Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ghoosty

    őstag

    válasz lcee79 #29 üzenetére

    Csak szólok, hogy a minimálbérrel is az emberek 77%-ánál gazdagabb vagy.Kétszer ennyivel meg az emberek 85%-ánál gazdagabb lennél.

    [link]

  • Ghoosty

    őstag

    válasz vittorio7 #33 üzenetére

    "Ez most vicc ugye?"

    A világ nagyobbik felének sajnos nem az. Ők örömmel kifizetnék a rezsit a minimálbérből. Csak nekik nincs választásuk, nekik a "más minőségű élet" jutott.

    (#35) lcee79

    Csak akkor kell fizetni egy egyszeri díjat, ha rétegvizet akarsz használni. Azt meg kézzel nem ásod ki.

    [ Szerkesztve ]

  • Ghoosty

    őstag

    válasz vittorio7 #37 üzenetére

    Teljesen mindegy hol élek, de néha kinézek a világba is. Évente kb 55 millió emeber hal éhen a 7000 millióból. Ennek az 55 millió embernek nem kellett dönteni, mert se rezsije, se kajája nem volt. Ha nálunk is ez az arány lenne, akkor több mint 78000-en szenvednének éhhalált. Hogy lásd az arányt összesen: 130-150.000-en halnak meg évente összesen mindent belevéve.

    Szerinted itt jobb a helyzet, mint a világ átlag?

    Végigolvasva, lehet, hogy tök fölöslegesen válaszoltam, mert aki a chemtrail-t elhiszi...

  • Ghoosty

    őstag

    válasz Penge_4 #73 üzenetére

    Tényleg nem vagy egy matekzseni. :D

    "Hogy lásd az arányt: Évente még 3x ennyi vándorol ki Angliába, Németországba, Ausztriába, Svájcba Írországba vagy máshova."

    Tehát évente 450 ezer ember vándorol ki. Valahogy nem tűnt fel, hogy az utóbbi 11-12 évben megfeleződött volna a lakosság. :) Ha esetleg a halottak 3 szorosára gondoltál, akkor se csökkent a lakosság 1-2 millióval ez miatt.

    Egyedül lakni egy lakásban luxus. Egyetemi éveim alatt 4-en laktunk egy 1,5 szobás panelben, mert nem tellett jobbra. Ha nem tudod megfizetni az 50k-s albérletet, talán kéne albérlő társat találni. Máris csak 25k. A fűtés költség, közös költség is rögtön feleződik az áram se egyenes arányban növekszik. Jelenleg olyan háztartásban élek, ahol van 6 felnőtt és 2 gyerek, 3 számítógép, 2 tv. A havi villanyszámla kb 10k. Szóval egy főre az 5k villanyszámla egyáltalán nem spórolós. Ha ketten vagytok a háztartási gép beruházás is rögtön feleződik.

    A vagyonodból elegánsan kihagytad az ingyenes egészségügyi szolgáltatásokat, a nyugdíj "előtakarékosságodat" (értsd kapni fogsz nyugdíjat, ha nem dolgozol semmit, akkor is egy keveset). Mondjuk ezeket tényleg nehéz számszerűsíteni, kb-ra jó az, ha a 10%-os nyugdíj járulékkal számolunk. Ha 5 évet dolgoztál 100k bruttóért, akkor ez már 600k investment neked. Ez csak a nyugdíj, pár hónapig, ha elveszíted a munkádat, kapsz munkanélküli segélyt. Bizonyos munkaidő után kapsz végkielégítést. Vannak egyéb szociális juttatások is. Ez mind-mind investment. Mindet beleszámolva legyen mondjuk 800k. Hozzá a 100k-s cuccaid és máris a top 40%-ban vagy.

    Ennek ellenére a vagyon szerintem pont kevésbé alkalmas mérőszám, mert rengeteg olyan ember van aki elszórja a pénzét. Ha nem a szó szoros értelmében elszórja, de olyan dolgokra költi, ami nagyban megnöveli az életszínvonalát, a szegényebb régiókhoz képest (meleg lakás, meleg víz, tiszta víz, orvosi ellátás, tömegközlekedés, háztartási gép kézi munka helyett stb).
    De megnézheted a másik végletet is. Örökölsz egy 10 milliós panelt, de nincs munkád. Szerinted ki él jobban? A 0 vagyonú 100k jövedelmű, vagy a 10 milliós vagyonú 0 jövedelmű. (Ha eladod befekteted/kiadod se tudsz havi 50-60k fölötti jövedelmet kicsikarni belőle.) A 10 millió már top 13%, a 100k-s havi nettó pedig csak 17%.

  • Ghoosty

    őstag

    válasz Penge_4 #75 üzenetére

    Hát ez szép adag szöveg, de nagy része egyáltalán nem kapcsolódik a témához. Csak pár dologra reagálok.

    Összesen kb fél millióan mentek ki az utóbbi 10 évben. Tehát az évi 230k is túlzó.

