Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Partz #9 üzenetére

    Az a 9G Kuro is tud profitálni a HDR-ből (ahogy többé-kevésbé sok SDR készülék), mert:
    - megeszi 10 és 12 bit/channel precizitású bemenetet
    - a szokásostól tágabb fényerő tartományt fog át: ~0.001 és ~180 cd/m^2
    Viszont nyilván külső eszközzel kell megoldani a HDR->SDH tone mapping-ot (a saját valós fényerő tartományának megfelelően), ami nem feltétlenül olcsó játék: jelenleg erős és/vagy modern PC kell hozzá (erős GPU-val és/vagy olyannal , amiben már van dedikált H256 dekóder is, vagy CPU-ból is erős kell sok maggal). Nem tudom, hogy a dedikált asztali lejátszók vajon milyen minőségben kínálnak majd ilyen konvertálást, ha egyáltalán (talán csak letiltják a HDR-t mikor SDR készülékre kötöd őket, vagy valami abszolút fapados, buta megoldással konvertálják majd, esetleg csak a drága modellek tudják majd jól konvertálni, ami régi készülékek mellé párosítva sokszor nagyon okafogyott lehet...).

    Mondjuk kontrasztban nyilván egyértelműen lenyomja az LG OLED a Pioneer PDP-t, de mivel egyik sem rossz, az egyértelműen jobb mozgáskezelése miatt összességében én személy szint még mindig utóbbit preferálom. :DDD

    Kíváncsian várom, hogy miként festenek majd a HDR anyagok az LX5090H-mon, ha elérhetőek lesznek majd ilyen mozgókép anyagok és fejlesztem majd a PC-met úgy (inkább játék miatt), hogy megbirkózik a lejátszásukkal. Közben persze még jobban várom, hogy legyen megfizethető (bár az első lépés a puszta létezés lenne) 4k-s HDR-es OLED, ami támogat vagy natív >=120Hz bemenetet és/vagy impulzus módot. Akkor nyilván "kiszeretnék" a Pioneer-ből és kiraknám Kuro-t a konyhába ComeCentral-t nézni főzés közben. :D (Bár ez még mindenképp évek kérdése, mert az LG egyelőre nem látszik érdekelt lenni ebben.)

    (A fenti problémához azért hozzáteszem, hogy valószínűleg azokat a TV-ket is megérheti majd tovább korrigálni kívülről, amik a saját lábukon is elboldogulnak ezekkel az új formátumokkal. Ugyan úgy, ahogy az SDR-nél is sokszor megérhette 3DLUT-okat használni a beépített színtér emulálás helyett/mellett. Noha ez egyre bonyolultabb lesz. Sőt, emiatt a metadata trükközés miatt nem is tudom működhet-e majd rendesen a külső feldolgozás, mert valahogy "ki kéne akasztani" a belsőt, de legalább is reverse engineering jelleggel körbelőni, hogy pontosan mikor mit csinál. Majd meglátjuk...)

    Még nem néztem meg a videót és talán nem is térnek ki erre, de 99.9% biztos vagyok benne (mert az ő szemszögükből így van értelme és így lesz mértékadóbb a teszt), hogy itt sima SDR anyaggal etették a Kuro-t, nem szórakoztak ezzel, hogy külön PC-ről madVR-al HDR tone mapping-ot neki.

    És valószínűleg ugyan ez érvényes a színekre is, hogy Rec709-re volt beállítva a Kuro, nem tették át natív színtérbe, aztán konvertálták hozzá a Rec2020 anyagokat is PC-vel.

    Mert ez a másik, hogy sok SDR FullHD készülék tudja többé-kevéssé kamatoztatni azt is, ha tágul a források szabványos színtere, mert Rec709-hez túlszaturáltak voltak. Csak nyilván itt is érvényes, hogy mindenképp külső eszközzel (és viszonylag drágán) kell megoldani a konvertálást, mert maga a TV egyedül ezt nem képes megfelelően kezelni.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák