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • fatpingvin

    őstag

    kövezzetek meg de én baromira nem fogom siratni a PC gémör szcénát ha eltűnik a süllyesztőben. már így is bőven elég kárt okozott a nagyobb látószögben nézett számtech iparnak mint ami egészséges lett volna, ideértve a specifikus fejlesztésekkel félreirányított R&D erőforrásokat, a felhasználók hozzászoktatását számtalan igen rossz rutinhoz és hozzáálláshoz, satöbbi.

    jöhet a savazás, mit bánom én.

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • fatpingvin

    őstag

    válasz opr #95 üzenetére

    előrevetíteném amit le fogok írni az elsősorban az én nézőpontom, ahogy én látom és ahogy megéltem, nem feltételezem hogy ez lenne bármilyen általános igazság és tisztában vagyok vele hogy ez egy elég sarkos állásfoglalás. naszóval:

    senkitől nem akarom elvitatni a jogát vagy lehetőségéthogy videojátékokkal játsszon, elvégre a PC mint olyan pont ezért zseniális koncepció mert egészen jól személyre szabható sok fronton is. legalábbis ez volt az eredeti történet. amikor megjelent a piacot méltatlanul leuraló x86 architektúra és a köré épült szabványok, az elég sok új lehetőséget nyitott, amire kezdődtek mindenféle fejlesztések, vele a videojáték ipar is felszállt rá. ezzel abszolút semmi gond nem lett volna, de ennek igen hamar olyan komoly piaca lett, hogy a desktop fejlesztési irányoknak igen jelentős részben ez kezdte az ütemet diktálni. nem mondom, főleg a GPU piac elég sokat profitált belőle, viszont menet közben elég sok dolog egyszerűen elhalt mellőle, eleinte pusztán technológiai, később már kifejezetten üzleti okokból is. gondolok itt a koprocesszor kártyákra, manapság gyakorlatilag a GPU maradt az egyetlen, amibe viszont mindent igyekeznek bezsúfolni, desktopon pl GPGPU nem nagyon lett, más pedig nem is nagyon volt, pedig lettek volna ígéretes ötletek, AGP slotba pl simán lehetett volna olyan koprocesszortr tervezni ami aját utasításkészlettel lényegében egy második feldolgozóegységként működik, grafikus futószalag nélkül. hogy mi lett volna, ha, ezt ne is feszegessük, elmúlt, nem jön vissza. vicces módon a multi-threaded megoldások is gyakorlatilag a szerverekből lettek lehozva, ahol a többproceszoros rendszerek koncepcionális utódjaként indultak, ez azon kevés kivételek egyike ahol a technikai fejlesztés logikusan jött és a szoftveres oldal is dinamikusan lekövette.

    Ez a technikai része. ami engem jobban zavar, az az hogy milyen dolgokhoz szoktatta hozzá a számítógép-felhasználókat. Egyrészt ahhoz, hogy a mohó módon kitalált, aztán technikai eszközökkel nem védett per-copy licenszelés elterjedése áttételesen normalizálta a jogszerűtlen szoftverhasználatot, miközben lényegében közvetlenül kiölte azt a fajta közösségi mentalitást ami az egész szcéna elején általánosan jellemző volt, manapság meg már gyakorlatilag csak a szabad szoftveres mozgalom tartja életben. Ez egyrészt kihat arra a technikai oldalra, hogy a felhasználó átment a hisztis ügyfél mentalitásba, ha problémát talál nem bugreportot ír hanem nekiáll anyázni a fórumokon, minden ingyen kell neki de tegnapra, valamint elvárja hogy ne kelljen értenie semmihez, ami természetesen öngerjesztő folyamat lett ugyanis a szoftverfejlesztők is elkezdték ezt a fajta működést kiszolgálni. Ez pedig magával hozta a teljes szoftveres monokultúrákat, azt hogy a technikai színvonal az eladható felett tökmindegy, hogy senki nem keres a tényleges problémáira megoldásokat, illetve azt a végtelenül romboló nézetet hogy aki nem áll be ebbe az agyrémbe az egy különcködő hülye.

    fog még egyéb is eszembe jutni, de most első körben ennyi, normális kérdésre szívesen válaszolok, bár erre lehet jobb lenne valamelyik tematikus off topikunk.

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • fatpingvin

    őstag

    válasz opr #98 üzenetére

    köszönöm ezt a választ :) ha találsz egy releváns topikot ahol lehet erről érdemben diskurálni, én nyitott vagyok rá, abban viszont egyetértünk hogy ezt itt most zárjuk rövidre :) else: marad a sör melleti diskurzus a határozatlan jövőben :D

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

Új hozzászólás Aktív témák