    Jelenleg 65 év felett 1,7 millió ember él, ami a lakosság jó 17%-a. Tehát elég sokan megélik.
    Teljesen mindegy, ki hogy él vissza a nyugdíjjal a tény, hogy kapsz nyugdíjat. Az, hogy mi fog változni sose tudhatod. A 10 milliós részvénycsomag is érhet pár hónap után tized annyit.

    "Nem mindenki akar közösködni, abból csak a baj van."

    Ja, hogy szar a fizu, de még válogatunk is. Na az ilyen embert kicsit se tudom sajnálni.

    "Egyébként meg magyarázd már el nekem, hogy miből tartana valami ingatlankivitelező cégnek olyan lakásokat tervezni, ami úgy van kialakítva, hogy ha kell, akkor 15-20 négyzetméter az egész, de minden fontos dolog benne van. WC, zuhanyzó, rezsó?"

    Egyrészt vannak ilyenek, (nem tudom, mennyi, de van) de általában a felszerelésük és környékük miatt sokszor drágábbak, mint a nagyobb lakások. Másrészt, olyat adnak ki, amit nem használnak tehát még kevesebb ilyennel fogsz találkozni.

    "Egyébként létminimumot is tök jól tudok én is számolni ülőmunkához minimális kalóriabevitellel "

    A kalória bevitel pont nemprobléma, veszel egy kiló cukrot 200 HUF és elég durva mennyiségű kalória van benne, de a kenyérben, olajban is rengeteg van. Az egészséges táplálkozás más tészta. Szegényebb régiókban még a mi hajléktalanainknál is rosszabb a helyzet.

    Az embereket simán rosszabb piaci helyzet miatt is utcára tehetik, vagy simán átszervezés miatt, közszférában meg egy kormányváltás is elég. Szóval a munkanélküli segély nem csak a linkeknek való. De amúgy is lényegtelen, mert akkor is kapni fogsz, tehát investment.

    "Egyébként meg szerintem tuti torzít ez az oldal, mert 115 milliós vagyonnal már benne vagy a top 1%-ban."

    Lehet, hogy valamennyire torz, de nem olyan mértékűen, mint amire célzol. Nem véletlenül halnak éhen ennyien a világban, nem véletlenül élnek csak sár/nád/bambusz kunyhóban sok millióan. Nekik egy összkomfortos panel már luxusnak számít.

  • Ghoosty

    őstag

    válasz Penge_4 #78 üzenetére

    Már megint írtál egy jó hosszú hsz-t, amiben semmi nem mond ellent annak amit írtam. Sôt pont alátámaszt egy két dolgot.

    Egyetlen lakótársról beszéltem, aki lehet a párod is. De ha egy emberrel se tudsz együtt élni, úgy veled van a gond.

    Nem 17% az esélyed, hogy élj 65 év felett. Rosszul értelmezed. Ha mindig ugyanannyian születnek. Senki nem hal meg egyéb dolgokban, de 80 éves korában mindenki, akkor is kb 17% lenne ez az arány. A többit te is kitalálod.

  • Ghoosty

    őstag

    válasz Penge_4 #85 üzenetére

    Erre csak annyit tudok mondani, hogy a szegényebb régiókban olyan mértékű az egymástól való függőség, hogy sokszor az életük függ tőle, nem csak annyi, hogy most új albérlő társat kell keresnie, vagy pár hónapig egyedül kell fizetni a lakbért.

    Az élethez az is hozzátartozik, hogy megmond egy félig idegennek, hogy nem vagy olyan helyzetben, hogy el tudd tartani. Ha nem érti meg, örülj, hogy megszabadulsz tőle. Mint mondtam, évekig éltem együtt 3 másik emberrel egy 1,5 szobás panelben egy idő után már kvázi 5-en voltunk, mert egyikük alaposan becsajozott és 70-80 százalékban ott volt a barátnő is. Tudom, mennyi konfliktus forrás van, de lehet kezelni.

    "Szóval visszakanyarodtunk oda, hogy kell akkora jövedelmednek lenni, hogy egyedül is el tudd tartani magad."

    És ha megyünk még egy kicsit, akkor eljutunk oda, hogy a világ lakosságának 70-80%-ának nincs erre lehetősége. Tehát megint nincs ellentmondás ahhoz képest, mint amit eredetileg állítottam.

    (Észrevettem, hogy addig csűröd csavarod a mondandódat, hogy kiderüljön, hogy neked milyen szar is az életed. De nem vagy hajlandó tenni azért, hogy jobb legyen. Legalábbis a "javaslataim" teljes elutasításából erre következtetek.)

  • Ghoosty

    őstag

    válasz Penge_4 #87 üzenetére

    Örülök, ha tévedtem és tényleg teszel azért, hogy jobb legyen neked. Remélem, hamarosan beérik munkád gyümölcse.

    "elmélet =/= gyakorlat"

    Amit én mondtam, az mind saját vagy ismerősi körből valós tapasztalat az elmúlt 10-15 évből.

  • Ghoosty

    őstag

    válasz Penge_4 #89 üzenetére

    "A siker egyszerűen csak szerencse kérdése. Kérdezz meg egy sikertelent!" - Earl Wilson

Új hozzászólás Aktív témák