Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ddekany

    veterán

    Érdekes ez, hogy amatőröknek szóló nyelvként gondolnak itt ennyien a Python-ra. Nem tudom mennyire annak köszönheti ezt, hogy viszonylag könnyű megtanulni, és innentől kezdve ez ráragadt, hogy csak tanulásra jó. Én valamennyit dolgoztam vele 10+ évvel ezelőtt, és nem volt a tudásával baj. Elég jól meg van tervezve, nem akkora káosz mint PHP meg JavaScript, meg sallangmentes szintaxisa van, talán csak ezért könnyebb annak aki kezdő, de ettől ugye nem lesz kevésbé jó profiknak. Más kérdés, hogy én semmilyen nem erősen típusos nyelvet nem használnék általában, de hát a PHP és a JavaScript is ilyen. Az ökoszisztéma persze a nagyobb kérdés, hát abban nem vagyok benne...

  • ddekany

    veterán

    válasz lezso6 #82 üzenetére

    Hát pedig, ha modern statikusan típusos nyelveket (a Java nem modern) meg modern IDE-ket nézünk, akkor szerintem eléggé világos, hogy a statikus típusosság többet segít mint szívat, szóval igen ritkán nem az a jó irány. Más kérdés, hogy a valóságban mik közül választhat az ember, és azoknak milyen egyéb hozadéka van (elérhető keretrendszerek, kultúra, na meg szakemberek száma). A Java nyelv pl. eléggé rontja a statikus nyelvekről alkotott imidzset, mert hát kicsit béna lett szegény, meg elkapkodták. A modern alternatívák meg fene tudja elfognak-e valaha terjedni, szóval max. akkor használhatod őket, ha teljesen magad ura vagy.

    A JavaScript mint félreértett nyelv... ez már eleve egy hiba, hogy ennyire félreérthető. Pl. ott a prototípusos öröklés, ami legtöbbünknek idegen, és ha még valami csoda folytán mindenki megértené hogyan is kell jól használni, tudtommal még akkor sem eldöntött vita, hogy és akkor ez most összességében mennyivel jobb a világnak, mint a klasszikus öröklés. De még persze vannak más "érdekességek" is, amik azért elég kizárt, hogy egy manapság újratervezett nyelven előfordulnának. De hát ilyen az élet, ezekkel kell dolgozni és kész.

    [ Szerkesztve ]

  • ddekany

    veterán

    válasz Lortech #89 üzenetére

    Nem kérdés, hogy van előnye, csak az, hogy megéri-e, cserébe azért, amit ellenőrizhetőség, IDE tudás, öndokumentálóság, refaktorálás megbízhatósága, stb. terén fizetsz. Valóságban persze úgy sem az alapelvek, hanem a konkrét nyelvek és ökoszisztémájuk versenyeznek. Azt hiszem bátran kijelenthető, hogy mind a Java, mind a JavaScript, mind a PHP igen messze van attól, ami egy hasonló jellegű típusosságot adó nyelvből kihozható...

Új hozzászólás Aktív témák