Új hozzászólás Aktív témák

  • sebgutkopf

    őstag

    válasz t72killer #30 üzenetére

    Félreértesz. Nem baj önmagában a 4k, ami van is az a6300-ban, inkább az ezzel kapcsolatos azonnali igényeket tartom túlzásnak, hogy a 30p itt már ciki miért nem 60p. Most mindenki úgy csinál, mintha a full hd 50p, vagy 60p-vel 50 bmps-el olyan ótvar minőség lenne, hogy el kell tőle hányni magát és csak a 4k/60 az igazi 200 mbps-al, alatta minden élvezhetetlen és gagyi a részletessége.
    Az ilyenkor keveseket zavar, hogy már az a6300-ban lévő 4k/30 a 100 mbps-el mekkora adattömeget generál? Azt a helyszínen memóriakártyával is etetni kell, majd a végén otthon tárolni kell az adatot. Akinek erre alapvető igénye van azt már az a6300 is fel tudja venni úgy, amit és media playerek, blue ray lejátszók le tudnak játszani a tv felé, aztán majd 2 év múlva lesz 60p-s 4k a sony gépekben meg 256 vagy 512 GB-os sd kártya.

    Ma már ott tartunk, hogy a telefonom is tud 4k/30-at felvenni. Örülök neki, inkább tudja mint ne, de el kell ismernem, hogy inkább egy elméleti lehetőségnek tekintem és nem használom, inkább full hd-ban veszek fel vagy 60 vagy 30 fps-el az aktuális témától függően.

    Egy dolog megértésében viszont segíthetnél nekem is:
    A felbontás mindenek felett nézetben nálam a fő ellenállást az generálja, hogy mind máig azt látom, hogy mondjuk egy film esetén egy jó 720p-s anyag jobb minőségű, mint egy amatőr felvétel 1080p-ben, ráadásul mindezt alacsonyabb bitrátával és fájlmérettel. Mi a fenével és milyen beállítással kódolják azokat az anyagokat, hogy olyan bitráta és felbontással olyan képminőséget érnek el?
    Vica versa, az amatőr felvétel, vagy kódolás mi a fenét ment el abba a nagy fájlba, hogy még se annyira éles és részletes?

    Egy saját készítésű videónál ellenben rögtön és egyértelműen látni, hogy az 1080p-be vagy 720p-be kódolva mentem el a megvágott anyagot, ami miatt a 720p azonnal kiesik.

Új hozzászólás Aktív témák