Új hozzászólás Aktív témák

  • #16939776

    törölt tag

    válasz Solicidium #10 üzenetére

    Azok tök jó minőségű ventilátorok, de sajnos a golyós csapágy hangját kivezeti a fém tengely és a fém kupakra a rotoron. Azzal szemben állva tisztán hallatszik a hsss, hiába marad alacsonyan a fordulat. Nekem 2db 800-as van, azt tapasztaltam, hogy szelős bordára nem jó, mert kicsi a leszállítása, és a motor-hub nagy felületet árnyékol ki. Gyakorlatilag tisztán a ház szellőzéssel előrébb vagyok, zaj/hőmérséklet szempontjából mintha ezeket is rárakom.
    Valószínű radiátoron futná ki magát, vagy valamilyen nagyon nehezen átszellőztethető léghűtőn. De akkor meg a 1850 fordulatos változat nagyobbat tol, ha netán hűteni is kell, kis teljesítményre, ahol elég lenne oda meg nem teszek sűrű bordát/vízhűtést.

    Két érvet tudok mellé állítani:
    -jól néz ki,
    -nem megy hip-hop tönkre. (főleg ha nem használom)

    On: Nem rég cseréltem le egy NF A14-et mert iszonyatosan rázott, kis fordulaton is, új korában is, és már nem tudtam hova elcsatolni a háztól.
    Lecseréltem egy Factal desingn Silent series R2-re és ennek a címkéje alatt ott van a mélyedés, amibe egy másik noctua ventilátorból kitermelt neodímium mágnest ragasztottam, csak arra kellett figyelni, hogy melyik fele vonzza jobban a tengelyt.
    Annyira simán jár, mint egy japán gyártású direkt-drive-os lemezjátszó tányérja.

    Ez van. illetve elméleti szinten versenyben van vele még egy Redux P14S-1200, csak azért bízok benne, mert más felépítésű mint a A14, könnyebb a rotor, de van neki gyárilag mágneses tengely alátámasztása. Ez azért fontos tényező, mert rotorral lefelé, a forgórész tengely irányba is kitér(ne) ami a folyadékcsapágyas ventilátorok megnövekedett vibrációval jeleznek, ha forgás közben ebbe az orientációba fordítjuk őket.
    Szerintem ebből mindegy, hogy V1 / V2 van benne, jó lesz ha jó az implementáció amit használnak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák