Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    válasz gregorik #8 üzenetére

    háát, nem tomm. én USA-ban voltam ösztöndíjas, Coloradoban, és gyakorlatilag szabadok voltunk: mi határoztuk meg, milyen tárgyakat akarunk hallgatni - persze h a ''rövidnadrágos'' cuccokból válogattam (csillagászat, ökológia - olyasmik, amiknek a fele jön hobbiból, másik fele átlagos TV-nézésből:DDD) + 1 szakmai tárgy, meg h vmi hasznosat tanuljak haladó francia (no, az kemény volt, de használt:) )

    Viszont a mostani bme-seknek (oda jártam otthon) sajna már kevesebb a lehetőségük: 5 amerikai egyetemmel felrúgták a megállapodást.
    Minden évben elvileg 20 diákot cseréltek, ami a gyakorlatban azt jelentette, h az amcsik fogadtak 20 magyart és fizettek utánuk jegy kivételével mindent (kaja, szállás, zsebpénz), viszont csak 8-10et küldtek cserébe, akikért a magyar félnek kellett fizetni. (pontosabban a tandíját elengedni+kolihelyet biztosítani) ennyire nem képesek otthon :(((

    Sztem az van a dolog hátterében, hogy nem céljuk olyan profi szakembereket képezni, akik megállják a helyüket a nagyvilágban - hiszen akkor kivándorolnának magyaro-ról (mint pl tettem én), lévén otthon a 6-10 év egyetemi tanulásért (M.Sc+PhD) néha annyi megbecsülést és bért kapsz, mint egy ügyesebb szakmunkás 20 évesen:(

    [Szerkesztve]

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • t72killer

    titán

    válasz gregorik #11 üzenetére

    tény, bár benne volt a pakliban, h nem volt olyan óriási túljelentkezés, de jól jött, h TDK-ztam meg ilyenek.

    Nem mentem olyan messzire, Zürichben dolgozom az egyetemen:))

    #12 áá, ők se keresnek jól szegények, nézd, konkrétan ami ajánlatot kaptam: EGIS Rt, fejlesztőmérnöknek 140kHUF BRUTTÓ előmeneteli lehetőség 20 év alatt sacc/kb 400kHUF bruttó (=230k nettó). Ennyit akkor is kereshettem volna, ha pl 18 évesen elmentem volna a MÁV-hoz mozdonyvezetőnek - és akkor már lenne 7 év nyugdíjszolgálati időm, ingyen vasutaznék, stb.

    Ill számold át a fenti összegeket €-ba... elég vicces:( én megfogadtam, hogyha az itteni fizetésem (nettó vs nettó) 1/4edét (!!!) megkapom, akkor maradok otthon. Ja, és az vicc, h itt olyan sokkal drágább az élet: egy albi zürichben kb bruttó 80-150kHUF

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • t72killer

    titán

    válasz #53246592 #14 üzenetére

    BPest, vegyészmérnök.
    Ha PhD-m is lett volna (most csinálom) akkor vmivel jobb lett volna a helyzet /kb nettó 140-150/, viszont azt otthon a karunkon megszerezni kb újabb 5-6 év, havi 80k ''ösztöndíjjal'', ami ráadásul cs az első 3 évre jár. Ezt nemigen engedhettem meg magamnak nyugdíjas szülők mellett.

    Van ismerősöm a Richterben, biomérnök felső német nyelvvizsgával, nettó 95-öt keres. H miért ment oda :F

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Új hozzászólás Aktív témák