Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fastervótam

    tag

    válasz dajkopali #20 üzenetére

    Na, biztos megbánom, hogy beleszóltam...

    Pedig igazad van, csak egy infós agy ezt nem tudja felfogni. Egy műszaki ember csak azt látja, hogy egy tök egyszerű dolgot nem értenek, pedig egy átlagembernek ez nem egyszerű. Egyébként az ODT kiterjesztés valószínűleg nem volt hozzátársítva alkalmazáshoz, gondolom ezért nem tudták, mit kezdjenek vele.

    Na most nézem, más helyről joggal küldik vissza az ODT-t, ha egyszer nem ismerik a formátumot.

    [ Szerkesztve ]

  • old gray

    addikt

    válasz dajkopali #20 üzenetére

    Ok, tényleg durván fogalmaztam, jobban mondva megint általánosítottam (de akkor is..... saját tapasztalat). Miután elmagyaráztam xy-nak, hogy hogyan mentsen és milyen formátumban, felhív rá 1 hónapra és megkérdezi, hogy "Hogy is van ez a más formátumban mentés dolog?" És ekkor szokott eldurrani az agyam.... Az is tény, egy nem info-s szakembernek egy ilyen dolog az elfelejtem kategóriába tartozik, de könyörgöm: papír és toll, utasítás leír. Nem akar, nem tud nyitott lenni az informatika "nyelvezetére", inkább elzárkózik a próbálkozás / kísérletezés lehetőségétől (ami ugye a legjobb tanulási módszer lenne) és megejt egy telefont felém.....Ez a merev álláspont. Mert így könnyebb. Jah, hogy nekem ez a dolgom, neki meg nem? "De, igen!" bólogat mindenki, és így lesz egy info-s szakemberből robot mert a 8 órás munkaidejét az ilyen dolgok rabolják és komolyabb munkákra / önfejlesztésre csak a magánélet rovására jut idő.

    Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

Új hozzászólás Aktív témák