Új hozzászólás Aktív témák

  • vzozo

    senior tag

    válasz Dr. Akula #178 üzenetére

    "Ha KÉPTELEN (nekem is vannak nagybetűim) vagy felfogni hogy már a cikk is arról szólt hogy "mennyit keresnek átlagosan a hazai IT-szakemberek", az a te egyéni szocproblémád. Még mindig erről beszélünk, nem az hogy ki látott olyat aki hallott olyanról aki tud ennél többet is. Mert az nem az átlag, nem elérhető bárkinek. Nem a hazai IT szakik tudnak annyit keresni mint amit itt páran egymásra licitáltok, hanem csak 1-2 ember."

    Erre csak be tudom kopizni a jövedelmes topikba pár napja ellőtt posztomat:

    Hááát, a legjobban talán a "Systems Engineer" kategóriába tudnám besorolni azt, amilyen poziban 13 évvel ezelőtt (nyilván akkor juniorként) is bőven többet kaptam a 400-600 bruttónál, szóval most vagy valami qrva nagy baj van a fizetési hajlandósággal, vagy a cégek szépen lassan lenyelték az SZJA csökkentést.

    És 10+ év alatt azért nem kevés infláció volt odahaza... Szóval nem értem ezeket a számokat.

    Most akkor mi a helyzet? 2019 végén 400-600 az átlag erre a pozira, miközben anno ennél jóval többet kaptam? Mi történt a magyar munkaerőpiacon az elmúlt 10 évben, amiből kimaradtam (érthető módon, mivel egy jó ideje Németországban élek és dolgozom)?

Új hozzászólás Aktív témák