Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #10691584

    törölt tag

    válasz ollie #87 üzenetére

    Az egyik kötetben a főhőst menekülés közben foglyul ejtik és megsérül az inszalagja, vagy ilyesmi. Na és mielőtt kihallgatják, ellátják a sérülését, amikoris "porc(kivonat) injekciót" kap. Én a bükkben "nyaraltam" (kb. 15 fok volt júliusban) abban az évben és egy ízben tüzifa gyűjtögetés közben megcsúsztam és a lábfejem beakadt egy olyan, tipikusan bükk hegységre jellemző, fűből kiálló mészkődarabba. Az eredmény akkora fájdalom lett, amilyet azóta sem éreztem meg persze halálüvöltés és hasonló mókakacagások. Lényeg, hogy mivel egész addig sosem volt balesetem, nem vágtam, hogy ilyenkor borogatni kell, meg pihentetni és hasonlók, így nem igazán lett kikezelve. Mire hazaértem és dokihoz kerültem közölte, hogy ennek már kapufa, nem nagyon tud semmit sem csinálni, majd egyszer elmúlik. Hát 8 hónapig nem múlt el és mindennapos szenvedéssel járt, továbbá baromi unalmas volt együtt élni azzal, hogy bármelyik pillanatban belém hasíthat a fájdalom +figyelnem kellett hová és hogyan lépek, mert bármikor jöhetett egy fincsi boka kibicsaklás, akár egy járdaszél lelépéstől. Úgy éreztem a büdös életben nem gyógyul meg, mert ugye ilyen mellélépések mindig voltak naponta tucatjával, akárhogy vigyáztam, az inszallag meg hót laza volt. Vagyis ahhoz hasonlíthatnám, mint amikor sebes a karja valakinek és amint megjelenik rajta a var és gyógyulni kezd, állandóan feltépkedi. aztán elém került az a bizonyos asimov könyv ezzel a misztikus és számomra sosem hallott "porckivonat injekcióval". Mondom egy életem egy halálom, se nem injekció, se nem porckivonat (nyers szárított porc) de van itt egy laza 400gramnyi cápaporc porom californiából. Mondom kipróbálom, hátha. Úgyhogy belekevertem kakaóba és azt iszogattam reggel és este, mikor elindultam ill. megjöttem. A harmadik napon már arra ébredtem, hogy eltűnt az egész, tökre szokatlan volt, hogy nem érzek semmi fájdalmat és megint "stabil" a bokám, hogy úgy mondjam "egyben van" újra (addigra már teljesen elfelejtettem milyen érzés is az) Azóta sem jött vissza, vagy volt hasonló "élményem" :) És az ötletet abból az Asimov könyvből vettem :R

Új hozzászólás Aktív témák