Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Akheron

    senior tag

    Én egyedül költöztem fel úgy 3,5 éve Budapestre; több mint 2,5 évig dolgoztam helyben; három különböző albérletben laktam, négyszer költöztem. Végül tavaly decemberben elköltöztem Budapestről, Gyöngyösre. Ég és föld a különbség a két város között... Pesten egy perc nyugtom nem volt a hülye tévéordíttató szomszéd, a hatalmas forgalom, az éjjel részegen kiabáló barmok és az egyéb pesti jellegzetességek miatt.

    Vagy a belvárosban lakik az ember, a munkahelyéhez közel, és elviseli mindezt, vagy a külvárosban, nyugodtabb környéken, és a közlekedéssel kell szenvednie.

    "It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

  • Akheron

    senior tag

    válasz Yushchenko #35 üzenetére

    Én a Cézár Ház mellett, a Boráros tér mellett, majd a Lehel piac mellett laktam.

    Az első lakásban valami elviselhetetlen nőszemélyt sikerült kifognom. Folyvást hülye barátnőkkel vihorászott, végigmutogatta a ruhatárát, buta zenéket hallgatott hangosan, és főként: amikor hétköznap reggel nyolc körül jómunkásemberként dolgozni készülődtem, képes volt magában ordibálni és szitkozódni, mert felébresztettem a zajjal. A nagyobbik szobában laktam, nála jóval többet fizettem, és a közös helyiségek mégis az ő cuccaival voltak roskadásig tele. Néhány hónap múltán arra jutottam, hogy ezután csak egyedül vagyok hajlandó lakni, így továbbköltöztem. Mikor bejelentettem a lánynak, hogy költözöm, eldugta előlem a WC-papírt azzal a ki nem mondott indokkal, hogy azt ő vette.

    A Boráros tér melletti lakás egy egérlyuk: belső udvarra nézett, földszinti volt, fák takarták az ablakot. Kész szürkületi zóna volt - a verőfényes nyári napsütés sem segített rajta. Úgy 8 hónapig nyugtom volt, aztán fölémköltözött valami kisgyerekes ''család'', onnantól fogva pedig a nappali órákban folyamatosan zajongást kellett hallgatnom. Komolyan mondom, olyan volt, mintha fémtárcsákat hajigálnának felettem... még a lépcsőházből beszűrődve, a bejárati ajtón keresztül is visszaköszönt a zaj.

    Az utoltó lakás a Victor Hugo és a Visegrádi sarkán, a Trófea étterem felett fekszik, a hatodikon. A kis utcát látva nem is gondolná az ember, hogy ennyire eszméletlenül forgalmas, zajos egy környék. Forgalmi dugók, troli, árupakolás, éjszaka a hülye népek éneklése, kiabálása és erőltetett röhögcsélése, no meg a részegek hangoskodása... Emellé társult még a papírvékony fal, aminek a másik felén a nyugdíjas szomszéd folyton ordíttatta a tévét. Erre egyébként érdemes figyelni: sok nagyobb lakást utólag választottak szét kisebbekre ilyen papírvékony válaszfalak beépítésével.

    Az utolsó lakásban legalább némi móka is akadt: az étterem előtt hangoskodó csoportokat nyáron záptojással dobáltam. (Télen hógolyóval, de ilyen csak néhányszor volt.)

    Hozzátenném: Az utolsó egyszobás, elviselhetetlenségig hangos lakásért a téli hónapokban majdnem 90 ezret kellett letennem... internet és kábeltévé nélkül értendő.

    [Szerkesztve]

    "It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

  • Akheron

    senior tag

    válasz einstein #55 üzenetére

    Panelház, sőt, lakótelep is lehet szép, nyugodt, kellemes. Én egész gyermekkoromban egy Balatonfüredi lakótelepen éltem, és teljesen élhető volt: normális, csendes szomszédok, egymástól aránylag távol fekvő épületek, a közökben füvet-fás területek, játszóterek...

    Itt, Gyöngyösön is meglepően hangulatos tud lenni sok helyen a panelházak környéke. Pesthez képest mindenfele fák és növényzet látható, sokkal nagyobb a tér is, és majd minden épület előtt virágok és padok vannak. :) És ami kiváltképp fontos: a nagyobb tér miatt van égbolt! Nem érzi úgy az ember, hogy folyosókon tengeti az életét.

    Amíg nem költöztem Pestre, addig tulajdonképpen nem is értettem, hogy mire fel ez a nagy panelutálat.

    "It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

  • Akheron

    senior tag

    válasz einstein #59 üzenetére

    Nincs gond ezzel, nem értettelek félre. :) Csak egyszerű kiegészítésként írtam, amit írtam.

    szepi79: Úgy tűnik, akkor elsősorban nem település kérdése ez. :D Szerencsére én a főtérnek még csak a nyugodtabbik arcát láttam; mikor arra szoktam járni, többnyire alig akad egy-két lézengő személy. A belváros egyébként kevésbé tetszik... A rosszhírű ''nyolcvanas'' környéke ellenben kifejezetten pozitív benyomást keltett bennem, összességében. A ''dombon'' is jártam egyszer, nagyon szép, nyugodt környéknek tűnik. :)

    Nem tudsz véletlenül egy lakótársat nekem? Májusban megüresedik a kisebbik szobám.

    [Szerkesztve]

    "It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

  • Akheron

    senior tag

    válasz Yushchenko #64 üzenetére

    A biztonságról most eszembe jutott ez az oldal, ahol eszméletlen mennyiségű és mélységű információ található: [link]. Hátha jól jön valakinek. :)

    "It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

  • Akheron

    senior tag

    válasz DJ.Gróf #66 üzenetére

    Gyereket pl nem nevelnék pesten az biztos!

    Mi bajod a gyerekkel? Az legalább nem szarja tele a járdát. :)

    "It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

Új hozzászólás Aktív témák