Új hozzászólás Aktív témák

  • atike

    nagyúr

    Ha mindenki mindig a kresz szabályainak megfelelően, azt betartva közlekedne akkor esélyes, hogy nagyot csökkenne a balesetek száma. Nem kellene trafipax, nem kellene közlekedési rendőr. Tényleg így lenne? Feleslegesek...? Egy szóval nem mondtam, hogy nem lehet jól lemodellezni a kreszt... Le lehet. Sőt, azon kívül is le lehet modellezni elég sok dolgot. Egy szóval nem mondtam olyat, hogy ellene lennék az önjáró autóknak. Nem. Ez a jövő. Ennyi. Az emberi tényező a rossz. Ha csak önjáró autók közlekednek esélyes, hogy a balesetek száma tényleg 90%-ot visszaesik (több forrás és tanulmány szerint is). De amíg ott van a nem lemodellezhető emberi viselkedés és egyénenként eltérő reakció addig lesznek balesetek, lesznek problémás esetek.

    "...összesen 11 könnyű, sérülés nélküli baleset történt. Ezen balesetek közül minden esetben a másik közlekedő fél volt a hibás, azaz egyetlen esetben sem a Google autója miatt történt a koccanás. A 11-ből 8 alkalommal ráfutásos baleset történt, azaz hátulról kapták el az önjáró autókat,"

    forrás

    "Kevesebb, de jóval bonyolultabb balesetek várhatóak

    Világszerte évente mintegy 1,2 millió ember hal meg közúti balesetben. Kutatások szerint ezek több mint 90 százaléka vezetési hibához köthető. A teljesen automatizált, egymással kommunikáló járművek figyelmeztetni tudják majd egymást, így valószínűleg kevesebb ütközést okoznak. Ugyanakkor ezek a balesetek vélhetően jóval komplikáltabbak lesznek, és kihívások elé állíthatják a biztosítókat – összegzi az Allianz."

    forrás

    Nem akarok semmit pontról pontra cáfolni, nincs mit, nincs miért. Leírtam a véleményem, ezt sikerült úgy elforgatni, hogy én nem akarom a fejlődést, meg nem tudok vezetni, meg okosnak hiszem magam ésatöbbi. Elnézést, hogy van véleményem és le is írom. Ezt lehetne folytatni a jó ég tudja meddig, megint jöhet az, hogy milyen balf*sz vagyok, miért nem írom le, miért nem cáfolom, miért nem érvelek... Leírtam. Megint. Utoljára.

Új hozzászólás Aktív témák