Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lapa

    veterán

    válasz #47053824 #32 üzenetére

    a szigetelés már magában sokat jelent. nekünk alul 5-10, oldalt 10 centi a vastag vályogon, fent 10 + 15 cm van. a tavalyi szezon leghidegebb éjszakáján (-18,x) az este 10-kor mért 21 fok reggelre csak 18 fokra csökkent, egész éjszaka nem kapcsolt be a fűtés. oké, hogy csak 80 m2, de az éves átlag gázszámla 13 ezer lenne. ha átállunk tömegkályha + napkolira akkor már mi küldjük a csekket a tigáznak.

    tudom, hogy ez nem túl szép, de a hőszivattyú szerintem zsákutca. ha ötöde az energia (ami ha jól tudom optimális állapot, fajtától és hőmérséklettől függően lehet csak fele is), akkor is dupla olyan drága a villany, mint a gáz. azaz már csak 2 és feled ár. mindemellett ugyanúgy gridfüggő a rendszer, mert télen napelemmel nem hajtasz ki kilowattokat. meggyőződésem, hogy a tömegkályha a vízkörbe is kapcsolva, esetleg peltier modulokkal a jövő. az autonóm hajtja a szivattyút, megfelelő mennyiségű peltiernél még áramot is termel 0 veszteséggel (mert a perltier 95% vesztesége mind a vízkörbe megy). munkaigényesebb, meg 3 évnyi fát el kell tudni rakni valahova.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák